Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Użyj leniwego ładowania, aby stworzyć swój YouTube Pobieranie szybciej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Użyj leniwego ładowania, aby stworzyć swój YouTube Pobieranie szybciej

Zaniepokoił się webmaster YouTube pliki do pobrania. Dodanie tych filmów negatywnie wpłynęło na czas ładowania ich strony, znacznie go wydłużając.

W tym przypadku podczas YouTube miało znaczący negatywny wpływ, w przeciwieństwie do standardowych filmów MP4. Pytanie tego webmastera brzmiało, czy powinni porzucić tę witrynę YouTube całkowicie na rzecz filmów w formacie MP4.

John wyjaśnił, że jego zdaniem nie ma sensu przechodzić na zupełnie inny format tylko ze względów SEO. Zawsze możesz użyć leniwego ładowania, aby utworzyć plik YouTube filmy ładują się szybciej. Jednym z przykładów, którego możesz użyć, byłoby skonfigurowanie obrazu zastępczego. Gdy ktoś na to kliknie, plik YouTube ładuje wideo.

Zwykle skutkuje to skróceniem czasu ładowania strony.

Zalecił także dodanie uporządkowanych danych do tych filmów.

Dzieje się tak w momencie 29:11 filmu.

Transkrypcję można przeczytać także poniżej:

John Mueller 9.10.2021 Transkrypcja Hangouta

Jana (pytanie) 29:11

Osadzamy YouTube filmy na naszej stronie internetowej; jednak według PageSpeed ​​Insights znacznie spowalniają czas ładowania naszej strony. Osadzone filmy w formacie MP4 w ogóle nie spowalniają czasu ładowania strony. Czy zatem w przypadku SEO lepiej jest osadzać filmy w formacie MP4?

Jana (odpowiedź) 29:30
Nie wiem. Przynajmniej z punktu widzenia zwykłego rankingu, przeszukiwania i indeksowania rankingu, nie sądzę, że ma sens przechodzenie na inny format wideo tylko ze względów SEO. Jeśli patrzysz na szybkość, oczywiście istnieją różne sposoby osadzania filmów i mogą istnieć różne formaty filmów, które mogą być różnymi sposobami osadzania istniejących filmów. A zwłaszcza jeśli o to chodzi YouTube istnieją sposoby na osadzanie filmów wykorzystujące leniwe ładowanie, w którym pokazujesz na przykład obraz zastępczy, jeśli ktoś go kliknie, a następnie aktywuje on sam film.

A jeśli to skonfigurujesz, myślę, że powinieneś być w stanie skonfigurować te strony tak, aby ładowały się dość szybko. Znam również YouTube Zespół pracuje również nad ulepszeniem domyślnego osadzania. Więc może z czasem to się poprawi. Ale przynajmniej do tego czasu będę szukać różnych sposobów na osadzanie tych samych filmów. A jeśli zdecydujesz się samodzielnie hostować te filmy i po prostu umieścić pliki mp4 bezpośrednio na swojej stronie, to również jest w porządku, jest to całkowicie akceptowalne, zależy od ciebie.

Jeśli chodzi o filmy, to na co powinienem zwrócić uwagę, to fakt, że Google jest w stanie rozpoznać metadane wideo w przypadku tych rzeczy. I z normalnością YouTube osadza, zwykle możemy to całkiem dobrze wyciągnąć. Jeśli osadzasz je samodzielnie lub używasz do osadzania filmów wideo specjalnego odtwarzacza, sprawdziłbym jeszcze raz, czy na swoich stronach masz również odpowiednio uporządkowane dane dotyczące filmów.