Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Użyj dowolnego telefonu lub tabletu jako dodatkowego wyświetlacza Windows

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Użyj dowolnego telefonu lub tabletu jako dodatkowego wyświetlacza Windows

Jeśli chcesz być produktywny, drugi ekran może się przydać. Pomaga w wielozadaniowości i zwiększa przestrzeń roboczą, dzięki czemu możesz monitorować kilka rzeczy jednocześnie, nie ograniczając się brakiem miejsca. Jednak nie każdy ma pieniądze lub miejsce, aby mieć na biurku pełnowymiarowy monitor jako drugi ekran.

W tym artykule dowiesz się, jak wykorzystać posiadany smartfon lub tablet jako drugi ekran Windows Komputer PC, kiedy jest to potrzebne.

Zacznijmy.

Używaj smartfona lub tabletu jako dodatkowego monitora Windows

Wielozadaniowość jest całkiem łatwa Windows, ale jest jeszcze lepiej, gdy masz dodatkowy wyświetlacz, który jeszcze lepiej dzieli zadania. Drugi ekran otwiera zupełnie nowy zestaw możliwości. Wierzcie lub nie, ale obecnie dostępne są aplikacje, które pozwalają używać istniejącego smartfona lub tabletu jako drugiego wyświetlacza Windows komputer. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać kilka prostych kroków i gotowe.

Wymieniliśmy najlepsze sposoby używania smartfona lub tabletu jako dodatkowego wyświetlacza Windows komputer. Co więcej, korzystanie ze wszystkich tych metod jest bezpłatne.

Biurko kosmiczne

Spacedesk to jedna z najpopularniejszych aplikacji, dzięki której Twój smartfon lub tablet staje się dodatkowym wyświetlaczem Windows komputer. Możesz podłączyć swoje Windows Komputer i smartfon przez USB, Wi-Fi lub LAN. Rozdzielczość jest przyzwoita, a po podłączeniu smartfona można uzyskać obsługę dotykową.

Aby korzystać ze Spacedesk, musisz najpierw zainstalować niezbędne sterowniki na swoim komputerze Windows komputer. Aplikacja jest dostępna tylko dla Windows 7 i powyżej. Po zakończeniu instalacji konfiguracja jest dość prosta. Wykonaj poniższe czynności, aby podłączyć telefon lub tablet do komputera:

1. Po otwarciu aplikacji automatycznie wykryje i wyświetli wszystkie komputery na tym samym serwerze, na których zainstalowano sterowniki.

2. Wystarczy przełączyć przełącznik „Status Spacedesk” z wyłączonego na włączony.

3. Pobierz aplikację i zainstaluj ją na swoim telefonie lub tablecie.

4. Upewnij się, że telefon lub tablet i komputer są podłączone do tej samej sieci.

5. Uruchom aplikację na smartfonie i podłącz ją do komputera. Aplikacja powinna automatycznie wykryć adres IP i nazwę Twojego systemu, jeśli uruchomiłeś ją również na swoim komputerze.

6. Teraz przejdź do ustawień wyświetlania Windows i skonfiguruj swój smartfon lub tablet jako ekran dodatkowy. Ustawienia wyświetlania znajdziesz w opcji „System” w ustawieniach.

W “Wiele wyświetlaczy”, możesz wybrać jedną z kilku opcji, takich jak „Duplikować”, aby mieć ten sam ekran na obu wyświetlaczach. „Rozszerzyć”, aby wyświetlacz dodatkowy stał się rozszerzeniem wyświetlacza głównego. Jeśli chcesz się trochę pobawić, dostępnych jest jeszcze kilka opcji.

Spacedesk działa całkiem dobrze również w trybie bezprzewodowym, chociaż może wystąpić niewielkie opóźnienie, jeśli nie masz bardzo szybkiego połączenia internetowego. Jeśli przełączysz się na połączenie USB, połączenie będzie płynniejsze.

Pobierz Spacedesk (Windows)

Pobierz Spacedesk (Android)

Pobierz Spacedesk (iOS)

Przewodowy wyświetlacz typu Splashtop

Ta konkretna aplikacja wymaga podłączenia smartfona lub tabletu do komputera za pomocą wyłącznie kabla USB. Dlatego jedynym trybem połączenia w tej aplikacji jest tryb przewodowy. Dobrą rzeczą jest to, że łącząc się za pośrednictwem nośnika przewodowego, uzyskujesz lepszą rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę podczas używania smartfona lub tabletu jako ekranu dodatkowego. Obsługuje także rozdzielczość FullHD (1080p) przy 60 klatkach na sekundę.

1. Wystarczy pobrać klienta na komputer i smartfon na odpowiednie urządzenia. Następnie podłącz smartfon lub tablet do komputera za pomocą kabla USB.

