Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Upcyklingowane projekty artystyczne do tworzenia i sprzedawania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Upcyklingowane projekty artystyczne do tworzenia i sprzedawania

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Szukasz sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy? Dlaczego nie spróbować sprzedać swojej sztuki? Możesz tworzyć piękne dzieła sztuki z materiałów pochodzących z recyklingu, a rynek przedmiotów z recyklingu jest ogromny. W tym artykule przedstawimy kilka inspirujących projektów artystycznych z upcyklingu, które możesz tworzyć i sprzedawać online. Te projekty są idealne dla właścicieli małych firm, którzy chcą rozpocząć koncert lub dodać ręcznie robione przedmioty do swojego sklepu. Więc bądź kreatywny i zacznij tworzyć piękną sztukę już dziś!Dlaczego warto tworzyć projekty artystyczne przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu

Istnieje wiele rodzajów przedmiotów pochodzących z upcyklingu, które można wykorzystać podczas tworzenia pięknych dzieł sztuki. Należą do nich papier, kartony, stare ubrania i skrawki tkanin, śmieci lub koperty, plastikowe butelki i pojemniki, puszki po napojach, folia aluminiowa – lista jest długa.

Najlepsze jest to, że możesz użyć materiałów pochodzących z recyklingu do stworzenia prawie każdego projektu artystycznego. Możesz tworzyć obrazy, rzeźby, biżuterię, akcesoria, elementy wystroju domu i wiele innych. Istnieją nieskończone możliwości, jeśli chodzi o projekty projektowe!

Tu są 4 powody, dla których warto tworzyć projekty artystyczne i sprzedawać je przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu:

  1. To jest dobre dla środowiska: Kiedy tworzysz projekty z wykorzystaniem przedmiotów pochodzących z recyklingu, pomagasz Ziemi, zmniejszając ilość śmieci, które lądują na wysypiskach. Jest to szczególnie pomocne, jeśli chodzi o niektóre tworzywa sztuczne, które biorą 450 lat do rozkładu!
  2. Jest to bardzo opłacalne: Oprócz ratowania ziemi, możesz zaoszczędzić pieniądze, używając starych przedmiotów pochodzących z recyklingu zamiast kupować nowe, które prawdopodobnie trafią – zgadłeś – na wysypisko, kiedy skończysz z nimi.
  3. Jest wyjątkowy i przyciąga wzrok: Kreacje z upcyklingu są wspaniałe i niszowe, dzięki czemu łatwo je sprzedać online lub na targach/targach rękodzieła. Upewnij się tylko, że Twoje produkty mają metki z cenami, aby ludzie wiedzieli, ile kosztują Twoje rzeczy.
  4. to zabawne: Kiedy zrobisz coś nowego ze starych rzeczy, będziesz zaskoczony, co możesz zrobić, gdy pojawi się kreatywność. Jeśli masz dzieci, uczy je świadomości ekologicznej w zabawny sposób.

25 pomysłów na upcyklingowe projekty artystyczne

Kilka odnoszących sukcesy małych firm i indywidualnych artystów generuje dochody ze swoich dzieł, jednocześnie podnosząc świadomość kultury konsumpcjonizmu i zbliżającego się kryzysu związanego z zanieczyszczeniem. Ale niestety niewiele firm służy praktycznym celom, pozwalając ci robić coś, co lubisz; dlatego powinna to być miła zmiana tempa. Pod koniec dnia możesz założyć firmę, więc zacznij szukać miejsc, w których można sprzedawać ręcznie robione przedmioty.

Gotowy do rozpoczęcia własnej działalności związanej z projektami artystycznymi? Oto 25 pomysłów na recykling na początek.

1. Zaprojektuj blaszane motyle

Pierwszy wymieniony projekt polega na użyciu puszek, które ludzie normalnie wyrzucają, do wykonania delikatnych rzeźb motyli. Jeśli więc dobrze posługujesz się narzędziami ręcznymi i masz mały warsztat, możesz zaprojektować wypolerowane szpilki do biżuterii w kształcie motyli lub ozdoby na ściany ogrodu z puszek. Możesz również umieścić kilka ręcznie robionych owadów na drewnianym tle, tworząc wiszący znak ścienny, który będzie idealnym elementem do rozmowy.

Chcesz inspiracji? Następnie sprawdź Sztuka teraz i wtedy strona bloga.

