Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

[Ultimate Guide] Jak używać ManyChat z komunikatorem FB do stworzenia prostego chatbota

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: [Ultimate Guide] Jak używać ManyChat z komunikatorem FB do stworzenia prostego chatbota

Ponieważ płatny ruch staje się coraz droższy, budowanie listy klientów staje się coraz droższe. A to oznacza, że ​​budowanie marki staje się, rozumiesz, droższe.

Dlatego zawsze szukamy kolejnej rzeczy, która może pomóc Ci obniżyć koszty pozyskania nowego klienta.

W tej chwili to jest to Facebook Chatboty komunikatora. I nasze ulubione narzędzie, które pozwala nam automatyzować pozyskiwanie klientów i zwiększać sprzedaż Facebook Komunikator to ManyChat.

W poniższym przewodniku wyjaśnię, czym jest ManyChat, dlaczego warto go używać, a także pokażę, jak zbudować prostego chatbota, dzięki któremu będziesz mógł zacząć pozyskiwać nowych klientów dla swojego Amazon biznes.

Powiązane słuchanie: E186: Dlaczego marketing w komunikatorach to przyszłość: wywiad z Mikaelem Yangiem z ManyChat

co to jest Facebook Czatbot w Messengerze?

Jeśli jesteś wystarczająco dorosły, aby korzystać z mediów społecznościowych, powinieneś wiedzieć co Facebook Posłaniec jest. (Jeśli nie, czy twoi rodzice wiedzą, że korzystasz z internetu?)

Możesz wiedzieć Facebook Messenger jako sposób na czatowanie z przyjaciółmi, babcią i byłym chłopakiem z liceum, który ponownie nawiązał z tobą kontakt po 10 latach, aby powspominać czas, kiedy grałeś w prawdę czy wyzwanie w piwnicy mamy twojego najlepszego przyjaciela…

Ale pozwala także firmom rozmawiać z klientami.

Ponieważ jednak czatowanie z klientami jeden na jeden przez 24 godziny na dobę to ogromna strata czasu (nie wspominając o ogromnych wydatkach), ktoś o wiele mądrzejszy ode mnie wymyślił chatboty.

Chatboty umożliwiają firmom korzystanie z nich Facebook Messenger, aby dotrzeć do potencjalnych nowych klientów, a następnie kontynuować komunikację z tymi klientami poprzez automatyczne „rozmowy”.

Te zautomatyzowane konwersacje są uruchamiane przez odpowiedzi ludzi i naśladują przebieg prawdziwej rozmowy.

Dlatego chatbot.

Co musisz wiedzieć, aby zbudować chatbota

Jeśli w tym momencie myślisz: „To brzmi bardzo skomplikowanie, czy muszę być programistą i znać się na kodzie?”

NIE!

Chociaż nie możesz budować Chatbotów za pomocą Facebook Messenger, istnieje wiele programów innych firm, które bezproblemowo integrują się z Twoim Facebook konto i korzystaj z intuicyjnych interfejsów typu „przeciągnij i upuść”, aby maksymalnie uprościć tworzenie chatbotów.

Kilka, które przychodzą na myśl, to Chatfuel, Flow XO, Botsify i ManyChat.

Wybranym konstruktorem EcomCrew jest ManyChat, więc będę go używać, gdy przeprowadzę Cię przez proces tworzenia chatbota.

Jednak zasady, które nakreśliłem, dotyczą wszystkich chatbotów, bez względu na to, w czym zdecydujesz się je zbudować.

Co jeszcze robią platformy budujące ChatBot?

Zasadniczo platformy budujące chatboty, takie jak ManyChat, mają wiele podobieństw z platformami do automatyzacji marketingu e-mailowego, takimi jak Klaviyo, ActiveCampaign lub MailChimp.

Możesz użyć ManyChat do…

 • Zbuduj listę klientów
 • Twórz zautomatyzowane przepływy wiadomości [chatbots]
 • Komunikuj się z tymi klientami tak długo, jak pozostają na Twojej liście (choć nie tak swobodnie, jak za pomocą poczty e-mail)
 • Wprowadź nowe produkty do swojej listy

I, jak każda platforma do automatyzacji poczty e-mail, ManyChat zapewnia również jedną centralną lokalizację do zarządzania całą listą Twojej firmy” Facebook Abonenci komunikatora.

Podobnie jak w przypadku listy e-mailowej, będziesz potrzebować sposobu na „zachęcenie” ludzi do dołączenia do listy ManyChat.

