Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Uruchom aplikacje na Androida Windows Telefon – Microsoft według doniesień ogłosi kontrowersyjne posunięcie na konferencji BUILD

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Uruchom aplikacje na Androida Windows Telefon – Microsoft według doniesień ogłosi kontrowersyjne posunięcie na konferencji BUILD

Nie jest tajemnicą, że Microsoft Windows W systemie operacyjnym telefonu komórkowego występuje problem z „luką w aplikacji”. Wyraźna różnica w liczeniu aplikacji Windows Phone Store w porównaniu z Google Play w systemie Android oraz AppleApp Store firmy jest tak szeroki, że nawet obsługa „aplikacji uniwersalnych” – którą firma z Redmond ogłosiła na zeszłorocznej konferencji Build – nie była w stanie jej wypełnić. Wygląda jednak na to, że firma jest wreszcie gotowa wejść na kontrowersyjną ścieżkę rozwiązania tego odwiecznego problemu.

Przez długi czas Microsoft pokonywał dziennikarza Paula Thurrotta raportyfirma ogłosi wsparcie dla Aplikacje na Androida włączone Windows Platforma telefoniczna gdzieś pod koniec tego tygodnia — postawiłbym pieniądze na dewelopera firmy Budowa 2015 konferencji, która rozpoczyna się dzisiaj później. Jeśli to prawda, umożliwi to Windows Użytkownicy telefonów, którzy chcą wypróbować większość swoich ulubionych aplikacji na Androida — nie są jeszcze pewni usług mobilnych Google, takich jak Gmail itp. — na swoich urządzeniach Windows-zasilany smartfon.

Choć może to zabrzmieć szalenie – i rozumiemy, że wielu to rozczaruje Windows entuzjastów — to nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o takiej możliwości. Jako Mary Jo Foley z ZDNet zgłoszone W ubiegłym roku Microsoft rozważał „Plan B”, który ułatwiłby obsługę aplikacji na Androida Windows 10 dla urządzeń zasilanych telefonami. Zaznaczyła, że ​​firma miała nadzieję, że nie będzie musiała z tego korzystać, ale jeśli nic nie wyjdzie, miała to być ostatnia próba ratowania firmy Windows Telefon.

Romans Microsoftu z Androidem ma długą historię. Oprócz zarobienia miliardów na licencjach na ponad 200 patentów wymaganych do zbudowania telefonu z Androidem, Nokia wprowadziła w zeszłym roku linię X z systemem Android i systemem Android. Firma — podobnie jak każda inna firma — może z radością korzystać z projektu Google na Androida (AOSP) o otwartym kodzie źródłowym, który jest dostarczany bez usług mobilnych Google.

Jeśli Microsoft wprowadzi obsługę aplikacji na Androida w dniu Windows Phone, nadal nie byłby to pierwszy producent smartfonów, który skorzystałby z rozwijającej się platformy innych firm, aby lepiej konkurować na rynku. Na przykład BlackBerry wprowadził w zeszłym roku obsługę aplikacji na Androida.

Z możliwością uruchamiania aplikacji na Androida Windows Telefon, miliony użytkowników będą mogły wypróbować najnowsze aplikacje, a także kilka popularnych aplikacji, które w innym przypadku byłyby poza ich zasięgiem. Zastanawiamy się jednak, ilu z nich z radością przyjmie to posunięcie. Wprowadzając podobne wsparcie, Microsoft zasadniczo przedstawia swój dokument. Firma rezygnuje z takiego pomysłu Windows Telefon w obecnym stanie jest w stanie konkurować z konkurencyjnymi platformami.

Jak zauważyliśmy wcześniej, prawdopodobnie podgrzeje to również bazę lojalnych użytkowników. Jak Rudy Huyn, jeden z najbardziej oddanych twórców aplikacji Windows Phone zwracał uwagę na początku tego roku, że jeśli Microsoft wprowadzi tę funkcjonalność, bardzo trudno będzie mu przyciągnąć klientów. “” on powiedział. „”

Prawdopodobnie do końca dnia otrzymamy potwierdzenie w tej sprawie. Microsoft organizuje dziś wieczorem konferencję dla deweloperów Build, podczas której będzie omawiał kolejne duże zmiany, które nadejdą Windows platformy mobilne i stacjonarne. Wielu uważa, że ​​spółka nie będzie już miała szans na ratunek Windows platformę telefoniczną, jeśli nie uda jej się przekazać istotnych punktów na tegorocznej konferencji programistów. Czy myślisz, że wprowadzenie obsługi aplikacji na Androida do Windows Telefon to dobry sposób na to? Podziel się swoimi poglądami w sekcji komentarzy poniżej.

Table of Contents