Uwaga na oszustwa Tinder

Wszyscy możemy wspólnie poświęcić chwilę, aby podziękować ery cyfrowej za normalizację randek internetowych, ale chociaż możemy teraz szukać romantycznych okazji i partnerów online bez poczucia pogardy dla kontroli, mamy nowe niebezpieczeństwo, na które należy uważać: oszustwa. Jeśli jesteś użytkownikiem Tindera, musisz uważać na siebie i uważać na osoby i osobowości, które mogą próbować cię wykorzystać. To zdecydowanie nie jest większość na randkowej scenie randkowej – na większości z nich będziesz bezpieczny – ale zanim następnym razem zdecydujesz się przesunąć w prawo, daj temu przewodnikowi lekturę i upewnij się, że nie zostaniesz oszukany.

Ludzie z natury są wrażliwymi stworzeniami. Lubimy nasze emocje i często kierujemy się nimi przed jakąkolwiek logiką. Lubimy czuć się namiętni i jakoś jesteśmy zatankowane pęczniejąc w skrajności szczęścia lub smutku. Każdy z nas jest gorącym bałaganem miłości i zaufania, nienawiści, rozczarowania i radości, a nie ma real sposób, aby to wszystko uporządkować bez profesjonalnej pomocy i refleksji.

Dziś nie jesteśmy tutaj, aby robić jedną z tych rzeczy. Zamiast tego jesteśmy tutaj, aby porozmawiać o Tinderze i rozprzestrzenianiu się prób oszustwa za pomocą wyżej wymienione podatności. Jesteśmy najbardziej narażeni na ryzyko w naszych najbardziej emocjonalnych, a serwisy randkowe są otwartym zaproszeniem do przedstawienia emocji na stole.

Uwaga na oszustwa Tinder 1

O co więc chodzi w tym „oszustwie”? Jeśli brzmi to dość ogólnie, to dlatego, że tak naprawdę jest. Kiedy ludzie mówią o oszustwie online, termin ten jest zwykle używany jako ogólne słowo oznaczające oszukanie czegoś, na co nie wyrazili zgody. Często zakładamy, że wiąże się to z pewną utratą aktywów pieniężnych, ale niekoniecznie musi tak być.

Może to być także wykorzystywanie emocjonalne.

Ale po raz kolejny naszym celem nie jest rozbicie definicji. Zamiast wyjaśniać problem, który można wystarczająco dobrze rozwiązać za pomocą prostej wyszukiwarki Google, podamy kilka kroków, które możesz łatwo wykonać, gdy podejrzewasz, że jesteś „oszukany” w Tinderze. Jesteś zbyt ostrożny, kiedy stajesz się paranoikiem, ale zanim osiągniesz ten punkt, po prostu jesteś bezpieczny. Na szczęście wiele osób i grup kierujących oszustwami Tinder realizuje swoje bzdury w stosunkowo podobny sposób, co pomoże ci je przybić i oderwać się od niego, zanim cię złapią.

Jak działają oszustwa Tinder

Oszuści na Tinderze są zmuszeni przejść przez określone ścieżki, aby usunąć swoją złośliwą magię, a to w 100% dzięki skomplikowanym powiązaniom między Tinderem a Facebook. Nie naprawdę. Powinniśmy tak właściwie bądź wdzięczny, ponieważ ułatwia wykrycie oszustów. Jeśli Facebook nie było wymagane, aby uzyskać dostęp do Tindera, możesz izolować te wysiłki i uciec od nich.

Zanim będziesz mógł korzystać z Tindera, potrzebujesz Facebook profil. Podczas gdy niektórzy użytkownicy mogą się rozłączać po drodze, w której Tinder buduje profil na podstawie twojego Facebook informacje o profilu, zapewnia również poziom weryfikacji dla każdego, kto próbuje uzyskać dostęp do usługi swatania. ty mieć mieć profil, a bez niego po prostu nie będziesz mógł przeglądać Tindera.

Oszustwa zwykle odbywają się na dwa sposoby – przez osobę fizyczną lub zautomatyzowanego programu bot, który został zakodowany w celu uzyskania twoich informacji. Zanim nabierzesz tego niedowierzania, pozwól, że ci to powiem tak, ludzie cały czas przekazują botom swoje prywatne i osobiste dane. Karty kredytowe, konta bankowe, numery telefonów, adresy domowe… zdziwisz się, jak łatwo niektórzy ludzie rozejdą się z informacjami, które mogą je zniszczyć, gdy dostaną się w niepowołane ręce. Nie bądź jedną z tych osób.

Tinder seryjny zabójca

Proces ten, często nazywany „połowem ryb”, zawsze wymaga użycia fałszywego profilu i sfałszowanej tożsamości. Jeśli dana osoba korzysta z prawdziwy profil w celu oszustwa… naprawdę muszą dowiedzieć się czegoś o nielegalnej działalności. Zdecydowana większość prób oszustw będzie pochodzić z fałszywego profilu.

Jeśli fałszywy profil należy do konkretnej osoby, prawdopodobnie będzie to jeden z najbardziej przekonujących oszustw, jakie możesz napotkać. Będzie również najmniej złośliwy, ponieważ osoba stojąca za próbą prawdopodobnie po prostu próbuje z tobą zadzierać. Może chcą doprowadzić cię do frustracji. Może chcą jakiegoś intymnego, opartego na tekście shenanigana. Ogólnie rzecz biorąc, zdecydowanie nie chcą ujawniać swojej prawdziwej tożsamości, ale rzadko zdarza się, że indywidualny oszust próbuje cię przekonać o braku pieniędzy.