2. Twórz portrety z kapslami

Sztuka z kapslami jest popularna z kilku dobrych powodów: jest łatwa, przyjemna, a wyniki często zapierają dech w piersiach. Są również dość powszechne i można je znaleźć na wysypiskach śmieci na całym świecie. Możesz tworzyć z nimi wszelkiego rodzaju rzeczy, nawet płytki podłogowe, ale naszym ulubionym jest mozaika pikselowa. Prawdopodobnie znasz portret Marilyn Monroe wykonany z kolorowych nakrętek od butelek po piwie, ale istnieje wiele rodzajów projektów, które możesz stworzyć.

Pomysły można znaleźć na stronie taza.co.

3. Malować Używając Starych Kredek

Kredki nie są już tylko dla dzieci i nauczycieli. Początkujący dorośli artyści mogą użyć opalarki lub gorącej płyty, aby tchnąć w nich drugie życie i stworzyć ociekające wodą malowidła ścienne. Te przekształcone obrazy kredkami są w rzeczywistości całkiem piękne i mogą być sprzedawane jako dzieła sztuki. Aby uzyskać naprawdę wyjątkowy kawałek, spróbuj użyć stopionych na starej stronie słownika, aby uzyskać oszałamiający, jedyny w swoim rodzaju wygląd.

4. Zrób Kołdry Memory ze Starych T-shirtów

Przekształcanie starych ubrań w coś nowego to świetny sposób na zmniejszenie ilości odpadów i jednocześnie zapewnienie sentymentalnych dzieł sztuki. Koszulki z recyklingu są dobre do pikowania z pamięcią, a z kilku skrawków materiału można zaprojektować naprawdę wspaniałą narzutę na łóżko. Możesz tworzyć nowe wspomnienia dla dzieci i nastolatków za pomocą kołder o tematyce sportowej. Jeśli nie masz pewności, jak się pikować, jest ich mnóstwo samouczki online aby pokazać ci proces.

Rekommenderad:  Darmowe narzędzia online do tworzenia wykresów kołowych i wykresów kolumnowych

5. Zamień upcyklingowane czasopisma w kolaże

Szkoda, ale 85 mln ton odpadów papierowych trafia co roku na wysypisko śmieci. Stare magazyny, które wyrzucamy, są częścią tych odpadów, ale są też świetnym źródłem kolorowego, ciekawego papieru do wykorzystania w projektach artystycznych. Innym doskonałym sposobem na ponowne wykorzystanie tego papieru i trzymanie go z dala od śmietnika jest wycinanie obrazów lub słów w celu zaprojektowania kolaży. Możesz także tworzyć trójwymiarowe rzeźby, wycinając strony na cienkie paski i sklejając je ze sobą. Jeśli masz ochotę na przygodę, możesz nawet spróbować szydełkowanie ze starych stron czasopism.

6. Naucz dzieci, jak robić doniczki z plastikowych butelek

Plastikowe butelki są wszędzie, a ze względu na ich trwałość stanowią problem z odpadami. Na szczęście istnieje wiele kreatywnych sposobów wykorzystania tych plastikowych pojemników do projektów artystycznych i rzemieślniczych, które pozwalają dzieciom się zaangażować. Sprytnym pomysłem jest odcięcie dna małych plastikowych butelek na wodę, pomalowanie ich, wypełnienie brudem i nasionami, a następnie przekształcenie dna w małe doniczki, które można postawić na stole lub zawiesić w ogrodzie. Dzieci uwielbiają robić te donice z plastikowych butelek i to świetny sposób, aby nauczyć je jednocześnie recyklingu i ogrodnictwa.

7. Zrób DIY lampy ze szkła morskiego

Jeśli szukasz wyjątkowego i oszałamiającego projektu artystycznego, spróbuj zamienić morskie szkło w kolorowe lampy. Na plaży można znaleźć wszelkiego rodzaju piękne kolory, a wystarczy odrobina kreatywności i kilka materiałów, aby zamienić je w coś niezwykłego. Od lampek nocnych z morskiego szkła zaprojektowanych w kształcie muchomora po podstawy lamp wypełnione diodami LED, które podświetlają cienkie kawałki morskiego szkła, które również tam są, jest wiele punktów wyjścia, do których można się odnieść w Internecie. Jeśli nie masz pod ręką żadnego morskiego szkła, możesz ponownie użyć kulek lub małych kamieni.

