Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

USA: Usunięcie/zastąpienie chińskiego sprzętu sieciowego przyniosło miliony dolarów

Doskonale wiemy, że stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nie są najlepsze. A jeśli chodzi o świat technologiczny, spory te doprowadziły nawet kraj Joe Bidena do całkowitego zakazu działania niektórych marek w kraju, takich jak Huawei.

Jednak według niedawno opublikowanych danych, obecny koszt usuwania i wymiany chińskiego sprzętu z sieci operatorów wzrósł o miliony dolarów. A jeśli szacunki w 2020 roku były 1,8 miliard dolarów, teraz w okolicy 5,6 bilion dolarów.

Stany Zjednoczone: $5,6 miliardów na usunięcie i wymianę chińskiego sprzętu z sieci

Szacowany koszt wymiany sprzętu Huawei i ZTE w sieciach amerykańskich znacznie wzrósł. W ten piątek (4), przewodnicząca Federalnej Komisji Łączności Jessica Rosenworcel, zakomunikowany do Kongresu, że dostawcy wymagany zwrot w wysokości 5,6 miliard dolarów zwrotu (~5 miliardów euro), aby usunąć i wymienić sprzęt uznany przez rząd USA za niebezpieczny.

Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Pograniczedwa lata temu, w 2020 roku oszacowano, że łączna wartość tego działania wyniesie 1,8 miliard dolarów (~1,57 mld euro), a w grudniu 2020 roku Kongres przeznaczył 1,9 miliard dolarów na ten cel (~1,66 mld euro).

Rosenworcel powiedział w oświadczeniu w piątek, że FCC otrzymało „ponad 181 wniosków od operatorów, którzy sporządzili plany usunięcia i wymiany w swoich sieciach urządzeń zagrażających bezpieczeństwu narodowemu”. Dyrektor mówi również, że „oczekuje na współpracę z Kongresem w celu zapewnienia wystarczających funduszy na ten program, aby osiągnąć cele Kongresu w zakresie bezpieczeństwa i zapewnić, że Stany Zjednoczone nadal będą przodować w bezpieczeństwie 5G.”.

Program refundacji sieci dostaw został wdrożony po tym, jak jednostki wywiadowcze zwróciły uwagę na obawy operatorów budujących swoje sieci 5G przy użyciu sprzętu chińskich firm, takich jak Huawei.

Ten program ma na celu „zwrócić dostawcom zaawansowanych usług komunikacyjnych uzasadnione koszty usunięcia, wymiany i utylizacji sprzętu i usług komunikacyjnych;” od ZTE i Huawei.

Jednak ostateczny rachunek może nie być 5,6 miliard dolarów, bo wszystko będzie jeszcze analizowane.


Table of Contents