Upuść WhatsApp! Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 8)

Stopniowo Telegram zyskuje zwolenników. Platforma ta wyróżnia się najlepszymi mechanizmami bezpieczeństwa i pod względem funkcjonowania jest podobna do platform. Aby lepiej poznać Telegram, w ciągu kilku najbliższych tygodni przekażemy Ci kilka wskazówek dotyczących użytkowania.

W ostatnim samouczku nauczyliśmy Cię, jak utworzyć kanał! Dziś zobaczymy, jakie są funkcje na poziomie danych i przechowywania.

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 8)

Czasami nasze smartphones zacznij oskarżać o brak miejsca. Wynika to z faktu, że aplikacje takie jak WhatsApp, a nawet Telegram „powiększają” ze względu na przesyłaną nam treść. Podobnie jak inne narzędzia do czatowania, możliwe jest usuwanie rozmów, które zwykle zawierają również filmy, obrazy i inne treści.

Jak usunąć dane z Telegramu?

Aby to zrobić, po prostu przejdź do Definicje > Dane i przechowywanie. W ramach tej opcji możemy usunąć dane z kontaktów, kanałów lub wszystko naraz, używając opcji do wyczyść pamięć podręczną.

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 8) 1

Upuść WhatsApp!  Dowiedz się, jak korzystać z telegramu (część 8) 2

W interfejsie możemy również dowiedzieć się, która pamięć podręczna jest powiązana z Telegramem, ile pamięci jest zajęte, a ile jest wolne. Ciekawą opcją jest to, że można ustawić czas przechowywania treści cyfrowych na smartfonie. Zawartość może być przechowywana do miesiąca lub na zawsze.

To tyle na dzisiaj! Pamiętaj o kolejnych samouczkach, ponieważ to narzędzie ma wiele funkcji do odkrycia, z których wiele nie istnieje nawet na innych platformach. W rzeczywistości ta platforma komunikacyjna była inspiracją dla wielu innych platform. Odkryj inne funkcje w linkach podanych poniżej.

Kanał Pplware – TELEGRAM

Przeczytaj też…