Upuść WhatsApp! Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 5)

Stopniowo Telegram zyskuje zwolenników. Platforma ta wyróżnia się najlepszymi mechanizmami bezpieczeństwa i pod względem funkcjonowania jest podobna do platform. Aby lepiej poznać Telegram, w ciągu kilku najbliższych tygodni przekażemy Ci kilka wskazówek dotyczących użytkowania.

Po nauczeniu się, jak tworzyć tajne czaty, dzisiaj nauczymy się, jak chronić cały Telegram, w tym rozmowy.

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 5)

Jak już wspomniano, Telegram oferuje wiele funkcji bezpieczeństwa. Mówimy o bezpieczeństwie samej aplikacji, a także o przesyłaniu wiadomości między urządzeniami, ponieważ komunikacja jest szyfrowana punkt-punkt.

Jak aktywować zabezpieczenia w Telegramie?

Dzisiaj pokażemy, jak ustawić hasło dostępu lub użyć Face ID, aby uzyskać dostęp do Telegramu. W ten sposób chronimy całą aplikację, ale również chronimy nasze rozmowy. Aby włączyć zabezpieczenia Telegramu, przejdź do Prywatność i ochrona a następnie aktywuj opcję Hasło i identyfikator twarzy (na Androidzie powinno być podobnie).

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 5) 1

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 5) 2

W interfejsie Password Lock możemy ustawić lub zmienić nowe hasło lub po prostu wyłączyć hasło. Ponadto możemy również zdefiniować czas blokowania i włączyć uwierzytelnianie w oparciu o mechanizmy biometryczne.

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 5) 3

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 5) 4

To tyle na dzisiaj! Pamiętaj o kolejnych samouczkach, ponieważ to narzędzie ma wiele funkcji do odkrycia, z których wiele nie istnieje nawet na innych platformach. W rzeczywistości ta platforma komunikacyjna była inspiracją dla wielu innych platform. Pamiętaj, że już nauczyliśmy Cię, jak założyć konto i kojarzyć kontakty, pokażemy, jak korzystać z „lalek” tego narzędzia, a także uczymy, jak korzystać z niego w przeglądarce. I stwórz tajny czat, widziałeś go? Dowiedz się wszystkiego w linkach, które udostępniamy poniżej.

Przeczytaj też…