8. Zaprojektuj rzeźby kołpaków

Możesz użyć śmieciowych kołpaków leżących na poboczu drogi, aby zrobić wszystko, od kwiatów po fantazyjne rzeźby zwierząt. Stare kołpaki, wiertarka, piła do metalu, farba w sprayu i drut zwykle wystarczą, aby Twoje rzeźby ożyły. Umieszczenie jaskrawo pomalowanych kołpaków na metalowym ogrodzeniu również nada Twojemu podwórku kolorowy akcent.

9. Twórz urządzenia ubieralne ze śmieci

Istnieje wiele innowacyjnych sposobów na przekształcenie śmieci w sztukę użytkową. Na przykład możesz zrobić koszulę ze starego prześcieradła lub torbę ze starego t-shirtu. Możesz też zrobić biżuteria z recyklingu z przetworzonych książek, zabawek (dzieci to uwielbiają!), części komputerowych i stopionych plastikowych słomek.

12. Upcykling starych wazonów za pomocą kleju na gorąco

Za pomocą gorącego kleju można zrobić wiele pięknych rzeczy, a recykling starych wazonów to świetny sposób na dobre wykorzystanie tego kleju. Możesz zamienić je w lampy, świeczniki, a nawet po prostu ładny wystrój domu, który zawiera kwiaty (lub kwiaty z recyklingu!). Najlepsze jest to, że do wykonania tych projektów nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności ani sprzętu; zwykle potrzebujesz tylko wazonu, pistoletu do klejenia, trochę farby i trochę wyobraźni.

12. Przerób stare deskorolki

Fani skateboardingu z pewnością pokochają fajne rzeczy, takie jak półki, biżuteria, kostki do gitary i grille wykonane ze starych, połamanych deskorolek. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę farby i odrobina kreatywności, aby zmienić te deski w coś naprawdę wyjątkowego. Jeśli robisz z nich pierścienie, możesz nawet nie potrzebować farby, ponieważ przyciągające wzrok wzory na deskach są tak piękne.

Spójrz na to, aby zrobić kółka do deskorolki Tutaj lub ten film, który pokazuje, jak zrobić kostki do gitary ze starego materiału deskorolkowego Tutaj.

Czytaj więcej: Jak założyć firmę zajmującą się upcyklingiem

13. Projekt Haute Couture z recyklingu

Moda z recyklingu to wielki biznes, ale wszystkie musiały od czegoś zacząć, prawda? Jeśli jesteś fashionistką i masz wokół siebie stare ubrania, dlaczego nie poddać ich recyklingowi, aby stworzyć modne ubrania? Upcycling mody w celu stworzenia haute couture można wykonać z materiałów leżących w domu lub z lokalnego wysypiska śmieci. Materiał, którego możesz użyć, to stare koce wojskowe, spadochrony, stare pary dżinsów i stare koszulki zespołu. Istnieje nisza dla tego typu stylu, więc często można znaleźć recyklingowane pokazy mody i eksponaty, które są dobrym źródłem do sprzedawania twoich towarów.

Rekommenderad:  10 sposobów na skrócenie czasu tworzenia stron internetowych

14. Recykling starych płyt CD

Płyty CD to już przeszłość, ale to nie znaczy, że nie można ich nadal dobrze wykorzystać jako skarby wystroju wnętrz. Możesz przetwarzać stare płyty CD na wszelkiego rodzaju ekscytujące projekty, takie jak łapacze słońca, ozdoby, a nawet lustra. Najlepsze jest to, że nie musisz wydawać dużo pieniędzy na te projekty; w rzeczywistości zwykle można poddać recyklingowi płyty CD we wspaniałym projekcie za darmo lub prawie nic.

15. Zmień swój stary samochód w arcydzieło

Jeśli masz stary samochód, który właśnie zbiera kurz w garażu, dlaczego nie zrobić z niego dobrego użytku i zamienić go w arcydzieło? Wystarczy odrobina farby (lub nawet farby tablicowej) i odrobina kreatywności. Dzięki temu projektowi możesz puścić wodze fantazji i zaprojektować dowolny rodzaj sztuki, który przypadnie Ci do gustu. Najlepsze jest to, że nie musisz się martwić o bałagan, ponieważ ten stary gruchot nigdzie się nie wybiera.

