Urządzenie Windows 10X będzie miał funkcje antykradzieżowe

Urządzenie Windows 10X będzie miał funkcje antykradzieżowe 1

NESABAMEDIA.PLMicrosoft próbuje dodać zaawansowaną funkcję bezpieczeństwa na urządzeniach z systemem operacyjnym Windows 10X później. Funkcje bezpieczeństwa w Windows 10X to nowa technologia antykradzieżowa, która uniemożliwi złodziejom resetowanie skradzionych urządzeń i używanie ich do sprzedaży lub użytku osobistego.

Po włączeniu funkcji ochrony przed kradzieżą użytkownicy zostaną poproszeni o wprowadzenie kodu PIN lub hasła do konta Microsoft w celu zresetowania urządzenia. Aby mogli ponownie zainstalować Windows 10X i wbudowany do ustawień domyślnych.

Tak więc, jeśli jakaś nieodpowiedzialna osoba ukradnie urządzenie Windows 10X, nie będą mogli zresetować urządzenia. Później ta funkcja uruchomi również blokadę urządzenia, tak że nie będzie można jej użyć. Ponadto funkcja Znajdź moje urządzenie zostanie również aktywowana automatycznie, co pomoże pierwotnemu właścicielowi zlokalizować swoje urządzenie.

Chodzi o to, że urządzenia korzystające z systemu operacyjnego Windows 10X nie jest celem dla złodziei. Ponieważ jednak ta funkcja jest wciąż nowa, możliwe jest, że złodzieje nie wiedzieli o jej istnieniu i nadal zamierzają ją ukraść. Gdy złodziej zorientuje się, że urządzenie zostanie automatycznie zablokowane, może je zostawić lub wyrzucić, co ułatwi pierwotnemu właścicielowi odnalezienie go ponownie.

Ale do tej pory nadal nie jest pewne, czy poprzez ponowną instalację Windows 10X, może przechytrzyć funkcję antykradzieżową. Oczywiście najlepszą funkcją antykradzieżową dla każdego urządzenia jest zachowanie ostrożności podczas korzystania z niego w miejscach publicznych.

Najwyraźniej ta funkcja antykradzieżowa będzie dostępna tylko w Windows Tylko 10X, a nie do Windows 10. Windows Sam 10X jest alternatywną wersją Windows 10, który pierwotnie był przeznaczony dla urządzeń z dwoma ekranami, ale teraz zostanie wydany dla urządzeń niskobudżetowych i o niskiej specyfikacji, aby móc konkurować z Chromebookami z systemem operacyjnym Chrome.

Możliwość Windows Możemy cieszyć się tym 10X dopiero w pierwszej połowie 2021 r., a bardzo ciekawie będzie zobaczyć, jak daleko jest to zagrożenie Windows To 10x w porównaniu z Chromebookami, które obecnie dominują dzięki systemom bezpieczeństwa, niezawodnej wydajności i niskim cenom.

Bambang

Był dziennikarzem, a także Social Media Managerem w fikiri.net od ponad 2 lat, zanim w końcu zaczął pracować nad wieloma projektami stron internetowych, które zostały zoptymalizowane i zmonetyzowane przez Google Adsense.

Obecnie jest aktywny w tworzeniu treści dokumentalnych o tematyce społecznościowej na Youtube, a także jako autor treści dla wielu stron internetowych.