Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ulepszenia witryny, które zawsze prowadzą do potencjalnych klientów, rankingów i nowych sprzedaży

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ulepszenia witryny, które zawsze prowadzą do potencjalnych klientów, rankingów i nowych sprzedaży

Każda firma ma stronę internetową. Każda witryna ma wiele różnych stron. Dla Ciebie wszystkie strony mogą wydawać się podobne, ale strony internetowe powinny mieć bardzo konkretne strony do bardzo konkretnych celów.

Sposób, w jaki zarządzasz, optymalizujesz i wdrażasz te strony, wpłynie na to, jak dobrze Twoja witryna konwertuje odwiedzających w potencjalnych klientów i potencjalnych klientów w nowych klientów.

Ostatnio rozmawiałem z zespołem kierowniczym u potencjalnego klienta. Jednym z ich wyzwań jest to, że potencjalni klienci są sceptycznie nastawieni do korzystania z ich usług, pomimo wielu pięciogwiazdkowych recenzji opublikowanych na ich stronie głównej.

To było dla nas oczywiste – ich strona główna była amatorska i brakowało jakichkolwiek wskazówek, że to legalny biznes.

Każda strona w Twojej witrynie powinna mieć powiązany z nią cel zorientowany na działanie, którego używasz do mierzenia wydajności.

Przyjrzyjmy się każdemu typowi strony w typowej witrynie i ustalmy cele wraz z aktualizacjami, które mogą z czasem poprawić te cele.

Twoja strona główna

To najważniejsza strona w Twojej witrynie. Jest to strona, którą większość odwiedzających widzi jako pierwszą. To tam zaczną kształtować wyobrażenie o Twojej firmie i tam zdecydują, jakie działania powinni podjąć. Czy powinni nacisnąć przycisk Wstecz, czy zostać wystarczająco długo, aby się rozejrzeć?

Celem Twojej strony głównej jest zachęcenie ich do pozostania, kliknięcia i zachęcenia do dalszego zwiedzania witryny. Chcesz, aby strona główna opowiadała Twoją historię i pokazywała odwiedzającym, że masz informacje edukacyjne, które mogą im pomóc w wyszukiwaniu informacji.

Jedyne działanie, które chcesz, aby odwiedzający wykonali na Twojej stronie głównej – kliknięcie! Oznacza to, że rozglądają się wokół przez więcej niż kilka sekund. Oto kilka wskazówek, jak zachęcić ich do klikania.

Opowiedz im fascynującą i emocjonalną historię, która idealnie pasuje do wyzwań, przed którymi stoją, i uzasadnij, dlaczego mogą być na naszej stronie internetowej. Zrób to w 10 sekund lub zaryzykuj utratę ich na rzecz przycisku Wstecz.

Upewnij się, że widzą siebie, kiedy trafiają na stronę główną. Będą musieli poczuć, że są we właściwym miejscu, że masz dla nich rozwiązania, że ​​robisz coś, czego nie robi nikt inny i że już pomogłeś ludziom takim jak oni.

Twoja strona główna jest przeznaczona dla osób na wszystkich etapach ścieżki zakupowej, dlatego musi zawierać oferty, linki i dodatkowe informacje dla każdego, niezależnie od etapu.

Rozważ niektóre treści związane z podróżą kupującego na swojej stronie głównej jako sposób na zaangażowanie odwiedzających oraz niektóre treści lub strony dotyczące podróży kupującego w średnim wieku, na które możesz ich skierować. Na koniec zaoferuj opcje podróży dla kupujących z opóźnieniem dla osób, które chcą z Tobą teraz porozmawiać.

Czat to świetny sposób, aby natychmiast pomóc tym, którzy są dalej i szybko połączyć się z kimś, aby uzyskać odpowiedzi na ich pytania.

WSKAZÓWKA PRO: umieść film na swojej stronie głównej. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz zatrzymać odwiedzających na dłużej na stronie, zachęcić ich do kliknięcia ciekawej treści i pomóc w opowiedzeniu historii, gdy ludzie nie mają ochoty czytać.

Ponadto dodatkowe kliknięcie, dłuższy czas spędzony w witrynie i zmniejszony współczynnik odrzuceń pomogą tej ważnej stronie uzyskać wyższą pozycję w Google.

Strony Twoich produktów lub usług

Uważam te strony za trochę więcej mięsa i ziemniaków, co oznacza, że ​​ludzie odwiedzający te strony zaznaczają pola wyboru. Czy ta firma robi to, czego od niej wymagam, czy to, co myślę, że powinnam od niej robić?