Na przykład jednym ze sposobów na to byłoby użycie a Facebook oferta reklamowa Amazon kody promocyjne, które otrzymują klienci Facebook Messenger (później dokładniej omówię, jak to zrobić).

W tym momencie możesz pomyśleć, że jeśli to tak bardzo przypomina pocztę e-mail, dlaczego zamiast tego nie skupić się na budowaniu listy e-mail?

Jak powiedziałem, jest podobny, ale nie do końca taki sam i, co ważniejsze, faktycznie można go używać Facebook Chatboty Messengera do budowania Facebook Lista subskrybentów Messengera ORAZ buduj swoją listę e-mail… W TYM SAMYM CZASIE!

Dlaczego powinieneś teraz używać ManyChat

 • To najtańszy sposób na pozyskanie klientów [and cheaper than other paid ads]
 • Ludzie nie są jeszcze nim znużeni, więc nadal ma niesamowite współczynniki otwarć
 • Nadszedł czas, aby szybko i tanio zbudować listę
 • To platforma prowadząca do świętej „Trifecta” Mike’a – jak tanio dostać ludzi na swoją listę komunikatorów, Facebook pikseluj je ORAZ przenieś na swoją listę e-mailową (Mike dokładnie opisuje, jak to zrobić w EcomCrew Premium Facebook Kurs Messengera dla e-commerce).

Jaka jest różnica pomiędzy Facebook Komunikator i e-mail?

Nie możesz komunikować się ze swoim Facebook Subskrybenci komunikatora tak swobodnie, jak możesz swoją listę e-mailową.

Rekommenderad:  Jak dostosować Nova Launcher jak profesjonalista

Do Facebook, wrażenia użytkowników są najważniejsze. I nie chcą, żebyś zbyt często nękał ich filmy z kotami, oglądając członków rodziny królewskiej, swoimi sposobami promocji chłopstwa.

Gdy ktoś dołączy do Twojej listy subskrybentów, Facebook ma szereg ścisłych zasad dotyczących tego, kiedy i jak często możesz do nich wysyłać wiadomości.

Nieprzestrzeganie tych zasad spowoduje przyznanie limitu czasu, a następnie całkowity zakaz.

FacebookZasady kontaktowania się Facebook Listy komunikatorów

Gdy ludzie są na twoim Facebook Lista komunikatorów, możesz się z nimi kontaktować, aby informować o nowych produktach lub promocjach, które prowadzisz, używając „transmisji”.

Transmisje umożliwiają wysyłanie wiadomości do całej listy lub jej części.

Istnieją trzy typy transmisji, które możesz wysyłać: Treść niepromocyjna, Treść promocyjna i Kontynuacja:

 • Treść niepromocyjna – jak sama nazwa wskazuje, ten typ transmisji nie może zawierać żadnych materiałów promocyjnych. Możesz jednak użyć ich do rozpoczęcia konwersacji z Twoją listą, a jeśli odpowiedzą, otrzymasz 24-godzinne okno na wysłanie im następnego rodzaju transmisji…
 • Treść promocyjna – Jest to typ transmisji, którego używasz do promowania produktów, wysyłania kuponów, wprowadzania nowych produktów i wszelkich innych rodzajów promocji. Subskrybentom Treści promocyjnych możesz wysyłać tylko do 24 godzin po ostatniej interakcji z Tobą za pośrednictwem komunikatora (przeczytaj więcej o Facebook24+1 reguła poniżej).
 • Kontynuacja – W tej chwili te transmisje można wysyłać pod znakiem +1 część Facebook24+1 reguła. Jednak ze względu na A Facebook aktualizacji zasad, od 15 stycznia 2020 r. transmisje uzupełniające nie będą już dostępne.

Facebook24+1 Polityka komunikatora

Kiedy to piszę, Facebook mieć 24+1 reguła, która oznacza, że ​​możesz wysyłać Treści promocyjne tylko do subskrybentów z Twojej listy, którzy weszli w interakcję z Tobą na komunikatorze w ciągu ostatnich 24 godzin.

+1 w wieku 24+1 reguła oznaczała, że ​​możesz wysłać jedną dodatkową wiadomość do tych subskrybentów po upływie 24 godzin, JEDNAK ta opcja nie będzie już dostępna 25 stycznia 2020 r.

Wspomniałem, że te wytyczne ciągle się zmieniają, prawda?

Facebook wprowadzi całą masę aktualizacji w styczniu przyszłego roku. Aktualizacje, z którymi musisz być na bieżąco, jeśli nie chcesz czuć ukłucia Facebook uderzenie w nadgarstek lub zablokowanie konta.

