Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ukończone czarne lustro? 10 programów telewizyjnych, które powinieneś obejrzeć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ukończone czarne lustro? 10 programów telewizyjnych, które powinieneś obejrzeć

robi furorę jako obowiązkowy program dla maniaków na całym świecie. Niestety, ten Netflix Original zawiera tylko ograniczoną liczbę odcinków, więc można go oglądać przez długi weekend.

Jeśli skończyłeś oglądać, ale nadal jesteś spragniony jeszcze bardziej dystopijnych zmartwień o przyszłość, mamy dla Ciebie kilka odpowiednio ponurych rekomendacji.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Co jest wspaniałego w Black Mirror

Kiedy ekran gaśnie po obejrzeniu kolejnej przerażającej opowieści Charliego Brookera, wpatrujesz się we własne odbicie w „czarnym lustrze” ekranu.

I to jest dokładnie to, co robi każdy odcinek. Pokazuje mroczne odbicie tego, czym może stać się społeczeństwo, jeśli będziemy kontynuować tę ścieżkę technologicznego „postępu”. Jeśli podążymy za naszym obecnym nawykiem uzależnienia od technologii do absurdalnego wniosku.

Okazuje się, że uwielbiamy tego rodzaju historie, będąc tylko jednym serialem telewizyjnym w ciągu tych narracji. Jeśli lubisz takie rzeczy, prawdopodobnie pokochasz też te inne seriale telewizyjne.

Ten brutalny brytyjski thriller opowiada o pięciu nieznajomych, którzy spotykają się online, aby odkryć śmiertelną prawdę ukrytą w powieści graficznej. Te prawdy zabierają widza w podróż po narkotykach, zabójstwach, genetyce i wizji tego, co czeka ludzkość w przyszłości.

Zrozumiałe, że grupa szybko znalazła się zbyt głęboko, będąc śledzoną przez dwóch płatnych zabójców pracujących dla potężnej grupy znanej po prostu jako „Sieć”.

IMDb: 8.5

Zgniłe pomidory: 87%

Innym programem napisanym przez Charliego Brookera jest a 5- po części horror, czyli tak, o zombie atakujących dom Wielkiego Brata.

Ale nadrzędny temat (i kinematografia w stylu) tej ekscytującej przejażdżki nie dotyczy głównie nieumarłych. To raczej satyryczne spojrzenie na media i to, co szersza opinia publiczna uważa za rozrywkę.

Rekommenderad:  Jak zacząć sprzedawać dalej Amazon (W łatwych krokach)

IMDb: 7.8

Zniesmaczony tym, jaki jest świat — pełen konsumpcjonizmu, manipulacji i kłamstw — nihilista Elliot Alderson postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. On sam i mały zespół nieprzystosowanych hakerów pracuje nad „uratowaniem świata”, niszcząc największą korporację w historii.

Zwroty akcji, odkryte tajemnice i skutki tej historii zamieniły się w natychmiastowy sukces. Sukces, który stanowi sprytny hołd dla innych klasyków, takich jak , , i .

IMDb: 8.7

Zgniłe pomidory: 90%

4. Westworld [No Longer Available]

Zainspirowany oryginalnym filmem z 1973 roku, serial science-fiction HBO to spojrzenie w niepokojącą przyszłość. Tylko tym razem patrzy na sztuczną inteligencję (AI), zmieszaną z mrocznymi, ukrytymi pragnieniami ludzkości.

jest zasadniczo atrakcją o tematyce Dzikiego Zachodu, wypełnioną cyborgami, które wyglądają dokładnie jak ludzie. Klienci wchodzą do parku rozrywki, aby realizować swoje wstrząsające pragnienia na lokalnej populacji androidów. Na nieszczęście dla wszystkich zaangażowanych, błąd w oprogramowaniu zmusza cyborgi do przypomnienia sobie wszystkich cierpień, przez które przeszli w poprzednich kompilacjach.

IMDb: 9.1

Zgniłe pomidory: 91%

Chociaż istnieje kilka podobieństw między i , ten pierwszy ma znacznie bardziej „realistyczny” pogląd na świat współdzielony z czującymi robotami.

W niedalekiej przyszłości technologicznej roboty („syntezatory”) są sprzedawane jako osobiści asystenci każdemu, kto może sobie na nie pozwolić. Chociaż wyglądają tak samo jak ty i ja, syntezatory zostały zaprojektowane tak, aby były niczym więcej niż sprzątaczami, kierowcami i osobistymi kucharzami.

Ale kiedy mała grupa syntezatorów zaczyna wykazywać oznaki wrażliwości, zostajemy poddani mrocznej, szybkiej eksploracji rasy, płci i celu ludzkości w świecie, w którym sztuczna inteligencja przewyższa wszystko, co ludzie mogą wnieść.

