Upuść WhatsApp! Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 7)

Stopniowo Telegram zyskuje zwolenników. Platforma ta wyróżnia się najlepszymi mechanizmami bezpieczeństwa i pod względem funkcjonowania jest podobna do platform. Aby lepiej poznać Telegram, w ciągu kilku najbliższych tygodni przekażemy Ci kilka wskazówek dotyczących użytkowania.

Czy wiesz, że Telegram przekroczył już 400 milionów użytkowników? Dziś nauczymy Cię, jak stworzyć kanał.

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 7)

Czy myślałeś kiedyś o publicznym, a nawet prywatnym kanale, w którym mógłbyś pisać do tysięcy ludzi? Telegram pozwala ci to zrobić. Kanały to narzędzie do publicznego przesyłania wiadomości do dużej publiczności. W rzeczywistości kanały w Telegramie mogą mieć nieograniczoną liczbę subskrybentów. Gdy publikujesz coś na kanale, wiadomość jest podpisywana nazwą kanału, a nie Twoją.

Zarządzanie kanałami może odbywać się z wieloma administratorami. Ci, którzy zarejestrują się po raz pierwszy, zawsze mają dostęp do historii wiadomości kanału.

Jak stworzyć kanał w Telegramie?

Utworzenie kanału w telegramie jest bardzo proste. Aby to zrobić, po prostu przejdź do Czaty i naciśnij przycisk, aby rozpocząć nowy. W przedstawionych opcjach musisz wybrać Nowy kanał Następnie wskazywany jest kanał. Przechodzenie do przodu powinno wskazywać Nazwa kanału jest Krótki opis.

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 7) 1

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 7) 2

Podczas procesu tworzenia musisz wybrać, czy chcesz kanał jest publiczny lub prywatny. W przypadku kanałów publicznych grupy można znaleźć i każdy może dołączyć. W przypadku kanałów prywatnych konieczne jest posiadanie linku dostępu.

Twórca kanału może przesyłać wiadomości, usuwać dowolne wiadomości, dodawać subskrybentów (tylko pierwszych 200), usuwać subskrybentów, zmieniać nazwę kanału, obraz profilu i link, a także całkowicie usuwać kanał. Jeśli wiadomość zostanie usunięta z kanału, zniknie dla wszystkich subskrybentów kanału. Aby rozpocząć grupę, musisz wybrać kilka kontaktów.

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 7) 3

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 7) 4

Każdy post opublikowany na kanale ma licznik wyświetleń. Widoki przekazanych wiadomości są również uwzględniane w liczniku całkowitym, dzięki czemu można łatwo poznać wpływ wpisu.

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 7) 5

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 7) 6

To tyle na dzisiaj! Pamiętaj o kolejnych samouczkach, ponieważ to narzędzie ma wiele funkcji do odkrycia, z których wiele nie istnieje nawet na innych platformach. W rzeczywistości ta platforma komunikacyjna była inspiracją dla wielu innych platform. Odkryj inne funkcje w linkach podanych poniżej.

Kanał Pplware – TELEGRAM

Przeczytaj też…