Mając to na uwadze, upewnij się, że te strony są wystarczająco szczegółowe, aby odpowiedzieć na pytanie. Upewnij się, że te strony mówią o tym, co robisz, w określony sposób. Staraj się ograniczyć żargon do minimum.

Są to zazwyczaj strony, które mogą pojawić się podczas wyszukiwania w witrynie, więc upewnij się, że zawierają one odpowiednie słowa kluczowe, wyrażenia i pytania dotyczące często wyszukiwanych haseł. Strony powinny mieć odpowiednie nagłówki i podtytuły. Ponownie pomyśl o SEO, jeśli chodzi o strony produktów i usług.

Nadal chcesz zachęcić do kliknięcia lub konwersji na tych stronach, ale oferty i linki będą inne niż te na stronie głównej.

Ponieważ coraz więcej osób kupujących w średnim wieku odwiedza te strony, rozważ więcej treści technicznych. Porównywarki, arkusze danych, listy kontrolne i inne krótsze, ale edukacyjne treści bezpośrednio związane ze stroną produktu lub usługi, na której znajduje się odwiedzający, poprawią konwersje.

WSKAZÓWKA PRO: Możesz zwiększyć sprzedaż na tego typu stronach, jeśli wykorzystasz czat i dostosujesz go do produktów lub usług powiązanych z określonymi stronami lub wyzwań związanych z ludźmi szukającymi tych konkretnych produktów lub usług.

Chatbot: „Zauważyłem, że rozglądasz się po naszej przygotowanej do sprzedaży stronie internetowej. Czy wiesz, że większość firm przerabia swoją stronę internetową co 12 miesięcy? Rozważasz nowy projekt strony internetowej? W razie pytań chętnie pomogę.”

Twoje strony docelowe specyficzne dla treści

Mówiliśmy o stronach głównych i stronach internetowych, ale teraz zmieniamy biegi i mówimy o konkretnych stronach, które mają bardzo konkretne cele.

Strony docelowe są inne niż strony internetowe – tak różne, że HubSpot ma dla nich różne kategorie.

Strony docelowe nie służą do celów informacyjnych, służą do konwersji. W rzeczywistości ich jedynym celem jest przekształcenie odwiedzającego w nowy kontakt lub lead.

Potrzebują mocnego nagłówka, który jest również zoptymalizowany pod kątem wyszukiwania i słów kluczowych. Muszą szybko pomóc odwiedzającym, którzy trafiają na stronę, poczuć się bezpiecznie i upewnić się, że dostają to, czego szukają.

Muszą mieć społeczny dowód słuszności, który odnosi się do oferty na stronie. Na przykład logo innych firm, z którymi współpracowałeś, lub opinie osób, które dokonały konwersji na tej stronie i uznały te informacje za wartościowe. Wideo świetnie się tutaj spisuje, pomagając ludziom czuć się bezpiecznie.

Wreszcie na tej stronie znajduje się formularz. Ta forma musi być skuteczna; innymi słowy, nie proś o 10 do 12 informacji. To zwiększy tarcie i obniży współczynnik konwersji. Im mniej informacji poprosisz, tym wyższy współczynnik konwersji.

Aby otrzymać oferty podróży dla kupujących z wyprzedzeniem, po prostu poproś o adres e-mail. Aby uzyskać więcej ofert podróży dla kupujących w średnim wieku, możesz poprosić o nazwiska, tytuły i informacje o firmie. Wreszcie, późne oferty podróży dla kupujących to miejsca, w których ludzie mogą chcieć powiedzieć więcej o sobie i swojej firmie, na przykład o wielkości sprzedaży, liczbie pracowników lub najważniejszym problemie lub wyzwaniu.

Jeśli nie wdrażasz formularzy na podstawie etapu podróży kupującego, może to być jedno miejsce, w którym możesz ponownie wdrożyć i poprawić współczynniki konwersji.

WSKAZÓWKA PRO: usuń nawigację lub udostępnianie w mediach społecznościowych ze swoich stron docelowych. Są to elementy rozpraszające uwagę, które odciągają Cię od wysiłków zmierzających do wykonania pojedynczego działania — konwersji. Jeśli ktoś chce wrócić do Twojej strony głównej lub witryny, logo jest powszechnie akceptowane jako link do strony głównej.

