Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ujawniono datę premiery, ceny i tytuły Google Stadia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ujawniono datę premiery, ceny i tytuły Google Stadia

Google ogłosiło Stadia na corocznej konferencji Game Developer Conference (GDC) 2019, która odbyła się w marcu. Stadia to wieloplatformowa usługa gier w chmurze, która wykorzystuje zasoby Google (centra danych i sieci) do stworzenia niezależnej od platformy usługi strumieniowego przesyłania gier, która zapewnia użytkownikom możliwość strumieniowego przesyłania gier bezpośrednio z chmury do dowolnego swoich urządzeń, w tym komputera stacjonarnego, laptopa, telewizora, tabletu lub smartfona.

Podczas wydarzenia Google poinformowało, że Stadia zostanie udostępniona w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Europie jeszcze w tym roku. Nie ujawnił jednak żadnych dalszych szczegółów na temat usługi. Aż do chwili, gdy w końcu ogłosiła dostępność, cenę i tytuły (wchodzące na platformę).

W ramach limitowanej oferty Google umożliwia swoim użytkownikom zostanie jednym z „założycieli” Stadii wraz z ich pierwszą kolekcją gier. Oferta jest dostępna tylko dla ograniczonej liczby osób, więc jeśli jesteście zainteresowani, musicie od razu zamówić w przedsprzedaży wersję Stadia Founder’s Edition w Google Store, która kosztuje 129,99 dolarów. Według Google najwyraźniej Stadia Founder’s Edition to pierwszy sposób na zdobycie Stadii w listopadzie. Za tę cenę zamówienie w przedsprzedaży ma wartość prawie 300 dolarów i obejmuje Chromecasta Ultra, limitowaną edycję kontrolera Night Blue Stadia, trzy miesiące Stadia Pro, trzymiesięczną przepustkę Buddy Pass, która pozwala zabrać na przejażdżkę jednego przyjaciela, oraz wybierając nazwę Stadia.

Google twierdzi, że oferuje swoim użytkownikom najwyższą jakość gier dzięki wersji Stadia Founder’s Edition, która obejmuje Stadia Pro i możliwość grania w ulubione gry na wielu ekranach. Użytkownicy telewizorów 4K i Stadia Pro uzyskają rozdzielczość do 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę dzięki 5.1 dźwięk przestrzenny. Stadia Pro będzie kosztować $90,99 miesięcznie (po bezpłatnym 3-miesięczna subskrypcja) i obejmują bezpłatną zawartość wraz ze zniżkami na tytuły kupowane przez użytkowników. Pierwszym darmowym tytułem jest „Destiny”. 2′, który zawiera grę podstawową, wszystkie poprzednie dodatki, nadchodzące rozszerzenie Shadowkeep i roczną przepustkę.

Rekommenderad:  Jak skutecznie przeprowadzać badanie słów kluczowych dla e-commerce

Użytkownicy, którzy nie potrzebują rozdzielczości w jakości 4K, mogą nadal grać w swoje ulubione gry na dowolnym ekranie z natychmiastowym dostępem i bez pobierania, aktualizacji i poprawek dzięki usłudze Stadia Base, która będzie dostępna w 2020 r. i umożliwi granie w rozdzielczości do 1080p na 60 kl./s z dźwiękiem stereo. Wiąże się to jednak z zastrzeżeniem. Usługa nie będzie obejmować żadnych tytułów i będzie wymagać od użytkowników zakupu ich osobno.

Firma Google podała również szczegółowe informacje na temat prędkości Internetu wymaganych do grania w różnych rozdzielczościach, które podkreślają przepustowość co najmniej 10 Mb/s do przesyłania strumieniowego w rozdzielczości 720p przy 60 klatkach na sekundę, 20 Mb/s w przypadku 1080p przy 60 klatkach na sekundę przy 5.1 dźwięk przestrzenny i 35 Mb/s dla 4K przy 60 kl./s 5.1 dźwięk przestrzenny.

Sprzęt i gry

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem dodatkowego kontrolera na czas, gdy chcesz grać w gry wieloosobowe, możesz kupić zupełnie nowy kontroler, który jest dostępny w trzech kolorach: Just Black, Clearly White i Wasabi, za cenę 69,99 dolarów. I jest wyposażony w dwuzakresowy standard 802.11ac (20,4 GHz / 5 GHz) Wi-Fi, Bluetooth 4.2, 3Gniazdo audio 0,5 mm, port USB-C i akcesoria, takie jak zestawy słuchawkowe USB-C, Google Assistant przycisk, mikrofon, Szybki dostęp do przechwytywania obrazu i wideo.

Jeśli chodzi o tytuły gier, które pojawią się na Stadia, na liście znajduje się Dragon Ball Xenoverse 2DOOM Eternal, DOOM 2016, Wściekłość 2The Elder Scrolls Online, Wolfenstein: Youngblood, Destiny 2Get Pack (wyłącznie na Stadii), GRID, Metro Exodus, Thumper, Farming Simulator 19, Baldur’s Gate 3Power Rangers: Battle for the Grid, Football Manager, Samurai Shodown, Final Fantasy XV, Tomb Raider Definitive Edition, Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider, NBA 2K, Borderlands 3Gylt (wyłącznie na Stadii), Mortal Kombat 11, Darksiders Genesis, Assassin’s Creed Odyssey, Just Dance, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, Tom Clancy’s The Division 2Trials Rising i Załoga 2. Google powiedział, że to nie jest cała lista gier, które pojawią się na platformie i że doda więcej tytułów na targach E3 lub podczas listopadowej premiery.

Rekommenderad:  Jak uzyskać zwrot pieniędzy za subskrypcję w Google Play - -

Dostępność

Premiera Stadia planowana jest na listopad tego roku. Będzie działać na Chromecastach, urządzeniach z systemem operacyjnym Chrome, Chrome na komputerach i telefonach Pixel (zaczynając od Pixel 3 i Pixel 3a) w momencie premiery i będą dostępne w 14 krajach: USA, Belgii, Kanadzie, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Irlandii, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Premiera w większej liczbie krajów spodziewana jest w 2020 r.