Ustalanie celów w Samsung Health

Ustalanie celów w Samsung Health 1

Samsung Health to wielofunkcyjna aplikacja firmy Samsung dołączona do telefonu. Użytkownicy mogą połączyć go ze swoimi smartwatche. Został zaprojektowany, aby pomóc użytkownikom śledzić ich podstawowe codzienne czynności i nawyki.

Ponieważ coraz więcej osób zaczyna dbać o zdrowie, sposób na łatwe śledzenie spożycia kalorii i wody oraz codziennej aktywności nigdy nie był tak ważny. Dzięki aplikacji w telefonie, która automatycznie wykrywa ćwiczenia i zawsze liczy twoje kroki, śledzenie aktywności jest prawie bezmyślne.

Przydatne narzędzia śledzące

Po zalogowaniu się do Samsung Health i wypełnieniu profilu, w którym prosi się o imię, wzrost, wagę, płeć, datę urodzenia i poziom aktywności, aplikacja wyznaczy dla Ciebie podstawowe cele.

Teraz możesz przejść i dostosować każdy z trackerów i celów indywidualnie, aby zapewnić bardziej spersonalizowane wrażenia.

Aby zmienić dowolny cel różnych funkcji śledzenia, wykonaj następujące czynności.

    Kliknij żądany moduł śledzący, na przykład kroki
    Stuknij ikonę pionowej potrójnej kropki w prawym górnym rogu
    Kliknij Ustaw cel
    Dostosuj cel do wszystkiego, co chcesz.

Oto pełna lista rzeczy, które możesz zdecydować, które chcesz śledzić, wraz z krótkim wyjaśnieniem ich działania.

Kroki – Kroki są liczone automatycznie przy użyciu akcelerometru telefonu lub zegarka i GPS. Jeśli możesz utrzymać prędkość co najmniej 100 kroków na minutę przez 10 minut prosto, aplikacja oznaczy ją jako zdrowe tempo.
Ćwiczenie – ma ponad 75 ćwiczeń zaprogramowanych na średnią liczbę spalonych kalorii. Kilka z nich, takich jak bieganie, można automatycznie wykryć. W przypadku innych osób, takich jak pływanie, możesz ręcznie wprowadzić czas ukończenia ćwiczenia.
Jedzenie – należy ręcznie wprowadzić do aplikacji. Sugerowaną liczbę kalorii można dostosować do utrzymania, utraty lub przybierania na wadze w zależności od celów.
Szklanki wody dodaje się ręcznie, każda szklanka liczy się jako 8.4 płynne uncje twojego celu.
Sen – możesz albo ręcznie zapisać swój sen, albo zsynchronizować urządzenie monitorujące sen, aby automatycznie je śledzić. Aplikacja wyświetla monit o podanie długości snu i ocenę każdej nocy
Waga i waga docelowa – pozwala ręcznie wprowadzić początkową wagę i docelową wagę, którą chcesz. Sugerowane dzienne spożycie kalorii i spalone kalorie zostaną dostosowane w zależności od tego, jak szybko chcesz osiągnąć cel.
Podłogi – automatycznie monitoruj liczbę schodów po schodach, korzystając z czujników w telefonie, które działają jak wysokościomierz.
Stres – może być połączony z urządzeniem, które będzie stale rejestrować poziom stresu, w przeciwnym razie musisz wprowadzić go ręcznie.
Glukoza we krwi jest wprowadzana ręcznie w celu śledzenia. Można ustawić zakres docelowy, aby pomóc śledzić optymalne poziomy.
Kofeina – działa podobnie do urządzenia do śledzenia wody, z tym wyjątkiem, że śledzi miligramy kofeiny w napoju
Tętno – jeśli Twój telefon ma monitor pracy serca, możesz go śledzić, w przeciwnym razie urządzenie, które śledzi tętno, musi być noszone i powiązane z Samsung Health.
Ciśnienie krwi – należy to zapisać ręcznie w aplikacji
Zdrowie kobiet (śledzi cykle miesiączkowe) – Pyta, kiedy był twój ostatni okres i jak średnio średnio pomiędzy miesiączkami. Na podstawie tych informacji aplikacja wyświetli prognozy dotyczące okna płodności, owulacji i terminu następnego okresu. Aplikacja umożliwia także robienie notatek na temat objawów fizycznych i nastroju.

Dzięki tak wielu różnym opcjom śledzenia i prowadzenia rejestrów, Samsung Health może zmieścić się w prawie każdym stylu życia.

Wyzwania

Aby pomóc Ci zmotywować Cię do osiągnięcia swoich celów, Samsung Health ma kilka opcji, w których możesz konkurować z innymi użytkownikami o prawa do przechwalania się.

Globalne wyzwania

Raz w miesiącu pojawia się nowe globalne wyzwanie, które zachęca cię do przejścia określonej liczby kroków w ciągu miesiąca, a następnie pokazuje, jak sobie radzisz w porównaniu z innymi, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie.

Istnieje również tablica społecznościowa, w której uczestnicy mogą dodawać zdjęcia i łączyć się z innymi członkami społeczności. Pod koniec miesiąca tablica społeczności jest opróżniana i możesz przystąpić do następnego wyzwania.

1:1 wyzwanie

Jeśli porównany do ludzi, których nie znasz, nie motywuje cię do większej aktywności, możesz także rzucić wyzwanie swoim bardziej konkurencyjnym przyjaciołom na pojedynek jeden na jednego. Możesz wybrać długość, a następnie zaprosić swojego przyjaciela, aplikacja wyświetli oba kroki i podpowie, kto wygrał i ile.

Przyjazna konkurencja

Czasami możesz nie mieć ochoty brać udziału w konkursie, jeśli chcesz zobaczyć, jak sobie radzisz w porównaniu do znajomych i każdego innego użytkownika Samsung Health, sekcja Razem aplikacji daje ci procent tego, co robisz. Nikt inny nie będzie w stanie dokładnie zobaczyć, gdzie jesteś, to tylko dane dla każdego użytkownika.

Spostrzeżenia

TheCDCzaleca, aby dorośli wykonywali co najmniej 150 minut aerobiku o umiarkowanej intensywności w tygodniu, a także 2 dni ćwiczeń wzmacniających mięśnie, aby uzyskać minimalną ilość korzyści zdrowotnych. Mogą to być wszystko, co przyspiesza tętno lub powoduje, że mięśnie pracują ciężej niż zwykle.

Śledzenie postępów w realizacji celów za pomocą Samsung Health może być świetnym sposobem na prowadzenie zdrowszego stylu życia, ponieważ wysyła Ci przypomnienia i powiadomienia, aby pomóc Ci zachować odpowiedzialność. To jest jeszcze bardziej motywujące, gdy masz grupę przyjaciół do wsparcia i lekkiej rywalizacji.