Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Ujawniono zarobki Big Tech

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ilu inżynierów, programistów i menedżerów produktu pracuje w dużych firmach, takich jak Apple, Amazon, Facebook, Google, Microsoft, Intel, Ubera, IBM, Salesforce itp.? Zarabiać?

W tym artykule przyjrzymy się płacom i premiom dużych firm, opracowanym przez Insider.

Ujawniono zarobki Big Tech

Największe amerykańskie firmy technologiczne poradziły sobie z pandemią koronawirusa i rozprzestrzeniły się. Już zarabiają niezłe pieniądze i zatrudniają więcej. W lipcu ubiegłego roku stowarzyszenie branży technologicznej CompTIA poinformowało, że w sektorze odnotowano wzrost liczby miejsc pracy w ciągu 10 z ostatnich 12 miesięcy, a podczas ubiegłorocznych blokad odnotowano znakomite wyniki.

W pierwszej połowie 2021 r. firmy technologiczne w Stanach Zjednoczonych zatrudniły ponad 80 000 pracowników. Tylko w drugim kwartale Alphabet, spółka matka Google, zatrudniła ponad 4000 pracowników.

Ogłoszono ponad 300 000 stanowisk pracy dla twórców oprogramowania i aplikacji, specjalistów ds. wsparcia IT i kierowników projektów, inżynierów i architektów systemów oraz analityków systemowych, na które jest największe zapotrzebowanie. Ponad jedną czwartą wolnych stanowisk pracy zajmują stanowiska związane z nowymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja.
Kiedy firmy zatrudniają zagranicznych pracowników na podstawie wiz H-1B, firmy są zobowiązane do ujawnienia informacji, w tym wynagrodzeń (lub, w niektórych przypadkach, przedziałów wynagrodzeń), aby określić, ile giganci technologiczni są skłonni wydać na talenty.

W związku z tym Business Insider przejrzał dane amerykańskiego Urzędu ds. Certyfikacji Pracy Zagranicznej dotyczące stałych i tymczasowych pracowników zagranicznych, aby dowiedzieć się, ile firmy płacą pracownikom na kluczowych stanowiskach, w tym inżynierom, projektantom i sprzedawcom. Możesz odwiedzić wiodącą stronę Business Insider i zobaczyć te informacje w podanych linkach.

Następnie możesz przeglądać bazę danych Insider zawierającą ponad 250 firm, aby sprawdzić, ile powinieneś zarabiać na wybranym stanowisku. (Odnośnik do tej bazy danych również znajduje się na stronie.)

Inżynierowie oprogramowania Google zarabiają 300 000 dolarów

Sundar Pichai, dyrektor generalny Google

Zacznijmy od Google. Ta słynna firma jest zazwyczaj jedną z najlepszych firm, w których można pracować i rozwijać się. Wraz z działalnością, którą Google uruchomił w dziale Cloud, zapotrzebowanie na siłę roboczą w tej firmie dramatycznie wzrosło. Inżynierowi oprogramowania zaproponowano niedawno 353 000 dolarów, wiceprezesowi ds. inżynierii może zarobić 465 000 dolarów, a starszemu wiceprezesowi ostatnio zarobiono 650 000 dolarów rocznej pensji. Google próbuje dogonić swoich chmurowych rywali, takich jak Amazon Web Services i Microsoft Azure.

Architekci rozwiązań chmurowych Amazon zarabiają do 185 000 dolarów

Adam Slipsky, prezes AWS

Dział chmury Amazona, obecnie kierowany przez Adama Slipsky’ego, nadal zatrudnia talenty do wspierania działalności w zakresie przetwarzania w chmurze.
Insider przejrzał ponad 200 wiz H-1B, o które dział chmury Amazona ubiegał się od stycznia do czerwca, aby ustalić, ile Amazon płacił programistom, analitykom danych, marketerom, sprzedawcom, analitykom biznesowym i nie tylko. Po niezbędnych dochodzeniach ustaliliśmy, że pracownicy tej jednostki mogą otrzymać nawet 185 000 dolarów podstawowego wynagrodzenia. Zapłacił.

Starsze stanowiska marketingowe w Apple zarabiają do 325 000 dolarów

Tim Cook, dyrektor generalny Apple

W 2021 r. Apple również odnotowało pomyślne wyniki dzięki 33% wzrostowi i 95 miliardom dolarów zysku ze sprzedaży iPhone’ów, iPadów, komputerów Mac oraz innych urządzeń i usług. Apple było pierwszą firmą, która osiągnęła wartość rynkową na poziomie 1 biliona i 2 bilionów dolarów.