IMDb: 8.1

Zgniłe pomidory: 91%

Jeśli spodobał Ci się realizm , serial dokumentalny z 2016 roku pokaże Ci, jak daleko możemy się obecnie posunąć dzięki technologii.

Jednym z założeń serii jest przyjrzenie się, jak daleko musimy się zintegrować z naszą technologią, zanim sami staniemy się urządzeniami. Inne spojrzenie na to, jak ta technologia może poprawić nasze życie.

Rekommenderad:  Idris Elba zapewnia, że ​​rasistowskich programów nie należy eliminować

Ale seria bada również ciemną stronę tej technologii, od kultów technologicznych, po broń drukowaną w 3D i przerażające rzeczy, które ludzie robią za anonimowością sieci.

IMDb: 7.3

Zgniłe pomidory: 80%

Jeśli jeszcze nie martwisz się klonowaniem, będziesz po obejrzeniu tego wieloserialnego programu telewizyjnego.

W pierwszej scenie Sarah Manning jest świadkiem samobójstwa. Tyle że osoba, która popełniła samobójstwo, wygląda jak ona. A to dopiero pierwszy z wielu klonów do odkrycia.

To początek wciągającej, zwięźle napisanej fabuły pełnej zwrotów akcji. Czy klony mogą odkryć, dlaczego zostały stworzone? I czy w końcu nauczą się komu ufać?

IMDb: 8.4

Zgniłe pomidory: 91%

8. Nr wewnętrzny 9

Jeśli podobały Ci się oddzielne historie w każdym odcinku , pokochasz .

Ta antologia twórców serii jest tak mroczna, szorstka, przezabawna i wręcz dziwna, jak można się spodziewać.

Każdy odcinek jest całkowicie niezależny, a podobieństwo polega na tym, że wszystkie mają miejsce w obiekcie o numerze „9″. I tak jak w przypadku zwrotów akcji każdej historii, będzie cię wciągać (a czasem przerażać) do ostatniej minuty.

IMDb: 8.4

9. Pozostałość

Ogromna eksplozja w klubie nocnym w sylwestra zamienia miasto w dystopię objętą kwarantanną. Śmiertelny opad powoduje, że uwięzieni w strefie kwarantanny przechodzą, powiedzmy, zmianę.

Gdy wydarzenie jest badane przez fotoreportera i spin-doktora (oboje występują w roli aktorów), futurystyczny rząd pozostaje zdeterminowany, by chronić swoje tajemnice.

Jednak w ciągu zaledwie trzech odcinków sieć zaczyna się rozwikłać, pokazując, jak głęboko sięga spisek i tuszowanie. To naprawdę połączenie futurystycznego horroru science-fiction, które pomimo niezbyt dobrych ocen na IMDb i Rotten Tomatoes, wciąż otrzymało świetne recenzje od krytyków.

IMDb: 6.6

Zgniłe pomidory: 57%

10. Jak telewizja zrujnowała ci życie

Kolejna seria Charliego Brookera zapewnia dokładnie to, co obiecuje. Z typowym dla siebie cynizmem i dowcipem, uparty serial dokumentalny Brookera jest dzwonkiem alarmowym dla nas wszystkich.

Rekommenderad:  Porównanie Semrush i podobnej sieci: które narzędzie jest lepsze?

Wykorzystując mieszankę materiałów archiwalnych i zabawnych szkiców, to 6-część serialu wyjaśnia, dlaczego telewizja jest winna naszemu kompletnemu niezrozumieniu, jak działa świat. Od spojrzenia na to, jak telewizja podsyca strach i tworzy stereotypy dotyczące grup wiekowych, po to, jak wpływa na nasze poglądy na temat miłości i aspiracji, zajmuje się tym wszystkim.

IMDb: 8.5

Jakie programy poleciłbyś?

udało się przyciągnąć uwagę milionów i to z wielu różnych powodów.

Złowrogie obawy dotyczące naszego związku z technologią są czasami odczuwane przez wszystkich. I głównie w ten sposób wybraliśmy programy telewizyjne do tej listy. Każdy z tych programów obraca się głównie wokół tego luźnego pomysłu na świat, który się zepsuł (poza , który odnosi się w bardziej odległy sposób).

Więc dla każdego spragnionego więcej takich historii, programy na tej liście powinny zapewnić mnóstwo godzin rozrywki i wiele moralnych pytań do przemyślenia.

Jak myślisz, jakie inne programy telewizyjne ludzie chcieliby oglądać po zakończeniu? Który z programów, które poleciliśmy powyżej, obejrzysz? Masz jakieś spostrzeżenia? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło obrazu: tenenbaum/Shutterstock