Kiedy bot próbuje cię oszukać, znaki są zwykle nieco bardziej wymowne. Boty są automatycznie reagującymi zestawami kodów, co oznacza, że ​​mają wstępnie zaprogramowany zestaw wiadomości, które są w stanie wysłać, i są proszone o określone wiadomości na podstawie tego, co im mówisz. Brzmi prosto, ale bardzo dobrzy hodowcy stworzyli całkiem skuteczne kody botów, które bez kontroli potrafią brzmieć jak prawdziwi ludzie.

Czy jestem oszukany?

Ustalenie, czy rzeczywiście jesteś oszukany, nie zawsze jest prostym procesem, ale możesz niezawodnie postępować w ten sam sposób, ilekroć podejrzewasz, że tak się dzieje. Kluczem do twojego wyszukiwania, jak możesz się już spodziewać, jest Facebook.

Widzisz, nawet jeśli masz do czynienia z prawdziwą osobą, która próbuje cię oszukać, a nie tylko botem – ich Facebook profil jest prawie na pewno fałszywy i wykrywanie fałszywych Facebook profil może być dość łatwy, gdy wiesz, czego szukać. Niektóre elementy fałszywych profili zawsze wyróżniają się jak obolały kciuk, a poza tymi zwykle oczywistymi rzeczami prawie zawsze możesz powiedzieć, kiedy ktoś próbuje coś od ciebie odebrać po tonie, jaki przyjmują w swoich wiadomościach.

Pierwszą rzeczą do obejrzenia są zdjęcia profilowe oszusta. Istnieje kilka oczywistych wskazówek, które można wprowadzić, a jeden lub więcej z nich zwykle oznacza oszusta jako martwą gratkę.

  • Zdjęcie profilowe jest szczególnie niskiej jakości (lub w pikselach)
  • Celebrity jest używany jako zdjęcie profilowe
  • Zdjęcie podstawowe służy jako zdjęcie profilowe

Możesz spojrzeć na te kwalifikatory i pomyśleć: „Wow, oszust naprawdę być głupi? ”Na szczęście dla nas odpowiedź brzmi tak, ale nie zawsze. Czasami musisz je zidentyfikować za pomocą wiadomości, które ci wysyłają. Na szczęście nie jest to zbyt trudne.

Oszustwo to oszustwo, ponieważ oddzielna osoba lub strona chce czegoś od Ciebie. Jest złośliwy, ponieważ to coś prawdopodobnie należy do kategorii „rzeczy, których nie powinieneś ujawniać w Tinderze”. Informacje finansowe. Osobiste informacje kontaktowe. Rzeczy jak te.

Jeśli oszust wprost poprosi cię o pieniądze lub cokolwiek związanego z finansami, zamknij tę osobę natychmiast. Po pierwsze, nie chcesz zaplątać się w kogoś, kto jest gotów wyłudzić od ciebie pieniądze w serwisie kojarzeń. Po drugie, prawie na pewno próbują cię oszukać.

Wiele botów próbuje „wyłudzić” informacje od ciebie, rozgrzewając cię, zanim w ogóle o coś prosi. Robią to poprzez ogólne pytania i, najczęściej, źle połączone ze sobą zdania. Ponieważ boty są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniały automatyczne odpowiedzi na proste pytania, próbują wyrzucić pytanie lub wiadomość, która jest sformułowana w złożony sposób. Jeśli otrzymana odpowiedź nie ma większego sensu (lub nie wygląda na coś, co napisałaby rzeczywista osoba), prawdopodobnie jest to bot.

Wreszcie, ale być może najważniejsze, nigdy nie klikaj linków. Jednym z najszybszych sposobów na oszustwo w Tinderze nie jest ręczne podanie danych osobowych, ale kliknięcie linków prowadzących do zewnętrznych stron internetowych. Kiedy to robisz, mogą się zdarzyć różnego rodzaju złe rzeczy, ale najczęściej boty będą wskazywały na złośliwe strony internetowe, które mogą instalować keyloggery i inne złośliwe oprogramowanie na twoim komputerze. Nawet jeśli na zewnątrz niczego im nie ujawniłeś, jest to „misja wykonana”, jeśli chodzi o bota.

Czy mogę uniknąć oszustów?

Niestety nie ma pewnego sposobu, aby w 100% uniknąć sceny oszustwa Tinder. Jeśli często korzystasz z Tindera, zawsze będzie ryzyko, że ci się stanie, ale to nie znaczy, że zawsze będziesz narażony na ryzyko upadku ofiara do tego. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami i wytycznymi, a powinieneś być w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Zamiast tego możesz to zrobić pomóc w promowaniu lepszej społeczności Tinder. Gdy spotkasz oszusta (lub kogoś, kogo podejrzewasz o oszustwo), nie wahaj się zgłosić tego użytkownika za nieuczciwe działanie. Jeśli jesteś celem bota lub oszusta, po prostu dotknij rogu jego profilu i wybierz Zgłoś nazwę użytkownika. Pozwoli to oflagować profil moderatorów Tindera. Jeśli profil zgromadzi wystarczającą liczbę flag, uzasadni to dochodzenie i najprawdopodobniej profil zostanie zablokowany w serwisie.

Ponieważ nie ma pewnego sposobu na uniknięcie oszustw w Tinderze, najlepsze, co możesz zrobić, to uważaj i bądź bezpieczny. Nigdy nie wahaj się zaufać swojemu instynktowi, gdy masz do czynienia z podejrzaną aktywnością, a jeśli z tyłu umysłu rozlegnie się ostrzegawczy dzwonek, cofnij się i przesuń w lewo.