Teraz analitycy przewidują, że technologiczny gigant stanie się pierwszą firmą, która w tym roku osiągnie kapitalizację rynkową na poziomie 3 bilionów dolarów. Co ciekawe, Apple rekrutuje także zagranicznych pracowników wizowych, aby pomóc firmie osiągnąć założone cele.
Reklamy Apple są znane. Producent iPhone’a jest stale w centrum uwagi w swoich kampaniach filmowych. Firma sponsoruje wizy na szereg dobrze płatnych stanowisk w marketingu.

W firmie Dell możesz zarobić sześciocyfrową pensję.

Michael Dell, dyrektor generalny Dell

W czasie pandemii zwiększony popyt na sprzęt doprowadził do rekordowych przychodów firm takich jak Dell, pomimo problemów w łańcuchu dostaw. Niektórzy pracownicy otrzymali prawie 200 000 dolarów za wkład w dobrobyt firmy.
Chociaż stanowiska na stanowiskach wyższego szczebla są zazwyczaj lepiej płatne, z przeglądu 381 zatwierdzonych wiz H-1B dla pracowników firmy Dell przeprowadzonego przez Insider wynika, że ​​jeden technik inżynierii oprogramowania pracujący w Teksasie zarobił 198 083 dolarów.

Uważa się, że jest to wysoka pensja w dziedzinie technologii informatycznych; jednakże wiele innych stanowisk inżynierskich, analityków i sprzedaży zarabia sześciocyfrowe pensje (z wyjątkiem niektórych analityków biznesowych i sprzedaży).

Klasy starsze w DoorDash zapłaciły ponad 25 000 dolarów

Tony Zhou, dyrektor generalny Dordesh

Usługi DoorDash stały się koniecznością dla rodzin. Firma zajmuje się szybką dostawą żywności i ekspansją zagraniczną, więc dużo zapłaciła, aby przyciągnąć odpowiednich pracowników.

Według danych zebranych przez Insider inżynier oprogramowania w DoorDash może zarabiać 250 000 dolarów rocznie. Kierownik projektu może zarobić 240 000 dolarów rocznie. Po stronie komercyjnej dyrektor ds. strategii sprzedaży i operacji zarabia 265 000 dolarów rocznie. Te wysokie wynagrodzenia na stanowiskach technicznych i handlowych odzwierciedlają potrzebę firmy w zakresie przyciągania talentów, aby móc konkurować z większymi konkurentami.

Pracownicy HPE zarabiają do 232 000 dolarów

Antonio Neri, dyrektor generalny HPE

Następnym krokiem Hewlett Packard Enterprise (HPE) jest opracowanie sprzętu, który pomoże firmie przetwarzać dane w pobliżu. Aby to osiągnąć, inwestuje również znaczne środki w swoich pracowników. Insider przejrzał zatwierdzone wizy dla pracowników HPE i odkrył, że programiści w Kalifornii, Karolinie Północnej i Teksasie stale zarabiają od 160 000 do 232 000 dolarów.

Podstawowa pensja pracowników IBM sięga 335 000 dolarów

Arvind Krishna, dyrektor generalny IBM

IBM próbuje wejść do chmury obliczeniowej w ręce Amazona, Microsoftu, Alibaba i Google. Zakup przez IBM firmy Red Hat zajmującej się oprogramowaniem open source za 34 miliardy dolarów w 2019 r. był decydującym momentem, w którym firma zyskała pewność siebie, dzięki której może wejść na obszar chmury hybrydowej i sztucznej inteligencji.

Częścią przebudowy IBM jest powiększenie bazy liczącej 350 000 pracowników w celu dodania talentów inżynieryjnych w zakresie chmury, chmury hybrydowej i sztucznej inteligencji, a także w takich obszarach, jak strategia, doradztwo i analityka biznesowa.

Insider przeanalizował wizy H-1B, o które IBM ubiegał się od stycznia, aby dowiedzieć się, ile IBM płaci inżynierom, analitykom, konsultantom biznesowym i nie tylko. Według danych najlepiej opłacani pracownicy IBM zarabiali aż do 335 000 dolarów wynagrodzenia podstawowego.