Twoje strony z podziękowaniem lub dostawą

Po konwersji masz możliwość zaserwowania innego typu strony. Te strony z podziękowaniem lub dostawą służą jako sposób na kontynuację konwersji.

Jeśli ktoś pobiera treści edukacyjne, rozważ pokazanie mu podobnych treści lub artykułów na blogu na podobny temat. Jeśli masz ofertę podróży dla kupujących z późnym terminem, która jest zgodna z konkretną ofertą podróży dla kupujących w średnim wieku, rozważ udostępnienie jej osobom, które dokonały konwersji w ramach tej oferty podróży dla kupujących w środku.

Jeśli są otwarci na kontynuowanie rozmowy, dałeś im wszelkie szanse. Jeśli się nie nawrócą, możesz być pewien, że nie są jeszcze gotowi z nikim rozmawiać. Stąd możesz odpowiednio dostosować punktację potencjalnych klientów i działania następcze przedstawicieli handlowych.

WSKAZÓWKA PRO: Treść, którą udostępniasz, powinna być bardzo specyficzna dla pierwotnej treści, o którą prosiłeś. W wielu przypadkach lubię oferować powiązane artykuły na blogu i dać im szansę na subskrypcję naszego bloga. To działa, ponieważ teraz mogę dzielić się informacjami z subskrybentami bloga trzy lub cztery razy w tygodniu i nadal narażam potencjalnych klientów na nasze wartościowe treści.

Twoja strona o nas lub firma

Ludzie uwielbiają mówić o sobie, a strony internetowe nie różnią się od nich. Ale musisz umieścić tę treść w kontekście dla odwiedzających. Jeśli cała Twoja witryna dotyczy Ciebie i nigdy nie zwracasz się do potencjalnych klientów, to tak, jakbyś spotkał kogoś na przyjęciu koktajlowym, a on mówi tylko o sobie – to jest natychmiastowe wyłączenie.

Nie bądź tą osobą.

Upewnij się, że strona o nas lub o firmie mówi o tym, jak pomagasz innym ludziom i dlaczego pasjonujesz się swoją misją. Podziel się swoją wizją z odwiedzającymi, ale upewnij się, że zawiera ona to, co jest dla nich.

Dlaczego ktoś miałby dbać o te strony? Odpowiedź zawsze będzie brzmiała, kiedy bezpośrednio im pomogą.

Upewnij się, że te strony są strategicznie napisane, aby podkreślić, w jaki sposób pomagasz swoim potencjalnym klientom i co czyni Cię wyjątkowym, niezwykłym lub innym niż jakakolwiek inna opcja.

PORADA: nie próbuj konwertować na tych stronach. Nie proś o demo ani o spotkanie. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby osoby czytające te strony chciały się jeszcze połączyć na tym poziomie.

Ale możesz wysłać je do innych stron, które mogą być bardziej odpowiednie dla połączenia. Jeśli klikną link, mogą być gotowi, ale pozostaw im tę czynność.

Twoje strony filarowe

Strony filarowe pojawiły się na radarze około cztery lub pięć lat temu, kiedy blogowanie było jednym z kluczowych czynników wpływających na rankingi organicznych wyników wyszukiwania. Obecnie strony filarowe wykonują równie dobrą robotę, uzyskując pozycje w rankingu Google.

Strona filarowa to strona bogata w treści, linki, materiały, filmy i inne zasoby edukacyjne, które skupiają się na jednym konkretnym temacie. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co składa się na stronę filaru, zapoznaj się z tym artykułem.

Kwadrat 2 ma w swojej witrynie wiele stron filarowych — wszystkie są wymienione w stopce witryny, aby ułatwić do nich dostęp.

Przewodnik dla początkujących po marketingu przychodzącym

Cykloniczna podróż kupującego

Wybór odpowiedniej agencji cyfrowej

The Butterfly Project – podróż w kierunku transformacji cyfrowej

Umożliwienie sprzedaży: mini-klasa mistrzowska

Wszystkie te strony zostały zaprojektowane jako zasoby treści bogate w filmy wideo, linki, materiały i informacje, które osoby poszukujące powiązanych tematów uznają za wartościowe.

Strony filarowe zawierają wszystkie elementy, których szuka Google, oceniając wartość dla swoich wyszukiwarek. Właśnie dlatego strony filarowe stały się tak powszechnym narzędziem do kierowania organicznymi rankingami słów kluczowych, fraz i pytań.

