Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Unikaj tych 5 Wznów błędy podczas zdalnego poszukiwania pracy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Unikaj tych 5 Wznów błędy podczas zdalnego poszukiwania pracy

Napisanie życiorysu, w którym zdobywa się rolę, to ciężka praca. Ciągle słyszysz o tym, co powinno być uwzględnione, ale rzadko, co należy pominąć. To także znacznie więcej niż tylko pozbycie się literówek i nieistotnych hobby.

Jeśli chcesz, aby Twoje CV krzyczało „Zatrudnij mnie!” pamiętaj, aby ich unikać 5 wznowić błędy, które mogą Cię zranić podczas zdalnego poszukiwania pracy.

Częste błędy w CV, których należy unikać

Wznów Błąd #1 – Nudne CV wprowadzające

Wysyłając swoje CV, musi ono naprawdę się wyróżniać, przyciągać uwagę i przyciągać czytelnika.

Chcesz, aby potencjalny rekruter był tak zainteresowany treścią wstępu do CV, że chętnie dowie się o Tobie więcej. Taki jest cel oświadczenia wstępnego.

Twoje oświadczenie wstępne powinno być bezpośrednim i krótkim podsumowaniem wymieniającym twoje cechy, umiejętności i osiągnięcia, a wszystko to w krótkim oświadczeniu, które możesz rozwinąć w dalszej części CV.

Częstym błędem jest umieszczanie zbyt wielu informacji we wstępie i używanie niejasnych opisów umiejętności miękkich zamiast bezpośrednich słów, które wyraźnie mówią czytelnikowi, co możesz zrobić i jak możesz to zrobić.

Użyj słów czynności, takich jak dostarczony, współpracował, udoskonalony, zmaksymalizowany wyrazić swoje osiągnięcia i wiedzę.

Wznów Błąd #2 – Słaba struktura CV

Innym częstym błędem jest zła struktura CV. Dobrze wyglądające CV ze słabą strukturą i układem nie jest dobre dla nikogo. Upewnij się, że struktura Twojego CV jest poprawna, aby ułatwić czytanie.

Pamiętaj, że Hiring Managerowie nie mają zbyt wiele czasu na przeglądanie CV. Prawidłowa struktura CV pomaga im szybko zidentyfikować istotne informacje, a także pokazać Twoje najlepsze cechy.

Upewnij się, że używasz podtytułów, wyraźnych czcionek bez kursywy i wypunktowań, aby zwiększyć czytelność.

Rekommenderad:  Xiaomi potwierdziło, że MIUI 13 (Global) i Android 12 pojawią się w tych modelach!

Użyj słów kluczowych z opisu stanowiska i prześlij swoje CV w wymaganym formacie, takim jak link do dokumentu Google, Microsoft Word lub PDF.

Wznów Błąd #3 – Nie podkreślanie swoich osiągnięć

Poważnym błędem, który może zmniejszyć Twoje szanse na otrzymanie pracy zdalnej, nie jest pełne podkreślenie Twoich osiągnięć w CV.

Nie należy tego przeoczyć, ponieważ pracodawca musi wiedzieć, co możesz wnieść do swojej firmy.

Wyniki Twojego poprzedniego i obecnego zatrudnienia pokazują nie tylko rolę, jaką odegrałeś w sukcesie firmy, ale także Twoją etykę pracy i pomagają uczynić Twoje CV bardziej zapadającym w pamięć czytelnikowi.

Nie bój się podzielić swoimi osiągnięciami z przyszłym pracodawcą.

Wykorzystaj przykłady, np. zwiększył sprzedaż firmy w pierwszym kwartale 2020 roku z 15% do 30%, tworząc silne więzi z nowymi klientami.”

Wznów Błąd #4 – Pomijając Daktyle

Możesz zdecydować się na pominięcie dat i okresów z różnych powodów, ale czasami może to działać na twoją niekorzyść.

Posiadanie luk w CV automatycznie rodzi pytania i może powodować problemy dotyczące uczciwości, a tego zdecydowanie chcesz uniknąć.

Oczywiście niektóre pominięcia są całkowicie zrozumiałe, ponieważ Twoja pierwsza weekendowa praca jako gazeciarz lub dziewczyna nie byłaby odpowiednia dla aktualnej aplikacji na stanowisko kierownicze.

Z drugiej strony, jednym z głównych powodów pomijania dat jest ageizm.

Konieczność ujawnienia swojego wieku jako starszego pracownika może wydawać się zniechęcająca, ale bycie prawdomównym z pewnością będzie zaletą, ponieważ twoje bogate doświadczenie będzie błyszczeć w twoim CV.

Wznów Błąd #5 – Tworzenie jednego standardowego CV

Poważnym błędem numer pięć podczas przesyłania CV jest niedopasowanie go do stanowiska, o które się ubiegasz.

To jest absolutne nie, nie. Jedno CV nie pasuje do wszystkich opisów stanowisk. Będziesz musiał dostosować swoje CV do wymagań, jeśli kwalifikujesz się na zdalne stanowisko.

Rekommenderad:  Odzyskaj zdrowie: zarządzanie domową opieką zdrowotną z daleka podczas Covid-19

Ciągłe aktualizowanie danych może wydawać się żmudne, ale przesyłanie CV do kilku zdalnych ofert pracy to zły pomysł. To sprawi, że Twoje CV nie zostanie zauważone. lub zauważone z niewłaściwych powodów.

Dostosuj informacje, zwłaszcza podsumowanie i swoje umiejętności oraz upewnij się, że dodajesz słowa kluczowe z postów o pracę.

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale tzw System śledzenia aplikacji może zidentyfikować słowa kluczowe w twoim CV, czyniąc cię dobrze dopasowanym kandydatem.

Ostatnie przemyślenia na temat unikania błędów w CV

Teraz, gdy wiesz, czego nie powinieneś robić, przygotowując swoje CV, jesteś na dobrej drodze do stworzenia przyciągającego wzrok, dobrze ustrukturyzowanego CV, które zapewni ci zdobycie pracy.

Unikanie pięciu typowych błędów wymienionych powyżej zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie na idealne stanowisko zdalne.

Czy ten post był dla Ciebie przydatny? Upewnij się, że zastosujesz wszystko, co przeczytałeś i nie zapomnij podzielić się tym z innymi, którzy szukają pracy zdalnej.