Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Urzekające piękno natury i zwierząt; Sposób na ocalenie współczesnego człowieka

W tej części Shutter zamierzamy złożyć hołd matce naturze, publikując piękne i czarujące zdjęcia przedstawiające niesamowitą wspaniałość i cudowne aspekty natury.

Nie ma wątpliwości, że Matka Natura była na tyle hojna, że ​​dała nam niezliczone dary wszystkiego, czego potrzebujemy do przetrwania. Tymczasem błogosławieństwa, takie jak wspaniałe krajobrazy i urocze zwierzęta, które topią nasze serca, są niezaprzeczalne.

Jako współcześni ludzie czasami utknęliśmy w szybkim tempie naszego miejskiego stylu życia i zauważanie piękna wokół nas staje się trudne lub wręcz niemożliwe.

Jednak nadal możemy podziwiać niesamowite rzeczy poza naszymi domami dzięki fantastycznym zdjęciom i ludziom, którzy uwieczniają piękno i dzielą się nim.

W tej części Shutter, zbierając inspirujące i fascynujące obrazy natury, chcemy otworzyć Twoje oczy na piękno natury i przypomnieć, jak daleko byłeś od serca i jak bardzo potrzebujesz do niego wrócić.

Fascynujące piękno natury

Na podwórzu jednego z domów znaleziono małego węża.

Pamiętasz czasy z dzieciństwa, kiedy wychodziłeś i bawiłeś się z przyjaciółmi? W tamtym czasie odnajdywanie wokół siebie najciekawszych zwierząt, takich jak dziwnie wyglądające żaby czy niezwykłe i kolorowe owady, wydawało się codzienną przygodą. Niestety, obecnie wydaje się, że ludzie na całym świecie większość czasu spędzają w pomieszczeniach zamkniętych. W życiu jest wiele rzeczy, za które warto być wdzięcznym.

Fascynujące piękno natury Wspaniały lis krzyżowy

Badanie przeprowadzone na prawie 12 000 dzieci i dorosłych wykazało, że ludzie stracili kontakt z naturą. Ponieważ przytłaczające dowody wskazują, że dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka zależy od kontaktu z naturą, kwestia ta stanie się poważnym problemem na całym świecie. Większość respondentów biorących udział w badaniu stwierdziła, że ​​mają ważniejsze sprawy na głowie niż spędzanie czasu na łonie natury. Choć mało czasu spędzali na świeżym powietrzu, zadowalała ich taka sama ilość.

Jednym z powodów jest to, że ludzie skupiają się na takich rzeczach jak czas, praca czy pieniądze. Osoby w średnim wieku martwią się, że młodsze pokolenia są zbyt zależne od mediów elektronicznych, nieświadome, jak działa świat przyrody i nie zaznajomione z prostymi radościami płynącymi z przebywania na świeżym powietrzu.

Fascynujące piękno natury S Wśród tych powodów nie powinniśmy zapominać o nowych technologiach, które nas rozpraszają i fascynują. Dziwny, piękny i rzadki agat z krateru Patagonii, który można znaleźć tylko w Argentynie.

Z innego raportu z 2018 r. wynika, że ​​mniej niż połowa populacji USA nie uczestniczyła w rekreacji na świeżym powietrzu. Tylko 17,9% tej populacji wychodziło przynajmniej raz w tygodniu.

Niepokojący jest ruch na świeżym powietrzu wśród młodych ludzi. W raporcie czytamy: „W 2018 r. obroty dzieci były prawie o 15% mniejsze niż w 2012 r.”. To ograniczenie będzie miało wpływ na ich aktywność fizyczną w przyszłości; Ponieważ wykazano, że dorośli, którzy jako dzieci byli aktywni poza domem, byli dwukrotnie bardziej zaangażowani w tę aktywność niż dorośli.

Fascynujące piękno natury Erupcja Etny stworzyła widok przypominający feniksa

Fascynujące piękno natury Ta sowa wychowuje kaczątko, odkąd pomyliła je ze swoim pisklęciem

Fascynujące piękno natury kosmiczny sens

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ponowne połączenie się z naturą nie jest trudne. Już samo spędzenie kilku godzin w tygodniu na łonie natury może mieć wpływ na Twoje zdrowie. W jednym z badań naukowcy przebadali ponad 19 000 osób w Wielkiej Brytanii i sprawdzili związek między czasem wolnym spędzonym na łonie natury w zeszłym tygodniu a stanem zdrowia i samopoczuciem, które sami zgłaszali. Wyniki pokazały, że w porównaniu do braku kontaktu z naturą w ostatnim tygodniu, osoby, które wychodzą na zewnątrz przynajmniej na 120 minut, cieszą się lepszym zdrowiem i lepszym samopoczuciem.

