Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Uważaj! Znaleziono wiele złośliwych aplikacji na Androida i iOS z 13 milionami pobrań

Zbyt powszechne i powszechne jest znajdowanie aplikacji ze złośliwymi intencjami w sklepach na Androida i iOS. Próbują one oszukać użytkowników i próbują ukraść ich dane, czasami idąc dalej z innymi bardzo niebezpiecznymi schematami.

Ten scenariusz powtórzył się teraz, dzieląc się między Androida i iOS i obarczony dużym ryzykiem. Te aplikacje zostały pobrane ponad 13 milionów razy i wykorzystują użytkowników do generowania przychodów reklamowych.

Pobieranie złośliwych aplikacji na Androida iOS

Jest to niestety długa lista i że przy użyciu smartphones użytkowników do złych celów. Ujawniła to firma HUMAN Security i pokazał że w odpowiednich sklepach tych systemów było co najmniej 75 aplikacji na Androida i 10 na iOS.

Zdecydowana większość to aplikacje, które są akcesoriami i które użytkownicy instalują, aby mieć dostęp do gier i innych funkcji. 13 milionów pobrań, które zostały szczegółowo opisane, pokazuje, że zainteresowanie okazało się wysokie, nawet jeśli nie były one niezbędne.

Badacze ujawnili, że aplikacje po uruchomieniu w systemie iOS lub Android były wykorzystywane do prezentowania reklam użytkownikom, a tym samym do generowania przychodów. Ta reklama była prezentowana pośrednio, bez świadomości użytkowników.

W wielu przypadkach reklama była wyświetlana w wyskakujących okienkach, które pojawiały się w legalnych aplikacjach. W innych przypadkach reklamy te były po prostu nakładane na legalne i w ten sposób oglądane. Wreszcie w skrajnych przypadkach były wyświetlane w tle i niewidoczne dla użytkowników.

Pobieranie złośliwych aplikacji na Androida iOS

Po ujawnieniu tych aplikacji zarówno Google, jak i Apple natychmiast usunęli je ze swoich sklepów, zapewniając użytkownikom większe bezpieczeństwo. Mimo to mogą być nadal instalowane w smartphones oraz do nieprawidłowego użytkowania, wbrew oczekiwaniom.

Oczywiście zalecenia mają na celu unikanie aplikacji, które są nieznane i obiecują zbyt wiele. W tym przypadku nie chodziło o kradzież danych użytkownika, ale prawdopodobnie mogłoby to przerodzić się w bardziej problematyczne sytuacje.

Najlepsze aplikacje na Androida

    Super Hero-Uratuj świat! – com.asuper.man.playmilk Znajdź 10 różnic – com.different.ten.spotgames Znajdź 5 Różnice – com.find.five.subtle.differences.spot.new Legenda dinozaurów – com.huluwagames.dinosaur.legend.play One Line Drawing – com.one.line.drawing.stroke.yuxi Shoot Master – com.shooter.master .bullet.puzzle.huahong Talent Pułapka – NOWOŚĆ – com.talent.trap.stop.all

Najlepsze aplikacje na iOS

    Loot the Castle – com.loot.rcastle.fight.battle (id1602634568) Run Bridge – com.run.bridge.race (id1584737005) Shinning Gun – com.shinning.gun.ios (id1588037078) Racing Legend 3D – com.racing. legend.like (id1589579456) Rope Runner – com.rope.runner.family (id1614987707) Wood Sculptor – com.wood.sculptor.cutter (id1603211466) Fire-Wall – com.fire.wall.poptit (id1540542924) Ninja Critical Hit – wger.ninjacriticalhit.ios (id1514055403) Tony Runs – com.TonyRuns.game


Table of Contents