Unikaj używania nieużywanych zasobów tabulatorów z funkcją Auto Disc Discard

Zużycie zasobów przez Chrome jest jednym z punktów, które skłaniają użytkowników do szukania innych alternatyw. Jednak rozwiązanie Google jest nadal doskonałą przeglądarką, która jest warta znalezienia rozwiązania, które jak najlepiej dostosuje się do naszych potrzeb. W tym sensie zużycie zasobów wynika głównie z liczby otwieranych kart i chociaż istnieją pewne rozwiązania, chcemy przedstawić rozszerzenie, które opiera działanie na natywnej metodzie Chrome, aby pomóc nam zaoszczędzić pamięć.

Nazywa się Auto Tab Discard, a jego funkcją jest monitorowanie rzęs i zamrażanie tych, które były nieaktywne przez długi czas.

Oszczędzaj zasoby w Chrome

Unikaj używania nieużywanych zasobów tabulatorów z funkcją Auto Disc Discard 1

W chwili, gdy pracujemy na komputerze, zwykle otwieramy dziesiątki kart, jednak nie wszystkie są naprawdę potrzebne na dłuższą metę. Każda zakładka generuje zużycie pamięci i procesora na komputerze zgodnie z działaniem na nim. W tym sensie, jeśli masz jakąś stronę, która zużywa pewną ilość zasobów i której nie używasz przez jakiś czas, chodzi o to, aby tak się nie stało i w tym celu pojawia się automatyczne odrzucanie karty.

W tym sensie możesz użyć tego rozszerzenia Chrome, jeśli masz zespół z niewielką ilością zasobów, które przechwytuje przeglądarka. Po zainstalowaniu oprogramowanie będzie monitorować karty, a te, które nie będą działać po długim okresie, zostaną odrzucone. Oznacza to, że nie pozwoli na wykonanie skryptów ani żadnego rodzaju elementu, aby uniknąć użycia pamięci i zasobów procesora na nieużywanej zakładce.

Automatyczne odrzucanie kart nie zasługuje na wcześniejsze konfiguracje, a także będziesz mieć pod ręką opcje, takie jak odrzucenie pozostałych otwartych kart i zachowanie tej, której używasz. Możliwe jest również ustanowienie białych list z grupą witryn, które nie zostaną zamrożone. Wypróbuj to oprogramowanie i wypróbuj nowy interfejs użytkownika bez zawieszania się.

Wypróbuj w tym linku.