Ulotka Xiaomi jest pokazywana na wideo, cena poniżej tysiąca dolarów?

Prezydent Xiaomi już nam to pokazał poprzez swój oficjalny profil Weibo, teraz pojawia się kolejne wideo potwierdzające fakt, że firma jest prawie gotowa na debiut swojego składanego smartfona.

Jest to inne urządzenie niż dwa obecnie dostępne rozwiązania, Galaxy Fold i Mate X, które mogą być bardziej interesujące, ale z tymi samymi ograniczeniami, co składanie Huawei: wyświetlacz jest zamykany na zewnątrz.

Jak widać z tego filmu, urządzenie faktycznie składa się dzięki obecności dwóch zawiasów, przechodząc od wielkości tabletu do wielkości smartfona (ale grubość? Kto wie).

Interfejs wydaje się zwykłym MIUI, ale z interfejsem użytkownika przystosowanym do użycia w trybie tabletu, jeśli jest rozszerzony. Najprawdopodobniej panel będzie również w tym przypadku plastikowym OLED, obecnie jedynym rozwiązaniem, które nadaje się do tego typu urządzeń.

Nie ujawniono żadnych innych funkcji poza odniesieniem do ceny, która wydaje się mniejsza niż 1000 USD. Z pewnością nie ma ich kilku, ale mówimy o smartfonie, który koliduje z Galaxy Fold i Mate X, który, jak wiemy, pojawi się na rynku w cenie 2000 i około 2300 euro.

Czy to może być idealne rozwiązanie?