2. Po otwarciu klienta na telefonie zostaniesz poproszony o włączenie debugowania USB w telefonie. Po włączeniu tej funkcji i odpowiedzi na monit wyświetlany na ekranie telefonu nastąpi bezpośrednie połączenie, a wyświetlacz komputera zostanie rozszerzony na wyświetlacz telefonu lub tabletu.

3. Możesz zmienić liczbę klatek na sekundę i jakość rozszerzonego wyświetlacza za pośrednictwem klienta PC, a także możesz zmienić rozdzielczość rozszerzonego wyświetlacza za pomocą ustawień wyświetlania na komputerze.

Splashtop zapewnia lepsze wrażenia niż alternatywne rozwiązania bezprzewodowe, ponieważ jest bardziej stabilny i prawie nie ma opóźnień, dzięki czemu możesz wchodzić w interakcję z dodatkowym wyświetlaczem w czasie rzeczywistym. Kolejną zaletą jest to, że smartfon lub tablet można podłączyć przewodowo; zapewni także ładowanie baterii, co z kolei potrwa dłużej w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami bezprzewodowymi.

Pobierz Splashtop (Windows)

Pobierz Splashtop (Android)

Pobierz Splashtop (iOS)

Pulpit zdalny Chrome

Pulpit zdalny Chrome umożliwia sterowanie komputerem za pomocą urządzenia z Androidem lub iOS. Możesz używać smartfona do uruchamiania poleceń na komputerze, łącząc go bezprzewodowo z komputerem. Zasadniczo wszystko, co możesz zrobić na komputerze, możesz zrobić na smartfonie. Jest dość łatwy w konfiguracji i obsłudze. Wszystko czego potrzebujesz to działające konto Gmail. Dzięki aplikacji Pulpit zdalny Chrome możesz zdalnie sterować komputerem z dowolnego miejsca.

Wadą Pulpitu zdalnego jest to, że nie można uruchamiać różnych aplikacji na obu ekranach i nie można rozszerzyć ekranu głównego. Te niedociągnięcia sprawiają, że trochę trudno go polecić, ale ogólnie jest to świetna darmowa opcja korzystania z komputera z telefonu lub tabletu.

Pobierz Pulpit zdalny Chrome (Windows)

Pobierz Pulpit zdalny Chrome (Android)

Pobierz Pulpit zdalny Chrome (iOS)

Używaj tabletu jako dodatkowego wyświetlacza Windows

Chociaż wszystkich powyższych aplikacji możesz używać do używania smartfona lub tabletu jako dodatkowego wyświetlacza, nie są to w żadnym wypadku rozwiązania trwałe. Jeśli regularnie korzystasz z wielu ekranów, zalecamy zakup odpowiedniego monitora. Jeśli jednak jesteś w trudnej sytuacji i potrzebujesz drugiego ekranu na ograniczony czas, z pewnością możesz używać smartfona lub tabletu jako jednego, korzystając z powyższych metod.

Mam nadzieję, że było to w jakiś sposób pomocne. W komentarzach poniżej możesz zostawić swoje rekomendacje dotyczące innych aplikacji, które znasz.

Często zadawane pytania dotyczące używania smartfona/tabletu jako dodatkowego wyświetlacza Windows komputer

Tak, aby używać smartfona jako dodatkowego wyświetlacza, musisz mieć aktywne połączenie z Internetem Windows. Upewnij się, że masz szybkie połączenie, w przeciwnym razie mogą wystąpić opóźnienia i spadki liczby klatek.

Tak, aplikacje, o których wspomnieliśmy powyżej, obsługują zarówno Androida, jak i iOS, z wyjątkiem Google Remote Desktop, który jest dostępny tylko dla Androida. Reszta aplikacji działa bezproblemowo, niezależnie od systemu operacyjnego uruchomionego na telefonie lub tablecie.

Możesz używać urządzenia z Androidem jako drugiego monitora, instalując jedną z tych aplikacji zarówno na telefonie/tablecie z Androidem, jak i na swoim Windows Komputer:

  1. Biurko kosmiczne
  2. Płyta powitalna
  3. Pulpit zdalny Chrome

Tak, możesz używać tabletu Samsung (lub dowolnego tabletu lub telefonu z systemem Android) jako drugiego monitora Windows komputer. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać jedną z tych aplikacji na tablet z Androidem i komputer PC, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami, aby połączyć obie aplikacje.

  1. Biurko kosmiczne
  2. Płyta powitalna
  3. Pulpit zdalny Chrome

Tak, podłączając iPhone’a jako drugi monitor do Windows Komputer jest całkiem prosty. Możesz do tego użyć dowolnej z poniższych aplikacji. Upewnij się, że pobrałeś je zarówno na iPhone’a (lub iPada), jak i na swój Windows PC i postępuj zgodnie z dostarczonymi instrukcjami.

  1. Biurko kosmiczne
  2. Płyta powitalna
  3. Pulpit zdalny Chrome