16. Przerób stare opony na modne meble

Może się wydawać, że opony są przeznaczone tylko do samochodów, ale czy wiesz, że można ich również używać do tworzenia modnych i stylowych mebli? Na przykład możesz je pomalować i zamienić w krzesło, stół, lampę, a nawet sofę. Najlepsze jest to, że tego typu meble są dość solidne i będą służyć przez długi czas. Jeśli szukasz czegoś bardziej dyskretnego, możesz również użyć starych opon do wykonania stołów ogrodowych, donic, a nawet świąteczne dekoracje podwórka. Nawet same opony można rzeźbić dekoracyjnie i pomalowane. Możesz otrzymać stare opony od społeczności lub odebrać je ze składowisk.

17. Włóż do niego korek

Od dysków USB po podstawki, jest ich wiele rzeczy, które można zrobić z korków do wina. Możesz także zamienić je w magnesy i szpilki, a nawet użyć ich do dekoracji niektórych innych projektów (takich jak wspomniane wcześniej wazony). Możesz je farbować, malować lub po prostu zostawić tak, jak są.

Dzieci będą miały wiele godzin zabawy z tymi stemplami do majsterkowania (wymaga to użycia noża, więc pamiętaj, aby wyciąć szczegóły dla młodszych dzieci, zanim pozwolą im z nich korzystać).

18. Twórz projekty puszek po napojach

Puszki po napojach to kolejny fantastyczny przedmiot do upcyklingu, a istnieje wiele ekscytujących projektów, które można wykonać, ponownie wykorzystując zawarte w nich aluminium. Możesz tworzyć zwierzęta, kwiaty, podstawki, lustra, a nawet po prostu abstrakcyjne projekty. Najlepsze jest to, że ten rodzaj sztuki jest dość prosty do wykonania i nie wymaga wielu materiałów eksploatacyjnych.

19. Zrób DIY terrarium lub akwarium z żarówką

Stare żarówki mogą wydawać się przegraną sprawą, ale czy wiesz, że naprawdę robią świetne terraria i akwaria? Ten projekt artystyczny jest łatwy, a wszystko, co musisz zrobić, to rozebrać starą żarówkę i dodać rzeczy, takie jak rośliny powietrzne do terrarium lub rybki beta do mini-akwarium.

20. Udekoruj zużytymi miedzianymi przewodami

Okablowanie miedziane ma charakterystyczny kolor i fakturę i jest niezwykle wszechstronne. Dobrze nadaje się do projektów artystycznych z recyklingu i można go używać do tworzenia biżuterii, draperii ściennych, a nawet po prostu rzeźb. Na przykład wyszukaj i znajdź grube okablowanie miedziane, a możesz rozwinąć punkt 19, aby wykonać śliczne wiszące doniczki skończyły się żarówki. Możesz również użyć zwykłego drutu i odrobiny farby, aby stworzyć aranżacje ze sztucznego korala.

21. Użyj starych książek, aby stworzyć szykowną sztukę

Książki mogą być świetne dla twojego mózgu, ale mogą być również używane do tworzenia naprawdę szykownych elementów. Na przykład możesz zamienić je w rzeźby z książek lub po prostu użyć ich stron jako tapety. Dobrą wiadomością jest to, że prawdopodobnie masz już wiele książek leżących w domu, więc możesz wrzucić kilka na stos, aby później zrobić niedrogie dzieła sztuki.

22. Zrób świąteczne wieńce

Zamiast ostrokrzewu i jodły można zrobić świąteczne wieńce z map, plastikowych butelek, a nawet starych czasopism i pocztówek. Aby nadać tej znajomej dekoracji ściennej unikalny charakter z recyklingu, możesz również użyć dżinsy lub swetry Sprawić aby oni. To świetny sposób na nadanie Twojemu domowi świątecznego charakteru, a zamiast tradycyjnych wstążek możesz użyć takich rzeczy, jak opakowania po cukierkach lub papier do pakowania prezentów.

Innym pomysłem jest zrobienie wieńców w kształcie serca z czarnymi różami z recyklingu, posypanymi szkieletami z recyklingu i nietoperzami, które mogą pasować zarówno na Walentynki, jak i na Halloween (wystarczy zamienić czerwone akcenty na pomarańczowe).

