Uwierzytelnianie AI i biometryczne może zapewnić bezpieczeństwo konsumentom

Nowe badanie ujawnia, że ​​informowanie użytkowników o zaletach i korzyściach technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI) i uwierzytelnianie biometryczne, może poprawić poziom zaufania konsumentów poprzez zwiększenie zakupów elektronicznych w Ameryce Łacińskiej.

Postęp technologiczny przyniósł wiele nowych funkcji, jednak towarzyszyły im również awarie systemu i inne niedogodności, które spowodowały, że użytkownicy wątpili w technologię w kwestii pieniędzy.

Uwierzytelnianie AI i biometryczne jako metody bezpieczeństwa

Zgodnie z źródło, ten raport Kantara w imieniu MasterCard w Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii, Kostaryce, Dominikanie, Meksyku, Peru i Portoryko, handel elektroniczny znajduje się w punkcie, w którym obserwuje się wzrost na rynkach łacińskich.

Kantar wskazuje, że wzrost ten znajduje odzwierciedlenie w wzroście o 21,3% planowany na 2019 r., co przekłada się na 71 USD,3 Miliard jednak spowodowany jest obawą konsumentów przed wyciekiem danych z karty podczas lub po zakupie.

Edukować konsumentów

Dlatego w niniejszym badaniu wskazano, że jeśli istnieje możliwość zaoferowania konsumentom większej ilości informacji na temat tego, w jaki sposób sztuczna inteligencja i uwierzytelnianie biometryczne mogą chronić ich dane przed kimkolwiek, mogliby bardziej polegać na zakupach elektronicznych.

Według słów wiceprezesa ds. Cyberbezpieczeństwa MasterCard dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów (LAC), Jorge Arbesu informujący konsumentów o zaletach tych technologii może zmotywować konsumentów do częstszych zakupów online, przyczyniając się w ten sposób do wzrostu Handel elektroniczny w regionie.

Wreszcie, badanie to pokazuje, że konsumenci wyrażają istotny poziom zaufania do technologii uwierzytelniania biometrycznego, ponieważ ogólnie ponad 80% konsumentów w większości badanych krajów chce uwierzytelnienia biometrycznego jako metody ochrony.