Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Udostępnianie ekranu FaceTime: jak udostępnić ekran podczas rozmowy wideo

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Udostępnianie ekranu FaceTime: jak udostępnić ekran podczas rozmowy wideo

Od lat Applenatywna aplikacja do rozmów wideo, FaceTime, jest domyślnym wyborem dla wielu użytkowników iPhone’a i iPada ze względu na jej bezproblemową integrację z Apple ekosystem i łatwość użycia.

Jednak odkąd pandemia uderzyła w świat, wszystko przeniosło się na środki komunikacji online w aplikacjach do wideokonferencji, takich jak spotkania w biurze, wykłady na uczelniach i nie tylko, w aplikacjach takich jak Zoom i Google Meet.

OBRAZ: Onur Binay (Unsplash)

Gigant technologiczny z Cupertino zauważył to i wkrótce dodał mnóstwo nowych funkcji do FaceTime na iOS 15, w tym obsługę urządzeń z Androidem i zupełnie nową Udostępnianie ekranu FaceTime funkcja.

Dzięki funkcji udostępniania ekranu FaceTime użytkownicy iPhone’a/iPada mogą z łatwością udostępniać swój ekran innym uczestnikom połączenia FaceTime i prowadzić z nimi dyskusję.

Więc na co czekasz? Najpierw przyjrzyjmy się szczegółowo udostępnianiu ekranu FaceTime i temu, jak z niego bez wysiłku korzystasz.

Co to jest udostępnianie ekranu FaceTime?

Jeśli jesteś przyzwyczajony do funkcji udostępniania ekranu w aplikacjach takich jak Zoom lub Microsoft Teams, funkcja udostępniania ekranu FaceTime będzie jak w domu.

Co mam na myśli? Cóż, funkcja udostępniania ekranu FaceTime nie jest niczym wyjątkowym ani czymś, czego nie widzieliśmy wcześniej. Podobnie jak w przypadku aplikacji, o których wspominaliśmy wcześniej, możesz łatwo udostępniać ekran iPhone’a innym użytkownikom podczas rozmowy FaceTime.

Udostępnianie ekranu wiąże się z wieloma korzyściami. Po pierwsze, korzystając z funkcji udostępniania ekranu, możesz łatwo udostępniać prezentacje współpracownikom w biurze, pomagając im lepiej zrozumieć sytuację. Po drugie, technologiczny gigant wprowadził także nową, dość interesującą funkcję SharePlay. Rzućmy okiem.

Zasadniczo SharePlay pozwala wszystkim użytkownikom iPhone’a/iPada udostępniać znajomym swoje ulubione teledyski i cieszyć się nimi.

Jak korzystać z udostępniania ekranu FaceTime na iPhonie/iPadzie?

 1. Uruchom Aplikacja FaceTime na swoim iPhonie/iPadzie z systemem iOS 15.
 2. Teraz utwórz spotkanie ze znajomymi, współpracownikami, rodzeństwem itp.
 3. Po rozpoczęciu spotkania kliknij przycisk Opcja udostępniania ekranu (ikona podwójnego ekranu) w prawym górnym rogu paska menu FaceTime.
 4. Po zakończeniu rozpocznie się krótki czas w dół (3,2,1) i zacznij udostępniać cały ekran za pomocą FaceTime.
 5. Możesz teraz łatwo przejść do dowolnej aplikacji i podzielić się wrażeniami z przyjaciółmi. Ponadto, gdy udostępniasz swój ekran, możesz nadal kontaktować się ze znajomymi podczas rozmowy.

Jak korzystać z udostępniania ekranu FaceTime na komputerze Mac?

Chociaż funkcja udostępniania ekranu FaceTime działa całkiem nieźle na iPhone’ach, jest najskuteczniejsza na komputerze Mac ze względu na duży wyświetlacz i ogólną elastyczność systemu macOS.

Co więcej, korzystanie z funkcji udostępniania ekranu FaceTime na komputerze Mac również nie jest kłopotliwe; rzućmy okiem.

 1. Uruchom aplikację FaceTime na komputerze Mac.
 2. Teraz utwórz spotkanie, klikając nową opcję FaceTime. Alternatywnie możesz także utworzyć łącze FaceTime i udostępnić je znajomym lub współpracownikom.
 3. Gdy wszyscy dołączą do spotkania, kliknij przycisk Opcja udostępniania ekranu (ikona podwójnego ekranu) w lewym dolnym rogu ekranu, obok ikony wideo.
 4. W przeciwieństwie do iPhone’a, na komputerze Mac możesz zdecydować, czy chcesz udostępniać tylko aktualnie aktywne okno, czy cały ekran, w zależności od swoich preferencji.
 5. Po kliknięciu dowolnej z tych opcji rozpocznie się bezbłędne udostępnianie ekranu komputera Mac podczas połączenia FaceTime.

