Utwórz własne Spotify dzięki usłudze FunkWhale

Usługi przesyłania strumieniowego wywołały prawdziwą rewolucję w sposobie, w jaki konsumujemy muzykę z Internetu. Chodzi o to, aby nie wypełniać wspomnień ogromnymi ilościami plików mp3, ale potrzebujesz tylko połączenia z Internetem, aby rozpocząć odtwarzanie całej muzyki, którą chcemy. Jednak wiele osób niechętnie płaci za którąkolwiek z tych usług i chociaż istnieją bezpłatne alternatywy, dziś przedstawimy taką, która pozwoli ci stworzyć własną usługę przesyłania strumieniowego muzyki.

Nazywa się FunkWhale i oferuje bardzo interesujący mechanizm tworzenia usługi przesyłania strumieniowego, w której możemy przesyłać własną muzykę.

Utwórz własne Spotify

Utwórz własne Spotify dzięki usłudze FunkWhale 1

Rozwiązania takie jak Spotify i Apple Muzyka prowadzi na liście zużycia muzyki w Internecie i nie jest za mniej. Ogromny katalog muzyczny został stworzony, abyśmy wszyscy mogli znaleźć muzykę, którą najbardziej lubimy. Jednak niezwykle interesujące jest możliwość stworzenia własnej biblioteki, karmienia jej i cieszenia się tą muzyką poprzez transmisję przez Internet na nasze urządzenia. Właśnie to oferuje FunkWhale, bardzo ciekawe rozwiązanie, które otwiera wszystkie te możliwości za darmo.

Utwórz własne Spotify dzięki usłudze FunkWhale 2

Usługa FunkWhale oferuje dwa tryby, dzięki czemu możesz hostować swoją muzykę. Pierwszą jest instalacja na serwerze. W ten sposób będziesz właścicielem administracji usługi, chociaż wymaga to dodatkowej wiedzy, aby ją uruchomić. Drugi tryb polega na dołączeniu do serwera, który jest dostępny na stronie, a stamtąd możesz załadować całą bibliotekę muzyczną, aby cieszyć się nią później. W tym celu wystarczy jedynie założyć konto w witrynie, a następnie przesłać utwory, które chcesz usłyszeć.

FunkWhale pozwoli ci dzielić się tą muzyką ze znajomymi i odtwarzać ją gdziekolwiek chcesz, po prostu łącząc się z danym serwerem. Jeśli chcesz wypróbować własną usługę przesyłania strumieniowego muzyki, nie wahaj się jej wypróbować.

Wiedzieć więcej, kliknij ten link.