Ten schemat dotyczył wszystkich grup wiekowych, nawet osób starszych i osób z długotrwałymi problemami zdrowotnymi. Zdaniem badaczy nie miało znaczenia, w jaki sposób i poprzez jaką aktywność uzyskano te 120 minut kontaktu z naturą w tygodniu. Korzyści z długiego spaceru po lesie lub krótkiego spaceru po lokalnym parku są podobne do tego, jak ludzie czują się po ćwiczeniach.

Fascynujące piękno natury Mycena piękny niebieski grzyb

Dolina 72 wodospadów, Szwajcaria

Ciągłe bombardowanie ogromną ilością informacji, zmęczenie lub przepracowanie mogą prowadzić do wypalenia zawodowego. Przebywanie na świeżym powietrzu pomaga odzyskać koncentrację oraz mieć bardziej kreatywne i jasne myśli. Poświęcenie kilku godzin w tygodniu na docenienie Matki Natury sprawi, że będziesz zdrowszy i bardziej kreatywny.

Fascynujące piękno natury Bardzo udana pszczółka

Fascynujące piękno natury Gniazdo wiewiórek

Fascynujące piękno natury Wzrost grzybów na martwych liściach

Fascynujące piękno natury Piękne pióra płomykówki

Fascynujące piękno natury Płatek śniegu na skrzydle wrony

Fascynujące piękno natury Spotkanie małego kruka z wielkim bawołem

Trzej badacze z Uniwersytetu Utah wykazali, że alpiniści zauważyli 50-procentowy wzrost kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów już po czterech dniach spędzonych na świeżym powietrzu. Wyniki pokazują, że jeśli spędzimy czas w środowisku naturalnym, zauważymy korzyści poznawcze, takie jak poprawa funkcji mózgu, w tym pamięci, uczenia się, tworzenia abstrakcyjnych koncepcji, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.

Przewiduje się, że przewaga ta będzie wynikać ze zwiększonego narażenia na bodźce naturalne i odpowiadającego mu zmniejszenia narażenia na technologie, które regularnie wymagają uwagi.

Fascynujące piękno natury Kardynałowie płci męskiej i żeńskiej

Fascynujące piękno natury Księżyc wygląda jak Saturn.

Jeśli nie jesteś fanem pieszych wędrówek ani biwakowania, istnieją inne sposoby na poprawę swojego zdrowia psychicznego i fizycznego. W Japonii pojawia się nowy trend zwany shinrin-yoku, co oznacza „kąpiel w lesie”, fizjologiczne i psychologiczne doświadczenie na łonie natury. Cel kąpieli leśnej obejmuje dwa aspekty: 1. dostarczenie ekologicznego antidotum na zmęczenie spowodowane bardzo szybkimi zmianami w dziedzinie techniki; 2. Inspirowanie mieszkańców do ponownego nawiązania kontaktu z krajowymi lasami i ich ochrony.

Fascynujące piękno natury Dzikie renifery pod zorzą polarną

Fascynujące piękno natury Drzewo, które ma silną wolę życia

Fascynujące piękno natury Piękne muszle w muszli

Fascynujące piękno natury

Lis patrzy na drona nad sobą

Fascynujące piękno natury Rzadki kwiat pustyni na pustyni Atakama w Chile

Fascynujące piękno natury Piękny poranek w Islandia

Aby cieszyć się korzyściami płynącymi ze spędzania czasu na łonie natury, nie musisz być miłośnikiem przyrody; Zamiast tego staraj się zwracać uwagę na otoczenie podczas spaceru. Ponowne połączenie ze światem zewnętrznym zmniejsza niepokój i stres oraz głęboko wpływa na nastrój i kreatywność.

***

Mamy nadzieję, że obejrzenie inspirujących zdjęć w tej sekcji migawki przywróci Ci chęć do większej aktywności i spędzania czasu na słońcu. Ile czasu minęło od Twojego ostatniego kontaktu z naturą? Jeśli należysz do osób, które odkryły, że spędzanie czasu na łonie natury pomogło podnieść jakość Twojego życia, podziel się swoimi doświadczeniami i poglądami z innymi użytkownikami i nami.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie XiaomiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs udemy do pobrania za darmo