Oto podstawowy przegląd zmian:

Jeśli chcesz pełną wersję, możesz przeczytać o tym tutaj.

Ale zanim to zrobisz i wyśle ​​cię do Amazonśpiączka wywołana, nadszedł czas, aby przejść przez powód, dla którego wszyscy tu jesteśmy…

Jak stworzyć prostego bota czatu w ManyChat

Ponieważ jest to blog, aby pomóc Amazon sprzedawcy budują swoje marki z przerwami Amazonprzeprowadzę Cię przez proces tworzenia prostego chatbota, który będzie umieszczał osoby na Twojej liście za pomocą ofert Amazon kody promocyjne.

Najpierw szybki elementarz rozmowy z chatbotem…

Jak napisać Facebook Rozmowy Chatbota w Messengerze

Zacznijmy od zalet i wad dobrego projektu chatbota.

NIE…

 • Pisz wiadomości, które brzmią jak reklamy
 • Rozmawiaj z ludźmi
 • Pisz długie wiadomości

DO…

 • Pisz tak, jakbyś rozmawiał ze znajomym
 • Rozmawiaj z ludźmi
 • Postaraj się, aby Twoje wiadomości były krótkie i na temat

Zasadniczo traktuj to tak, jakbyś prowadził prawdziwą rozmowę z innym człowiekiem na Messengerze, a wszystko będzie dobrze.

Jak zdobyć ludzi na liście komunikatorów poprzez oferowanie Amazon Kody promocyjne

Dobra, przejdźmy do sedna sprawy, czyli stworzenia prostego chatbota w ManyChat, którego możesz używać do rozdawania Amazon kody promocyjne nowym klientom i jednocześnie dodawać ich do listy komunikatorów.

Podobnie jak w przypadku większości chatbotów do pozyskiwania klientów, które utworzysz, podstawowe kroki będą wyglądać następująco:

1. Facebook Reklama w Messengerze

A Facebook Reklama w Messengerze wygląda jak każda inna Facebook reklama, z wyjątkiem tego, że zamiast przycisku „Dowiedz się więcej” lub „Kup teraz”, reklamy w komunikatorze mają przycisk „Wyślij wiadomość” jako wezwanie do działania.

The Facebook Reklama w komunikatorze, którą będziesz wyświetlać jako pierwszy krok w tej ścieżce, będzie oferować procentową zniżkę na Twój produkt, aby zachęcić potencjalnych klientów do kliknięcia przycisku Wyślij wiadomość.

Jednakże…

Aby to stworzyć Facebook Reklama w Messengerze potrzebujesz fragmentu kodu. Aby uzyskać ten kod, musisz najpierw utworzyć chatbota w ManyChat.

2. Facebook Czatbot komunikatora

Gdy tylko klikną przycisk Wyślij wiadomość, twój chatbot zostanie uruchomiony i a Facebook Pojawi się okno komunikatora.

Twój chatbot może następnie przekazać im kod promocyjny (w tym momencie już automatycznie znajdują się na Twojej liście komunikatorów) i skierować ich za pośrednictwem linku bezpośrednio do Twojej Amazon lista produktów lub…

Rekommenderad:  Twój ostateczny przewodnik po marketingu internetowym B2B Część 1: Szczyt 3 Portale społecznościowe dla marketingu B2B

3. Opcjonalna strona docelowa

Lub, jeśli chcesz trafić do Ecommerce Trifecta, możesz skierować ich na stronę docelową. To pozwoli również Tobie Facebook pikseluj je ORAZ poproś o podanie swojego adresu e-mail, aby otrzymać kod promocyjny, trafiając w ten sposób w e-commerce Trifecta listy komunikatorów / piksela / listy e-mailowej.

Amazon Kody promocyjne – podstawy

Częścią Twojej strategii Messengera będzie prawdopodobnie dostarczanie Amazon kody promocyjne. Omówmy tutaj podstawowe informacje o kodach promocyjnych:

