Usuń przyciski innych firm z Gmaila dla Internetu

W ciągu ostatnich kilku tygodni miałem problem z Gmailem. W prawym górnym rogu mojego Gmaila w internecie znajdował się dziwny przycisk.

Jest nieszkodliwy i tak naprawdę nic nie robi, ale ma małą kropkę, co oznacza, że ​​mam jedno powiadomienie z tej aplikacji.

Wciąż mnie denerwuje i kliknąłem go kilka razy w ciągu ostatnich kilku tygodni.

A ponieważ aplikacja nie służyła żadnemu celowi, pomyślałem o jej wyłączeniu, ale okazało się, że nie została umieszczona przez Google. Ani nie był to żaden dodatek obsługiwany przez Google, który dodałem do mojego Gmaila.

Więc zgaduje, że w przeglądarce Google Chrome jest znane rozszerzenie, które powoduje, że ten przycisk się pojawia.

Spojrzałem na wszystkie zainstalowane rozszerzenia i ku mojemu zdziwieniu zainstalowałem rozszerzenie Chrome, które zostało udostępnione przez DriveHQ, a przycisk w Gmailu dla Internetu to DriveHQ.

Wyłączyłem rozszerzenie Chrome i ponownie załadowałem Gmaila, a przycisk zniknął.

Oto samouczek wideo

Jest to funkcja rozszerzenia Google, która może dodawać dodatkowe CSS i elementy do strony internetowej, w celu zwiększenia funkcjonalności, aby zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia.

Ta funkcja jest więc wykorzystywana przez firmy. I faktycznie nie jest tak źle, jeśli spojrzymy na to z ich perspektywy, ponieważ przynosi im to biznes.

Jedynym problemem jest to, że powinny one być bardziej przejrzyste i powinien istnieć jakiś proces akceptacji lub rezygnacji, który użytkownicy mogą włączyć lub wyłączyć.

To rozszerzenie było bardzo przydatne, ponieważ zawierało listę wszystkich rozszerzeń i zapewniało dostęp do nich bezpośrednio z paska zakładek, gdzie można wyświetlić rozszerzenie Chrome.

Z pewnością szukam alternatywy i też o tym napiszemy.

Teraz siedziba firmy Drive nie jest jedyną firmą, która to robi, może być wiele innych firm, które to robią. Stosując tę ​​samą logikę, możesz pozbyć się każdego dodatkowego dziwnego przycisku, który pojawia się w twoich ulubionych serwisach internetowych.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozszerzenie Google Chrome, które to robi.