Czy udostępnianie ekranu FaceTime działa na Androidzie/Windows urządzenia?

W tradycyjny sposób na iOS w klatce niestety nie można udostępniać ekranu systemom Android/Windows użytkowników, co niewątpliwie jest wadą.

Tylko użytkownicy posiadający iPhone’a, iPada lub MacBooka mogą udostępniać lub przeglądać ekran użytkownika, a jeśli dobrze zgadłeś, nawet funkcjonalność SharePlay ogranicza się tylko do Apple użytkowników, a nie Androida/Windows użytkownicy.

Połącz się ze znajomymi, korzystając z funkcji udostępniania ekranu FaceTime

Mile widzianym dodatkiem jest funkcja udostępniania ekranu FaceTime Applei chociaż działa tylko na urządzeniach z systemem iOS, nadal jest całkiem niezły. Następnym razem Ty i Twoi znajomi nie będziecie musieli organizować spotkań w zespołach Zoom, Google Meet ani Microsoft, jeśli chcecie dzielić się ekranem i oglądać filmy lub programy telewizyjne.

Daj nam znać w komentarzach poniżej, jeśli artykuł okazał się pomocny i pomyślnie odbyłeś sesję udostępniania ekranu znajomym, współpracownikom lub bliskim.

Często zadawane pytania dotyczące udostępniania ekranu FaceTime

SharePlay obsługuje wiele popularnych usług; obejmują one Apple Telewizja, telewizja Pluto, Hulu, HBO Max, Twitch, Tik Tok i wiele więcej. Rzeczywiście, nie musisz martwić się o elastyczność usług SharePlay.

Dzięki nowej funkcji SharePlay możesz nie tylko udostępnić cały ekran, ale także z łatwością udostępnić ulubioną muzykę znajomym lub bliskim. Gdy Ty i Twoi znajomi wskoczycie na rozmowę wideo, otwórzcie Apple aplikację Muzyka i odtwarzaj ulubioną piosenkę, a ona automatycznie zacznie udostępniać ją znajomym podczas rozmowy Facetime.

Istnieje kilka powodów, dla których nowa funkcja udostępniania ekranu FaceTime może nie działać na Twoim iPhonie. Przede wszystkim musisz upewnić się, że korzystasz z najnowszej wersji iOS 15 (iOS 15.3 w momencie pisania tego artykułu) lub funkcja nie będzie działać.

Co więcej, należy pamiętać, że funkcja udostępniania ekranu FaceTime nie jest dostępna na urządzeniach z systemem Android/Windows urządzenia.

Z iOS 15, Apple w końcu dodano opcję dodawania użytkowników Androida do rozmowy FaceTime, ale nie jest to takie proste. Użytkownicy iOS będą musieli najpierw utworzyć link do rozmowy FaceTime i udostępnić go użytkownikom Androida, aby dołączyć do rozmowy. Brzmi mylące? Jeśli tak, nie musisz się martwić, ponieważ omówiliśmy już szczegółowy przewodnik na temat dodawania użytkowników Androida do Facetime.

Podczas rozmowy możesz udostępniać swój ekran innym osobom w FaceTime. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać system iOS lub iPadOS 15.1 lub MacOS 12.1 lub później, aby udostępnić ekran. Aby udostępnić ekran na FaceTime Mac, wykonaj następujące kroki:

 • Nawiąż połączenie FaceTime na komputerze Mac.
 • Możesz udostępnić aplikację podczas połączenia, otwierając ją.
 • Kliknij przycisk FaceTime na pasku menu, a następnie kliknij przycisk Udostępnij ekran.

W zależności od tego Apple urządzeniu, którego używasz, udostępnianie ekranu w Facetime powinno być proste. Jeśli korzystasz z iPhone’a lub iPada, powinieneś mieć system iOS 15 lub iPadOS 15. Po rozpoczęciu spotkania poszukaj opcji udostępniania ekranu w prawym górnym rogu ekranu. Stuknij w niego, a rozpocznie się udostępnianie ekranu. Na komputerze Mac jest to jeszcze łatwiejsze. Opcja udostępniania ekranu będzie jednak dostępna w lewym dolnym rogu.

Table of Contents