Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Usługa Mozilla Firefox VPN udostępniona dla Androida i Windows [Invite only]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Usługa Mozilla Firefox VPN udostępniona dla Androida i Windows [Invite only]

Mozilla, twórca jednej z najpopularniejszych przeglądarek Firefox, uruchomiła własną usługę VPN dla Androida i Windows. The Usługa VPN działa w połączeniu z Mullvad, który wykorzystuje protokół WireGuard do realizacji bezpiecznych połączeń. Aplikacja i usługa Firefox Private Network są obecnie w fazie beta i działają wyłącznie na zaproszenie.

Usługa VPN jest płatna i na razie w fazie beta taryfa wynosi $40,99 miesięcznie, co obejmuje również ochronę na poziomie przeglądarki Firefox Private Network. Korzystanie z VPN ma swoje zalety. Otrzymujesz dostęp do zablokowanych stron internetowych, a także dodatkową warstwę zabezpieczeń podczas przeglądania sieci, która może maskować Twoją rzeczywistą lokalizację. Firefox nie jest pierwszą przeglądarką z wbudowaną usługą VPN. Opera również oferowała podobną usługę, ale nie została dobrze przyjęta, ponieważ miała pewne problemy z prywatnością i szybkością.

Jeśli chodzi o prywatność, Mozilla twierdzi, że w ramach partnerstwa z Mullvadem stosuje politykę braku logów. Prywatność była w przeszłości problemem wielu dostawców VPN, co jest dość ironiczne, ponieważ jedynym celem VPN jest ochrona Twojej prywatności. Protokół WireGuard, z którego korzysta Mozilla, jest nowszy w porównaniu do innych, takich jak OpenVPN czy IPSec, które są powszechnie stosowane. Nowy protokół może osiągnąć wyższe prędkości i zapewnić większe bezpieczeństwo dzięki lepszemu szyfrowaniu.

Nawiasem mówiąc, sieć prywatna Firefox, bo tak nazywa się sieć VPN, będzie dostępna do użytku w USA w fazie beta, a wkrótce planuje się ją uruchomić także w innych krajach. Mówi się, że Mozilla ma ponad 100 serwerów w 30 krajach. Platformy, na których początkowo będzie dostępna usługa VPN to Android, Windowsi ChromeOS, a wkrótce będzie dostępna obsługa systemów iOS, Mac i Linux. Możesz poprosić o zaproszenie tutaj.

Ponieważ prywatność w Internecie staje się obecnie coraz bardziej mitem, sensowne jest tylko, aby przeglądarki domyślnie zawierały usługę VPN. W następnej kolejności zajmiemy się Tobą, Google.

Pobierz VPN dla sieci prywatnej Firefoksa

Table of Contents