Strony te zazwyczaj zawierają grafikę, filmy i elementy interaktywne. Wiele z nich ma spis treści, ponieważ są tak głębokie w treści. Często mają sekcję FAQ, która odpowiada na konkretne pytania związane z tematem. Strony te zawierają również łącza do innych treści w witrynie i poza nią.

Wszystkie te elementy mają na celu zatrzymanie odwiedzających na stronie, zachęcanie ich do klikania i zwiększanie kluczowych sygnałów, których szuka Google — kliknięć, czasu spędzonego w witrynie i niskiego współczynnika odrzuceń.

Jeśli próbujesz uszeregować konkurencyjne słowo kluczowe, wyrażenie lub pytanie i nie ma stron filarowych dla tych słów kluczowych, strona filarowa to doskonały sposób.

Upewnij się, że wszystkie informacje na tych stronach są w 100% nieoznaczone. To nie jest czas, aby próbować uzyskać nowe informacje kontaktowe; nadszedł czas, aby dzielić się informacjami bez tarć, aby zwiększyć liczbę kliknięć, wyświetleń i czasu spędzonego w witrynie.

WSKAZÓWKA PRO: Śledź odwiedzających te strony — powinny to być jedne z najczęściej odwiedzanych stron. Te strony są również idealne do testów A/B ofert, ponieważ zazwyczaj mają dużą liczbę odwiedzających, więc testy można przeprowadzić w ciągu tygodnia zamiast miesiąca. Możesz także zastosować zdobyte tutaj informacje na innych stronach w swojej witrynie.

Twoja strona zasobów

Prawie każda witryna internetowa ma stronę z zasobami, ale niestety są to relikty minionych czasów. Firmy zwykle wykorzystują sekcję zasobów swojej witryny jako bibliotekę. Przechowują tam wszystkie swoje zasoby edukacyjne, ale mało kto je odwiedza.

Osoby, które odwiedzają, zazwyczaj mają przeciętne doświadczenie i nie spędzają dużo czasu na przeglądaniu biblioteki zasobów, dopóki nie znajdą jednego zasobu, który ich interesuje.

Jeśli mi nie wierzysz, spójrz na swoje dane. Jaki procent wszystkich Twoich odwiedzających w zeszłym miesiącu pochodził z sekcji zasobów? Jaki był współczynnik odrzuceń na tej stronie? W większości przypadków liczba odwiedzających jest niska, a współczynnik odrzuceń wysoki.

Zaproponuję coś innego – zamień sekcję zasobów w nową usługę przesyłania strumieniowego.

Weź dowolną treść pisemną, taką jak e-booki, oficjalne dokumenty, prezentacje, poradniki i listy kontrolne, i w bardziej strategiczny sposób rozmieść zasoby w swojej obecnej witrynie:

  • Korzystaj z ofert wczesnej ścieżki kupującego na swojej stronie głównej oraz na stronach zwiększających świadomość lub edukacyjnych
  • Korzystaj z treści związanych z podróżą kupującego w średnim wieku na stronach rozważania zakupu i oceny
  • Korzystaj z późnych ofert podróży kupującego na stronach decyzji i racjonalizacji

Strategiczne wdrażanie treści w witrynie zwiększy współczynnik konwersji w całej witrynie i zwiększy liczbę potencjalnych klientów dla Twojej organizacji.

Następnie weź całą swoją zawartość audio i wideo, aby utworzyć nową usługę przesyłania strumieniowego, tak jak zrobiliśmy to w Square 2. Odwiedź Plac 2+, aby zobaczyć, jak obecnie wykorzystujemy treści audio i wideo na stronach typu Netflix, które ułatwiają odwiedzającym znajdowanie tego, czego potrzebują, i angażowanie się w nasze najlepsze treści interaktywne.

WSKAZÓWKA PRO: większość firm ma bardzo słabe oferty podróży dla kupujących w późnych godzinach. Często korzystają z wersji demonstracyjnych, konsultacji, uzyskują wycenę lub rozmawiają z przedstawicielem w sprawie tych ofert. Pracując ciężej, aby wymyślić interaktywne sesje z potencjalnymi klientami o wartości dodanej, możesz wygenerować o wiele więcej potencjalnych klientów, nad którymi mogą pracować handlowcy.

Rozważ testy na żywo, narzędzia oceniające z sesją w celu omówienia wyników lub współdzielenie dostępu do niektórych własnych narzędzi. Na placu 2, oferujemy ocenianie stron internetowych, 13-punktowe kontrole na portalu HubSpot, przeglądy wskaźników generowania leadów i oceny strategii marketingowej jako nasze oferty późnej podróży kupującego. Każdy, kto się do nich zapisze, najpierw otrzymuje wartość, a dopiero potem rozmawiamy o potencjalnej pracy.