 • Aby utworzyć kody promocyjne procentowej zniżki, przejdź do swojego konta Seller Central, naciśnij na górnym pasku menu i wybierz z menu rozwijanego. Następnie utwórz promocję.
 • Amazon pozwoli Ci ustawić minimalny czas rozpoczęcia promocji 4 godzin od pierwszej konfiguracji. Więc odpowiednio zaplanuj z wyprzedzeniem.
 • Kody jednorazowego użytku można użyć do wygenerowania wielu różnych kodów do promocji, ale każdy z tych kodów jest unikalny i można go użyć tylko 1x. Po jednorazowym zastosowaniu przy kasie ten indywidualny kod nie będzie już działał. Oznacza to, że nie możesz dać wielu osobom TEGO SAMEGO kodu jednorazowego użytku. Zaletą korzystania z kodów jednorazowych jest możliwość śledzenia, które kody zostały użyte, a które nie.
 • Możliwe jest uruchomienie promocji z ManyChat przy użyciu kodów jednorazowych, jednak staje się to bardziej skomplikowane i będziesz musiał użyć oprogramowania innych firm, takiego jak Zapier lub Zonpages.
 • Kody grupowe można używać wielokrotnie. Otrzymujesz jeden kod, z którego może korzystać wiele osób. Jest to o wiele prostsze niż używanie jednorazowych kodów do promocji. Należy jednak pamiętać, że każdy, kto ma ten kod, może udostępnić go w grupie lub na forum. Niekoniecznie jest to złe, jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż, ale żaden z tych klientów nie zostanie nowym subskrybentem Twojej listy komunikatorów.
 • Aby ograniczyć liczbę przypadków, w których dana osoba może użyć kodu grupowego do jednego, zaznacz opcję „Jedno wykorzystanie na klienta”.
 • Podczas korzystania z kodu grupy, chyba że chcesz, aby wszyscy, którzy odwiedzą Twoją Amazon stronie produktu, aby móc zobaczyć i wykorzystać swój kod promocyjny, odznacz „Tekst wyświetlany na stronie szczegółów”.
 • Jeśli korzystasz z promocji z wysokim procentem zniżki (np. 80%), upewnij się, że wszystko dotyczące promocji zostało skonfigurowane prawidłowo. Jeśli nie, ktoś może kupić cały Twój asortyment z ogromną zniżką… a następnie odsprzedać go w Twojej ofercie.
 • Sprawdź dwukrotnie WSZYSTKO, zanim klikniesz Prześlij, aby sprawdzić, czy nie ma kosztownych błędów.

Jak stworzyć swojego pierwszego chatbota ManyChat

Przede wszystkim musisz zarejestrować konto ManyChat pro. Zebranie pierwszych 500 subskrybentów kosztuje 10 USD. Istnieje również bezpłatna opcja, ale nie będziesz mieć dostępu do narzędzi potrzebnych do zbudowania bota.

ManyChat przeprowadzi Cię przez proces łączenia się z Twoim Facebook konto, a następnie możesz stworzyć swojego pierwszego chatbota.

Narzędzia rozwoju ManyChat

Po podłączeniu konta FB czas na stworzenie pierwszego chatbota.

Wybierz w menu po lewej stronie, a następnie naciśnij niebieski przycisk „+ Nowe narzędzie wzrostu” w prawym górnym rogu ekranu.

Spowoduje to otwarcie menu „Wybierz typ widżetu”.

Przewiń w dół to menu i wybierz Facebook Reklamy JSON.

Nadaj swojemu „widżetowi” nazwę w polu u góry, ponieważ to po prostu dobre sprzątanie, a ja jestem stary i zapominam rzeczy, gdzie byłem, o tak…

Po nadaniu nazwy swojemu chatbotowi naciśnij niebieski przycisk Zapisz w prawym górnym rogu, aby móc łatwo znaleźć ponownie swojego chatbota.

Teraz naciśnij „edytuj” po prawej stronie pola wiadomości zgody, a następnie kliknij Przejdź do narzędzia Flow Builder.

Nie musisz używać konstruktora przepływu, możesz po prostu edytować swoje wiadomości na poprzednim ekranie (inaczej podstawowy konstruktor), ale wolę konstruktora przepływu, ponieważ możesz szybko zobaczyć wszystko, co zrobiłeś i jak to wszystko się łączy.

Kliknij krok początkowy. Następnie pojawi się okno, w którym możesz edytować pierwszą wiadomość, którą zobaczy użytkownik po kliknięciu „Wyślij wiadomość” na swoim Facebook Reklama i ich Facebook Otwiera się okno komunikatora.

Będziesz wtedy mógł edytować wiadomość bezpośrednio w tym oknie.

Możesz także dodać obraz. Jeśli tak, polecam użycie tego samego obrazu, którego używasz do swojego Facebook reklama tutaj (lub, jeśli używasz wideo w swoim Facebook reklamy, użyj zrzutu ekranu z filmu jako obrazu).

Rekommenderad:  Jak odzyskać folder w systemie Windows 10?

Powodem tego jest kongruencja. Gdy tylko otworzy się okno komunikatora, zobaczą dokładnie ten sam obraz, który widzieli w Twojej reklamie, i nie będą mieli wątpliwości, dlaczego tak się stało.

