Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Umowa już jest! Bezpłatny roaming w komunikacji cyfrowej do 2032 r.

W 2017 r. Parlament, Komisja i Rada Europejska osiągnęły porozumienie i opłaty roamingowe wygasły 15 czerwca 2017 r.!

Teraz, cztery lata później, negocjatorzy z Rady (państw członkowskich) i Parlamentu Europejskiego osiągnęli porozumienie w sprawie przedłużenia bezpłatnych usług roamingu lub „roamingu” w Unii Europejskiej na kolejne 10 lat, do 2032 roku.

Umowa już jest!  Bezpłatny roaming w komunikacji cyfrowej do 2032 r.

Roaming: obywatele Europy muszą mieć tę samą jakość i szybkość połączenia mobilnego

Ustanowiony w 2017 roku reżim, który zniósł stawki roamingowe w Unii Europejskiej, wygasł 30 czerwca przyszłego roku. Osiągnięte obecnie porozumienie przedłuża jednak ten środek o kolejne 10 lat. Nowe zaktualizowane rozporządzenie wchodzi w życie 1 lipca 2022 r.

Osiągnięte porozumienie przewiduje również, że Obywatele Europy mają prawo do „tej samej jakości i szybkości połączenia mobilnego” za granicą niż w kraju, zmuszając dostawców usług roamingu do oferowania takiej samej jakości roamingu mobilnego jak w kraju, jeśli takie same warunki są dostępne w sieci w kraju wizyty.

Margrethe Vestager, wiceprezes wykonawczy z portfolio „Europa gotowa na erę cyfrową”, powiedziała, że…

Cieszymy się z zakończenia taryf roamingowych od 2017 roku, a dziś gwarantujemy, że możemy zachować te korzyści przez kolejne 10 lat, aby pozostawać w kontakcie, dzwonić, wysyłać SMS-y i surfować po Internecie bez dodatkowych kosztów podczas podróży po UE. Jednocześnie dzięki temu nowemu rozporządzeniu poprawiamy również jakość roamingu.

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła już porozumienie osiągnięte między Radą a Parlamentem w sprawie jej wniosku dotyczącego zmiany rozporządzenia w sprawie roamingu.