Instacart ma ponad 100 ofert pracy

Fidji Simo, dyrektor generalny nstacart

Instacart współpracuje ze sklepami spożywczymi w zakresie usługi dostawy. Obecnie firma na swojej stronie internetowej posiada ponad 100 wolnych stanowisk. Firma poszukuje pracowników do wdrożenia tej strategii.

Patrząc na wynagrodzenia w Instacart, odkryliśmy, że firma jest skłonna płacić wysokie wynagrodzenia, zwłaszcza na stanowiskach technicznych. Starsi inżynierowie oprogramowania zarabiają ponad 190 000 dolarów. Menedżer inżynierii zarabia 240 000 dolarów. W sektorze komercyjnym menedżer konta zarabia 160 000 dolarów.

Menedżerowie ds. inżynierii firmy Intel mogą zarobić ponad 300 000 dolarów

Dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger

Intel zmaga się ze słabym wzrostem przychodów, malejącymi marżami i rosnącą konkurencją ze strony Taiwan Semiconductor, AMD, Nvidia i innych. Istnieje również niedobór półprzewodników, z którym trzeba się borykać, podczas gdy klienci tacy jak Apple projektują swoje chipy.

Dlatego Intel potrzebuje naukowców, badaczy, menedżerów, marketerów i różnego rodzaju inżynierów oprogramowania i sprzętu.

Wynagrodzenia na stanowiskach inżynierskich w Lyft wahają się od 122 000 do 189 100 dolarów.

Logan Green, dyrektor generalny Lyfta

Inżynierowie Lyft mogą zarabiać od 122 000 do 189 100 dolarów, w zależności od specjalizacji, a menedżerowie inżynierowie zarabiają 135 000 dolarów. Średnie opierają się na analizach danych dotyczących wynagrodzeń z amerykańskiego Urzędu ds. Certyfikacji Pracy Zagranicznej.

Menedżer ds. inżynierii w Facebooku może zarobić ponad 360 000 dolarów

Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka

Zatrudniony w zeszłym roku menadżer agencji reklamowej zarabia ponad 330 000 dolarów. Menedżer ds. inżynierii zarabia około 360 000 dolarów. Jednak wynagrodzenie zależy nie tylko od miejsca pracy, ale także od miejsca zatrudnienia. Na przykład analityk danych w Kalifornii zarabia od 130 000 do 150 000 dolarów rocznie.

Analityk danych w Teksasie zarabia 128 000 dolarów i kolejne 111 000 dolarów. Inżynier oprogramowania w Nowym Jorku zarabia 160 000 dolarów, podczas gdy inny w Teksasie zarabia 118 000 dolarów rocznie.

Microsoft płaci menedżerowi sprzedaży 250 000 dolarów

Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu

Przeanalizowaliśmy ponad 1400 aktywnych wiz pracowniczych Microsoft w 2020 r., aby zidentyfikować najlepiej płatne stanowiska i podać przedziały wynagrodzeń dla każdego z nich. W przypadku tej listy uwzględniliśmy stanowiska, które płacą co najmniej 175 000 dolarów, i podzieliliśmy je na kategorie na podstawie informacji znalezionych w ofertach pracy. Najwyższa pensja, jaką znaleźliśmy dla menedżera sprzedaży kanału, wyniosła 25 000 dolarów.

W ankietach Microsoft przeprowadzonych przez Business Insider 55 procent pracowników w 2020 r. stwierdziło, że ich łączne wynagrodzenie i wynagrodzenie było konkurencyjne w porównaniu z podobnymi stanowiskami w innych firmach, w porównaniu z 65 procent w 2017 r. W firmie Microsoft inżynierowie oprogramowania, menedżerowie sprzedaży i badacze mają wysokie dochody.

W Salesforce stanowisko starszego menedżera ds. inżynierii oprogramowania zarabia ponad 215 000 dolarów

Marc Benioff, dyrektor generalny Salesforce

Salesforce umożliwia pracownikom pracę zdalną w niepełnym wymiarze godzin i liczy na zwiększenie liczby tych pracowników. Ta elastyczność pozostawia firmie otwarte ręce na selekcję talentów. We wrześniu ubiegłego roku firma ogłosiła plany utworzenia w przyszłym roku ponad 12 000 miejsc pracy. Dyrektor ds. kadr Brent Hyder powiedział dziennikowi „San Francisco Chronicle” w kwietniu ubiegłego roku, że wzrost zatrudnienia w Salesforce w tym roku przekroczy 15 000 pracowników.