W przypadku mojego chatbota demonstracyjnego powtórzę ofertę, którą właśnie zobaczyli Facebook Messenger i zapytaj ich, czy nadal są zainteresowani 30% rabatem.

To może wydawać się głupie… To znaczy, po prostu kliknęli w reklamę, więc najwyraźniej są zainteresowani… ale zadając im pytanie, muszą wybrać odpowiedź. I to właśnie ta czynność automatycznie dodaje ich do Twojej listy w Messengerze.

Następnie damy im kilka odpowiedzi do wyboru.

Domyślna odpowiedź to „Jasne, że tak!”, co jest dobre w tym przykładzie.

Jeśli chcesz to zmienić, po prostu kliknij „Jasne, że tak!” i pojawi się okno, w którym możesz edytować to, co mówi. Pamiętaj tylko, żeby było krótkie i konwersacyjne

Aby dodać kolejną odpowiedź, naciśnij przycisk „+Dodaj”.

A następnie możemy dodać drugi wybór odpowiedzi, wpisując w polu „Tytuł przycisku” (w tym przykładzie nasza wiadomość to „Nie, dziękuję!”).

Poniżej pola Tytuł przycisku zobaczysz kilka opcji „Kiedy ten przycisk jest wciśnięty”.

W tym przykładzie chatbota wybierz „Wyślij wiadomość”.

To daje nam naszego podstawowego chatbota i wszystko, co musimy zrobić, to zmienić wiadomości, które otrzymają, gdy klikną „Jasne, że!” lub „Nie, dziękuję!” guziki.

Kliknij okno komunikatu na końcu strzałki wychodzącej z „Jasne, że tak!” przycisk.

Otworzy się okno umożliwiające edycję wiadomości. Tutaj dajesz im swoje Amazon kod promocyjny i link bezpośrednio do listy produktów.

Uwaga dodatkowa: powiedz im DOKŁADNIE, co mają zrobić w tym kroku. Dosłownie poprowadź ich przez to, co muszą zrobić, i nie pozostawiaj miejsca na zamieszanie.

I na koniec kliknij pole na końcu strzałki z „Nie, dziękuję!” opcję na Kroku początkowym i dodaj prostą wiadomość, która pojawi się, jeśli klikną „Nie, dziękuję!”

Jeśli chcesz dodać dodatkowy krok strony docelowej do swojego lejka, aby móc je pikselować i zbierać adres e-mail, po prostu zmień wiadomość, którą otrzymują, gdy klikną „Jasne, że tak!” i dodaj link do strony docelowej zamiast swojej Amazon lista produktów.

Gratulacje, zbudowałeś swojego pierwszego chatbota!

Aby przetestować wszystkie kroki, po prostu naciśnij przycisk Podgląd w prawym górnym rogu, a Twój chatbot zostanie wysłany do Facebook Posłaniec w Facebook konto, które połączyłeś z kontem ManyChat.

Po dwukrotnym sprawdzeniu, czy wszystko działa i prawidłowe wiadomości są wysyłane, naciśnij niebieski przycisk „Opublikuj”.

Na koniec kliknij na Facebook Pole reklamy JSON, które jest połączone z krokiem początkowym w kreatorze przepływu.

Spowoduje to otwarcie okna z kodem JSON.

Kiedy tworzysz reklamę w swoim Facebook konto Ad Manager, musisz skopiować i wkleić całą sekcję kodu w polu na końcu konfiguracji reklamy.

Spowoduje to połączenie reklamy z chatbotem, dzięki czemu gdy klient kliknie Wyślij wiadomość, uruchomi właściwego chatbota.

Mamy nadzieję, że teraz możesz zobaczyć, jak łatwo jest skonfigurować chatboty za pomocą ManyChat.

I jak potężni mogą być w pozyskiwaniu nowych klientów i budowaniu list tych klientów.

Wniosek

Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie korzystania z chatbotów.

Nigdy nie będzie taniej ani prościej pozyskać nowych klientów za ich pomocą, tak jak jest to teraz.

Więc idź i twórz boty! Tylko upewnij się, że zostaniesz w środku Facebookdobre książki, będąc na bieżąco z ich ciągle zmieniającymi się (i bardzo surowymi) warunkami korzystania z usługi, a wszystko powinno być w porządku.

Czy używałeś Facebook Komunikator dla Ciebie Amazon biznes? Jeśli tak, to czy był dla ciebie udany, czy nie? Podziel się swoimi doświadczeniami w polu komentarzy poniżej.