Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Usługi realizacji Walmart a realizacja wg Amazon

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Usługi realizacji Walmart a realizacja wg Amazon

Dwóch dużych detalistów, Walmart i Amazonwalczą o to, by stać się popularnym miejscem zakupów i handlu online.

Gdy Amazon uruchomiła usługę Fulfillment by Amazon (FBA) w 2006 roku, dzięki temu nowemu modelowi zmienił grę dla wszystkich sprzedawców, czyniąc ją jedyną platformą e-commerce, która oferowała taki program. Jednak w lutym 2020 roku Walmart uruchomił własną wersję FBA — Walmart Fulfillment Services. WFS ma wiele podobieństw do FBA, oferując sprzedawcom dostęp do swojej infrastruktury magazynowej i dostawczej.

W tym artykule dokonamy przeglądu obu usług realizacji i pomożemy Ci zdecydować, która usługa jest bardziej odpowiednia dla Twoich potrzeb biznesowych. Ponadto przyjrzymy się również Deliverr jako opcji 3PL.

WFS kontra FBA pod mikroskopem

Oto ogólne porównanie usługi realizacji Walmart i usługi realizacji według Amazon:

Najważniejsze informacje WFS kontra FBA

  • Każdy może dołączyć do programu FBA, ale WFS ogranicza wstęp do kwalifikujących się sprzedawców, którzy spełniają określone wymagania.
  • FBA wymaga od sprzedawców wysyłania zapasów do wielu centrów realizacji, podczas gdy sprzedawcy Walmart muszą wysyłać tylko do jednego centrum realizacji.
  • WFS akceptuje tylko przesyłki na terenie USA, podczas gdy FBA akceptuje przesyłki międzynarodowe.
  • Dzięki FBA możesz sprzedawać produkty we wszystkich rozmiarach, ale WFS ma ograniczone wymiary i wagę produktów.
  • Amazon oferuje tańsze opłaty za usługi realizacji niż WFS.
  • Opłaty za przechowywanie są takie same, z wyjątkiem ostatniego kwartału roku, gdzie Amazon oferuje wyższe opłaty niż WFS.
  • Podczas zakładania konta WFS będziesz musiał przygotować wiele dokumentów, takich jak amerykański identyfikator podatkowy firmy i list weryfikacyjny EIN.
  • Amazon zapewnia sprzedawcom etykiety wysyłkowe, podczas gdy WFS nie.
  • Amazon wymaga od sprzedawców uiszczania cyklicznej miesięcznej opłaty za przystąpienie do programu FBA, ale WFS tego nie robi.
  • FBA oferuje więcej opcji realizacji i możesz robić wielokanałowe, ale nie z WFS.
Rekommenderad:  14 dramatycznych przykładów ironii w literaturze, telewizji i filmie

Magazyn z regałem, kartonem do przechowywania półek, pudełkiem, pudełkiem kartonowym i puszką

Amazon kontra Walmart. Jaki jest najlepszy kanał sprzedaży dla sprzedawców e-commerce?

Amazon i Walmart konkurują nie tylko pod względem usług realizacji, ale także w wielu innych obszarach, takich jak opłaty i rentowność.

Nasz artykuł o Sprzedaję dalej Amazon kontra Walmart przedstawi przegląd tych dwóch molochów handlu detalicznego i zbada ich niuanse z perspektywy sprzedawcy e-commerce. Jednak chociaż ustaliliśmy, który z nich jest ogólnym zwycięzcą, jeśli chodzi o e-commerce, nie zapominaj, że możesz korzystać z obu.

Opcja 3PL: Dostawca

Deliverr to firma z siedzibą w San Francisco, zajmująca się realizacją zamówień e-commerce bezpośrednio do konsumentów. Jest to popularny wybór dla małych i średnich firm, które chcą szybko wysyłać swoje produkty 2-dostawa dzienna.

Dostawca integruje się z Amazon i Walmart, więc jeśli szukasz opcji 3PL, warto sprawdzić. Jednak w chwili pisania tego dokumentu Dostawca nie może wysyłać zapasów do FBA i obsługuje tylko FBM. Ale planowane jest wprowadzenie funkcji FBA w drugim kwartale 2022 roku.

Jedną z bardziej znaczących zalet Deliverr jest jego 2Plakietka wysyłki dziennej, dzięki której Twoja oferta będzie bardziej widoczna i może prowadzić do lepszych konwersji.

Aby dowiedzieć się, ile zapłacisz, jeśli korzystasz z Deliverr, możesz uzyskać dostęp do ich Kalkulatora kosztów tutaj.

Wniosek

Przed 2020 rokiem sprzedaż w Walmart nie była opcją dla wielu sprzedawców, ponieważ rynek nie oferował usług logistycznych i magazynowych. Jednak wprowadzenie WFS zmieniło wszystko i teraz istnieje konkurencyjna alternatywa dla FBA — ale tylko dla wybranych sprzedawców.

Walmart mruga do swoich konkurentów za pomocą WFS, ale ta usługa ma dużą istotną wadę i polega na tym, że na razie przyjmuje tylko przesyłki z USA. Więc na razie Amazon’s FBA wciąż jest tym do pokonania.

Jakie są Twoje doświadczenia z WFS i FBA? Który bardziej pasuje do Twojej firmy? Zostaw komentarz poniżej.

Table of Contents