Insider przejrzał 206 wiz H-1B, o które Salesforce ubiegał się od stycznia do marca, aby dowiedzieć się, ile firma płaci pracownikom inżynierii, analityki danych i zarządzania produktami. Dane pokazały, że inżynierowie oprogramowania mogą zarobić ponad 200 000 dolarów.

Podstawowa pensja Snapa waha się od 59 000 dolarów do pół miliona dolarów.

Evan Spiegel, dyrektor generalny Snapa

Snap, twórca Snapchata, przeżywa gwałtowny rozwój. Firma zatrudnia obecnie około 4000 pracowników w 15 krajach. Dlatego planuje uzupełnić swój personel na stanowiska w takich dziedzinach, jak rzeczywistość rozszerzona, krótkie filmy i oryginalne programy.

W maju firma Snap oświadczyła, że ​​zobowiązuje się płacić wszystkim pracownikom godziwe wynagrodzenie, które przyczyni się do zdrowej integracji życia zawodowego z prywatnym oraz lokalnej gospodarki, w której pracujemy.

Firma oferuje nowym pracownikom stypendia w wysokości co najmniej 15 000 dolarów i podaje, że roczna podstawowa stawka wynagrodzenia pracowników w centrali w Santa Monica wynosi 70 000 dolarów. Jak wynika z danych dotyczących wniosków o wizę H-1B przeanalizowanych przez Business Insider, Snap oferował wynagrodzenie podstawowe w wysokości od 59 000 do 500 000 dolarów na różnych stanowiskach pod koniec 2020 i 2021 roku.

Zarobki TikToka wahają się od 60 000 dolarów do prawie pół miliona dolarów.

Zhang Yiming, założyciel i dyrektor generalny TikTok

W latach 2020 i 2021 firma ByteDance i jej spółka zależna TikTok, aplikacja społecznościowa, która zyskała popularność w zeszłym roku, wypłacały pracownikom od 59 700 do 480 000 dolarów na podstawie zweryfikowanych wniosków o wydanie certyfikatu pracowników zagranicznych sprawdzonych przez Insider.

Starsi menedżerowie ds. inżynierii zarabiali od 440 000 do 480 000 dolarów rocznie. Na najniższym poziomie księgowi zarobili 59 700 dolarów, a specjaliści ds. zasobów ludzkich – 68 400 dolarów. Średnie roczne wynagrodzenie podstawowe w TikTok i ByteDance na wszystkich stanowiskach wyniosło 188 500 dolarów.

Uber konkuruje z dużymi firmami, płacąc wysokie wynagrodzenia

Dara Khosrowshahi, dyrektor generalna Ubera

Wynagrodzenia Ubera na wielu stanowiskach pełnoetatowych są konkurencyjne w stosunku do wynagrodzeń największych firm technologicznych z Doliny Krzemowej. Analitycy danych zarabiają około 150 000 dolarów, a starsi menedżerowie produktów około 19 000 dolarów, nie licząc kapitału własnego i premii. Starsi inżynierowie mogą zarobić ponad 200 000 dolarów.

Waymo płaci od 122 000 do 300 000 dolarów

John Krafcik, dyrektor generalny Waymo

Rozwijają się branże ilościowe, takie jak sztuczna inteligencja i duże zbiory danych. PitchBook szacuje, że wydatki na oprogramowanie i sprzęt AI osiągną 138 miliardów dolarów w 2021 roku, co oznacza wzrost o 23% w ciągu najbliższych trzech lat.

Wszystkie te inwestycje powodują rozwój rynku pracy. Jest ponad 60 000 stanowisk pracy dla inżynierów sztucznej inteligencji

opublikowane na stronie pracy ZipRecruiter. Na tych stanowiskach wypłacane są zaległe pensje i premie.

Business Insider zbadał dane dotyczące wniosków wizowych do USA z pierwszego kwartału 2021 r. dla stałych i tymczasowych pracowników zagranicznych, aby dowiedzieć się, ile 10 największych firm zajmujących się sztuczną inteligencją płaci inżynierom, badaczom i innym specjalistom w dziedzinie dużych zbiorów danych i uczenia maszynowego.

Waymo szkoli sztuczną inteligencję w zakresie oprogramowania sterującego jego pojazdami autonomicznymi i polega na tym, że jednostka Alphabet płaci od 122 000 do 300 000 dolarów w zależności od rodzaju pracy i lokalizacji.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie lawyPobierz motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo