Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Unikaj tych 5 Typowe błędy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Unikaj tych 5 Typowe błędy

Dla organizacji non-profit program Google Ad Grants może zmienić reguły gry. Założenie jest proste: Google przekazuje 10 000 USD miesięcznie na bezpłatne płatne reklamy w wyszukiwarkach organizacjom non-profit, które się kwalifikują. Organizacje mogą wykorzystać ten budżet reklamowy do realizacji swoich najważniejszych celów, od rekrutacji wolontariuszy po gromadzenie darowizn.

Ad Grants to świetny program. Wiąże się to jednak z wieloma zobowiązaniami. Google zapewnia uczestnikom programu Ad Grants znacznie wyższe standardy w zakresie najlepszych praktyk niż typowa firma, która płaci Google za miejsca docelowe w wyszukiwarce.

Obecnie zespół BlueWing prowadzi konta Ad Grants dla czterech klientów. W ostatnich tygodniach kontrolowaliśmy też kilka innych kont Ad Grants. Czyniąc to, zauważyliśmy wiele tych samych błędów w wielu organizacjach i zestawach reklam. Postanowiliśmy więc omówić pięć najczęściej spotykanych błędów i sposoby ich naprawy.

Zdecydowanie zalecamy przejrzenie tych typowych błędów, ponowne sprawdzenie konta Ad Grants i natychmiastowe wprowadzenie ewentualnych poprawek.

Unikaj słów kluczowych w dopasowaniu przybliżonym

Podczas naszych ostatnich kontroli zauważyliśmy, że wiele organizacji non-profit używa na swoich kontach Ad Grants słów kluczowych w dopasowaniu przybliżonym. Odbyliśmy wiele rozmów telefonicznych z działem obsługi klienta Google, w których zdecydowanie zalecali trzymanie się z dala od słów kluczowych w dopasowaniu przybliżonym.

Przyjrzyj się swoim Grupom reklam i przejdź do sekcji Słowa kluczowe (jeśli potrzebujesz wskazówek, obejrzyj poniższy film). Możesz zidentyfikować słowa kluczowe w dopasowaniu przybliżonym na liście, wyszukując frazy bez nawiasów.

Zamiast słów kluczowych w dopasowaniu przybliżonym Twoje konto Ad Grant powinno zawierać wiele słów kluczowych w dopasowaniu ścisłym lub do wyrażenia. Wszelkie wyrażenia w nawiasach oznaczają na Twojej liście słowa kluczowe w dopasowaniu ścisłym: licytujesz dokładnie słowa w nawiasie i nic więcej.

Słowa kluczowe w dopasowaniu do wyrażenia pojawiają się na Twojej liście w cudzysłowie: dopóki słowa w tym wyrażeniu są ułożone w linii prostej, Twoje reklamy będą wyświetlane dla tego wyszukiwanego hasła. Na przykład, jeśli ktoś wyszukuje „wolontariat non-profit w Nowym Jorku”, a Ty masz „wolontariat non-profit” jako jedno ze słów kluczowych w dopasowaniu do wyrażenia, Twoja reklama nadal będzie dotyczyć wyszukiwania tej osoby.

Rekommenderad:  Robi Instagram Zapłacisz w 2023 roku? (Odpowiedź!)

Aby mieć większą kontrolę nad miejscami docelowymi reklam i przyciągać najbardziej trafny ruch, przyjrzyj się słowom kluczowym na koncie Ad Grants. Sprawdź, czy na liście znajdują się słowa kluczowe w dopasowaniu przybliżonym i zaktualizuj je do słów kluczowych w dopasowaniu ścisłym lub do wyrażenia.

Wyświetlanie tylko jednej reklamy na grupę reklam

W przypadku kont Ad Grants Google wymaga, aby w każdej grupie reklam były wyświetlane co najmniej dwie reklamy. Innymi słowy, aby utrzymać pomyślne konto Ad Grants, niezbędne minimum dla każdej grupy reklam to dwie rozszerzone reklamy tekstowe. (Zobacz wideo powyżej, aby zobaczyć przykłady.)

Chcesz przejść od absolutnego minimum? Google zaleca również, aby każda grupa reklam zawierała elastyczną reklamę w wyszukiwarce.

Elastyczne reklamy w wyszukiwarce to takie, w których umieszczasz kilka nagłówków, kilka opisów, a Google wybierze najlepszą kombinację na podstawie tego, co ludzie klikają.

To idealna konfiguracja dla Ad Grants: dwa rozszerzone teksty i jedna elastyczna reklama w wyszukiwarce. Po ich uruchomieniu możesz przeglądać różne rozszerzone reklamy tekstowe, aby zidentyfikować zwycięzcę i przegranego. Mając tę ​​wiedzę, możesz zatrzymać przegranego, dodać nowego na podstawie zwycięzcy itp.

Aby upewnić się, że Twoje konto działa optymalnie, przyjrzyj się każdej grupie reklam. Upewnij się, że w każdej z nich znajdują się co najmniej dwie rozszerzone reklamy tekstowe, a następnie dodaj elastyczną reklamę w wyszukiwarce, aby podnieść poziom kampanii.

Brak śledzenia konwersji

Na wielu skontrolowanych przez nas kontach Ad Grants brakuje kluczowego elementu układanki: śledzenia konwersji. Każde ważne działanie, które chcesz, aby ludzie podjęli w Twojej witrynie, jest zdarzeniem „konwersji”: zapisanie się do newslettera, przekazanie darowizny lub wypełnienie petycji.

Jedną z zalet Ad Grants jest to, że możesz sprawdzić, które reklamy spowodowały te zdarzenia konwersji, a następnie zoptymalizować wszystkie reklamy na podstawie tych wyników. Ale możesz to zrobić tylko wtedy, gdy masz skonfigurowane śledzenie konwersji.

Rekommenderad:  Rozważa zakup tych kryptowalut w 2020 roku

Twoje konto Ad Grant zawiera wskazówki, jak dodać śledzenie konwersji. Zalecamy jednak zatrudnienie eksperta, aby upewnić się, że robisz to we właściwy sposób za pierwszym razem – wtedy będziesz mógł zacząć od tego momentu.

Ostatecznie nie chcesz używać Ad Grants tylko do zwiększania ruchu. Chcesz używać Ad Grants do zwiększania liczby darowizn, pozyskiwania e-maili i działania. Kluczem jest śledzenie konwersji.

Wybór niewłaściwego rodzaju licytacji

Określanie stawek jest ważnym elementem optymalizacji konta Ad Grants, podobnie jak śledzenie konwersji. Wybór typu określania stawek to sposób, w jaki informujesz Google o swoim ostatecznym celu wydatków, który Google wykorzysta do optymalizacji Twoich reklam.

Wybierając typ określania stawek, możesz powiedzieć „Chcę optymalizować pod kątem kliknięć” lub „Chcę optymalizować pod kątem konwersji”. Możesz powiedzieć „Chcę zoptymalizować pod kątem docelowego współczynnika konwersji” lub „Chcę zoptymalizować pod kątem udziału w wyświetleniach w sieci wyszukiwania”. Istnieje wiele opcji.

Ostatecznie na kontach Ad Grants zalecamy wybór tylko dwóch typów określania stawek. Pierwszym z nich jest optymalizacja pod kątem kliknięć. Zasadniczo mówi to Google, że chcesz uzyskać jak największy ruch za swoje wydatki.

To naprawdę dobra opcja określania stawek, którą można wybrać na początku kampanii, aby zachęcić odwiedzających do wejścia i rozpoczęcia generowania danych.

Jedyną inną opcją określania stawek, którą polecam w przypadku niektórych kont Ad Grants, jest optymalizacja pod kątem konwersji.

Ze względu na regułę obowiązującą na kontach Ad Grants nie możesz wydać więcej niż $2 za kliknięcie. Zwykle nie stanowi to problemu, ale w niektórych wysoce konkurencyjnych niszach (np. darowizny na rzecz szpitali dziecięcych) Twoje konto Ad Grants zostanie przelicytowane przez konkurencję, która jest gotowa zapłacić więcej niż $2 za kliknięcie. Jeśli jednak wybierzesz opcję ustalania stawek w celu optymalizacji pod kątem rozmów, ta $2 pułap kliknięcia może zostać przekroczony, co pozwala konkurować o bardziej popularne wyszukiwane hasła.

Rekommenderad:  Wszystko, co musisz wiedzieć o Whatsapp Business

Zajrzyj na swoje konto i zobacz, jakie typy stawek wybrałeś. Ogólnie zalecamy rozpoczęcie od optymalizacji pod kątem kliknięć. Następnie, gdy pojawi się ruch, przełącz się na optymalizację pod kątem konwersji. Wszelkie inne typy stawek – czy to udział w wyświetleniach, wartość konwersji, wartość docelowa czy CPA – możesz na razie zignorować.

Brakujące reguły automatyczne

Aby zapewnić zgodność konta Ad Grants, Google wymaga skonfigurowania dwóch naprawdę ważnych reguł automatycznych. Bez skonfigurowania tych reguł ryzykujesz wyłączenie konta, co jest koszmarem, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy je odzyskasz.

Pierwsza zasada jest taka, że ​​wszystkie słowa kluczowe muszą mieć 5% plus współczynnik klikalności. Przynajmniej wtedy, gdy ludzie zobaczą Twoją reklamę 5% z nich musi go kliknąć. Inną zasadą jest to, że słowa kluczowe muszą mieć wynik jakości co najmniej trzy. Każde słowo kluczowe pozostawione przez dłuższy czas z wynikiem jakości równym lub niższym może spowodować dezaktywację konta.

Fajne jest to, że możesz skonfigurować reguły, które będą automatycznie wstrzymywać słowa kluczowe, jeśli mają mniej niż a 5% współczynnika klikalności lub wynik jakości wynoszący dwa lub mniej. W ten sposób nie musisz się martwić o ciągłe sprawdzanie.

Sprawdź swoje automatyczne reguły, przechodząc do Narzędzia, następnie Ustawienia, a następnie Reguły. Stamtąd możesz skonfigurować określone reguły zarówno w celu zapewnienia zgodności konta, jak i ułatwienia sobie życia. W filmie u góry tej strony przeprowadzimy Cię przez proces konfigurowania reguł automatycznych.

Jeśli chcesz porozmawiać o optymalizacji konta Google Ad Grants, napisz do nas na adres Mamy nadzieję, że to było pomocne!