Twoje strony bloga

Artykuły na blogu w Twojej witrynie to strony witryny, które w wielu przypadkach mogą mieć bardzo wysoką pozycję w rankingu, aby przyciągnąć nowych użytkowników do Twojej witryny. Należy pamiętać, że strony blogów mają zazwyczaj wysoki współczynnik odrzuceń, ponieważ ludzie czytają artykuł, a następnie opuszczają go.

Ale artykuły na blogach mogą być również narzędziami do generowania leadów. Każdy artykuł na blogu powinien zawierać co najmniej jedno wezwanie do działania (CTA), które jest kontekstowe w stosunku do treści artykułu.

Na przykład wszystkie wezwania do działania opisane w tym artykule dotyczą witryn internetowych. Jeśli wykonasz dobrą robotę z treścią artykułu, czytelnicy powinni chcieć więcej.

WSKAZÓWKA PRO: Im więcej blogujesz, tym więcej gości odwiedza Twoją witrynę, ale w końcu osiągniesz pułap. Spróbuj to szybko znaleźć. Czy cztery artykuły na blogu w tygodniu dają lepsze wyniki niż dwa? Będziesz chciał to przetestować, a następnie ustawić regularny rytm. Im bardziej konsekwentnie możesz tworzyć artykuły na blogu, tym lepsze wyniki osiąga Twoja witryna.

Twoja strona kontaktowa

Wreszcie, każda strona internetowa potrzebuje strony kontaktowej. Przede wszystkim służy to budowaniu zaufania. Ludzie chcą wiedzieć, gdzie się znajdujesz, czy prowadzisz prawdziwą firmę i czy masz adres, numer telefonu oraz możliwość osobistego odwiedzenia, jeśli Twoja firma ma biuro.

Nie polegaj na stronie kontaktowej w celu pozyskiwania potencjalnych klientów. Te strony mają również wysokie współczynniki odrzuceń, ponieważ ludzie sprawdzają Cię, a następnie przechodzą dalej. To może być jedna z najczęściej odwiedzanych stron i mieć jeden z najniższych współczynników konwersji. Nie przejmuj się tym i nie próbuj tego naprawiać.

Zamiast tego upewnij się, że ta strona zawiera Twój adres fizyczny, numery telefonów, adresy e-mail i zdjęcia Twojej lokalizacji. Jeśli jesteś w 100% zdalny (jak dzisiaj wiele firm), zanotuj to na stronie i podaj wiele innych sposobów, dzięki którym ludzie mogą się z Tobą skontaktować.

WSKAZÓWKA PRO: To świetna strona do wyróżnienia Twoich serwisów społecznościowych. Osoby, które chcą się upewnić, że jesteś prawdziwą firmą, mogą być zainteresowane Twoją Facebook, Instagram lub strony LinkedIn i powinieneś zapewnić łatwy dostęp do nich na tej stronie.

Ponownie, jeśli jesteś w 100% zdalny, ale widzę Ciebie i Twój zespół na swoim Instagram konto, poczuję się o wiele lepiej w stosunku do Ciebie, Twojej firmy i Twojego zespołu.

Ludzie myślą dzisiaj, że strony internetowe są jak oznakowanie na targach – „po prostu daj mi coś, co sprawi, że będziemy dobrze wyglądać”. Nic nie może być dalej od prawdy.

Twoja witryna musi sprawdzić tak wiele pól, że nigdy nie powinieneś rozważać witryny biznesowej, która nie kosztuje Cię między $2,000 i $3000 stron na wszystko, o czym tutaj rozmawialiśmy. Nie tnij żadnych rogów. Nie pomijaj etapu strategii i planu. Nie próbuj pisać własnych treści. Nie spuszczaj dzieciaka do piwnicy, żeby zrobił twoją 100-stronicową stronę za $2,000.

Jeśli chcesz, aby potencjalni klienci, możliwości sprzedaży i witryna internetowa były aktywnym elementem maszyny do generowania przychodów, musisz odpowiednio w nią zainwestować i mieć strategię dla witryny, która obejmuje pomoc w pozycjonowaniu, sprawienie, by ludzie czuli się bezpiecznie w witrynie i wykorzystanie treści w całej witrynie do pozyskiwania potencjalnych klientów.