Unia Europejska może pozwać Amazon dla praktyk antymonopolowych

Raport z The Wall Street JournaWskazuje, że Unia Europejska może wnieść zarzuty Amazon, za najwyraźniej wykorzystanie danych sprzedawców zewnętrznych dla ich korzyści.

Według mediów, śledztwo prowadzone przez UE od 2018 r. To potwierdziło Amazon Użyłem danych statystycznych od zewnętrznych dostawców, aby konkurować z nimi. Tak więc gigant handlu elektronicznego może zostać oskarżony o praktyki antymonopolowe.

WSJ wyjaśnia, że ​​Unia Europejska wszczęła dochodzenie przeciwko Amazon, od około 2018 r. Jednak formalne dochodzenie nie zostało wszczęte w 2019 r., Mówi dyrektor biura ds. Konkurencji UE Margrethe Vestager.

W 2018 r. W kilku raportach wskazano, że sprzedawcy i firmy, które publikują swoje produkty na stronie internetowej Amazon, zachowaj duże zaniepokojenie w związku z faktem, że „gigant handlu elektronicznego korzysta z sukcesu w sprzedaży określonego produktu”, ponieważ później medium zwykle powiela go po niższej cenie, co jest naprawdę podejrzaną praktyką.

W tym czasie Vestager twierdził, że takie informacje dałyby mu przewagę „antykonkurencyjną” Amazon, a także niesprawiedliwą kontrolę sektora handlu elektronicznego.

Następnie w 2019 r. UE wszczęła formalne postępowanie antymonopolowe w sprawie umów między Amazon oraz jego dostawców rynkowych, a także sposób, w jaki wykorzystujesz dane, aby wybrać, którego sprzedawcę chcesz połączyć za pomocą „Kup pudełko” w swojej witrynie.

Jednak dopiero teraz agencja mogła złożyć formalny proces. Wall Street Journal informuje, że może minąć jeszcze rok, zanim komisja formalnie zdecyduje, czy Amazon naruszył prawo.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że firma zajmująca się handlem elektronicznym może podważyć to żądanie. Amazon nie zamanifestował się.