Rekommenderad:  Używanie sztucznej inteligencji do tworzenia produktów do pielęgnacji skóry: historia tego start-upu z Hyderabadu

Aby uzyskać inspirację, spójrz na wyjątkowe wieńce na JessMadeDesign Tutajlub możesz spróbować swoich sił w zrobieniu świątecznego wieńca z upcyklingu, który jest podobny do tego:

23. Korzystaj z mediów mieszanych

Artyści zajmujący się upcyklingiem mieszanych mediów wykorzystują kolekcję znalezionych przedmiotów do generowania pomysłów na swoje dzieła sztuki. Jest to sposób na pokazanie, jak środowisko może wpływać na twoją sztukę. Możesz użyć starych stron książek, koronek, piór, klapek i innych rzeczy, które możesz znaleźć na śmietniku, aby stworzyć budzące podziw dzieła.

24. Zostań artystą

Artyści (aktywiści + artyści), tacy jak Banksy, wykorzystują swoje dzieła sztuki, aby uświadamiać problemy społeczne i polityczne. Artysta Alejandro Duran wykorzystuje swoje dzieła sztuki, aby zwrócić uwagę na ogromne problemy, jakie niesie ze sobą zanieczyszczenie, i pomóc ocalić ziemię. W swojej serii zdjęć „Washed Up” artysta zbierał plastikowe śmieci wzdłuż wybrzeża Sian Ka’an, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, położonego na karaibskim wybrzeżu Meksyku.

Możesz zobaczyć, jak Alejandro Duran omawia „Washed Up” w Ted Talk, klikając Tutaj.

25. Zmierz się z ambitnym projektem upcyklingu

Po tym, jak przyzwyczaisz się do tworzenia kilku upcyklingowanych projektów, możesz zacząć zajmować się bardziej ambitnymi projektami, takimi jak projekty parków. Dla tych możesz oferować urzędnikom miejskim projekty, w których tworzysz rzeźby, ławki i stoły. Alternatywnie możesz sprzedawać tę usługę z galerii na swojej stronie internetowej. Ten typ projektu jest bardziej skomplikowany niż te, o których wspomnieliśmy powyżej, ale zdecydowanie warto go wykonać, jeśli masz czas i energię.

Jak sprzedawać projekty artystyczne wykorzystujące materiały z recyklingu

Po przejściu od parania się rzemiosłem do tworzenia dzieł sztuki, możesz zacząć sprzedawać swoje dzieła i zarabiać pieniądze. Istnieje wiele zasobów, jeśli chodzi o to, gdzie sprzedawać dzieła sztuki online. Najlepszą rzeczą w sprzedaży upcyklingowych kreacji jest to, że łatwiej znaleźć dla nich odbiorców, zwłaszcza jeśli są przyjazne dla środowiska i wspierają szczytny cel. Ludzie uwielbiają kupować rzeczy wykonane z przedmiotów o innym przeznaczeniu, ponieważ chcą być częścią tego ruchu, który pomaga Ziemi.

Dobrym miejscem do sprzedawania produktów pochodzących z recyklingu są targi rękodzieła, pchle targi lub Etsy, które ma wielu fanów, którzy pasjonują się przedmiotami przyjaznymi dla środowiska. Sprawdź więc, jak założyć małą firmę na Etsy i jak sprzedawać dalej Amazon Wykonany ręcznie. Najlepiej jest też mieć witrynę internetową, na której potencjalni klienci mogą wyszukiwać i przeglądać przykłady różnych rodzajów prac, które wykonałeś na tym nośniku oraz ile one kosztują, ale możesz też dołączyć do podobnie myślącej społeczności, takiej jak r/upcyclingu na forum Reddit.

Jeśli szukasz więcej artystycznych inspiracji i wskazówek, które pomogą Ci rozwinąć biznes jako profesjonalista artystyczny, zapoznaj się z samouczkami na stronie Kreatywne na żywo. Znajdziesz tu wszystko, od tworzenia planów marketingowych, które zdziałają cuda dla Twojej marki, po warsztaty fotograficzne, na których pokażą Ci, jak robić lepsze zdjęcia w każdej sytuacji.

Baw się dobrze i puść wodze fantazji, tworząc projekty artystyczne, które są naprawdę wyjątkowe i piękniejsze niż cokolwiek innego!


Table of Contents