Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Użyj linków wewnętrznych, aby poinformować Google o najważniejszych stronach w Twojej witrynie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Użyj linków wewnętrznych, aby poinformować Google o najważniejszych stronach w Twojej witrynie

Jeden ze specjalistów SEO zadał pytanie dotyczące linków wewnętrznych. Byli ciekawi tweeta Johna Muellera, w którym John stwierdził, że linkowanie wewnętrzne jest najważniejsze dla struktury witryny, a nie tylko struktury adresu URL.

Jego pytanie brzmi: czy ma sens sprawdzanie linków wewnętrznych z ważnych stron witryny internetowej, aby sprawdzić, czy zawierają one linki z innych ważnych stron wewnętrznych?

Czy powinniśmy zadbać o higienę linków, czyli usuwać linki do mniej ważnych stron, tak aby linki do ważnych stron miały większą wagę?

John wyjaśnił, że chociaż linki wewnętrzne można kontrolować, przestrzega przed przesadą i mówieniem: „No cóż, po prostu usunę linki do stron, które moim zdaniem nie są krytyczne”.

Jego zdaniem stało się to po wprowadzeniu nofollow, ludzie mówili: „Och, strona z Warunkami korzystania z usługi: po prostu ustawię wszystkie linki do tej strony jako nofollowe”.

Ale to niczego nie zmienia. To dużo pracy. I trzeba to utrzymać na zawsze.

Zatem jest to w zasadzie zmarnowana praca.

John twierdzi, że nadal zalecałby przejrzenie Twojej witryny i próbę stworzenia czegoś w rodzaju wykresu powiązań między różnymi rzeczami.

Dodał również, że większość narzędzi SEO ma do tego pewną kompatybilność, jeśli chodzi o indeksowanie witryny i tworzenie przewodnika pokazującego strukturę witryny.

Dzieje się to mniej więcej w 51:09 momencie filmu.

Profesjonalista SEO 9 51:09
Dziękujemy, że znów nas gościsz. Moje dzisiejsze pytanie dotyczy linkowania wewnętrznego. W tym tygodniu znalazłem od Ciebie interesujący tweet, który mówi, że linkowanie wewnętrzne jest najważniejsze dla struktury witryny i więcej niż tylko struktury adresu URL, jeśli dobrze to rozumiem.

Moje praktyczne pytanie brzmi: czy ma sens sprawdzanie linków wewnętrznych do ważnych stron witryny internetowej, aby sprawdzić, czy zawierają one linki z wewnętrznych – z innych ważnych wewnętrznych stron?

I zrobić coś w rodzaju higieny linków, polegającej na usuwaniu linków do mniej ważnych stron, aby linki do ważnych stron miały większą wagę? I czy ma sens wyliczanie wewnętrznego PageRank, co też jest możliwe.

Jana 52:13
To znaczy, to coś, co możesz zrobić. To trochę trudne, ponieważ staramy się mądrze przetwarzać linki wewnętrzne, a zwłaszcza niektóre bardzo popularne strony, które zawierają wiele linków, takie jak strona O nas lub Warunki korzystania z usług.

Są one powiązane z całej witryny. Ale jednocześnie rozumiemy, że jest to pewnego rodzaju wzorzec, który jest normalny. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy pozycjonować stronę Regulaminu dla każdego, kto szuka nazwy firmy. Jest to więc coś, co z jednej strony umożliwia kontrolowanie linków wewnętrznych.

Ale nie przesadziłbym i nie powiedział: Cóż, usunę linki do stron, które moim zdaniem nie są krytyczne. Myślę, że właśnie to się wydarzyło, kiedy wprowadziliśmy nofollow i ludzie mówili: „Och, moje Warunki korzystania z usługi, wszystkie linki prowadzące do tego będą nofollow”. I to niczego nie zmienia. To jak dużo pracy.

I trzeba to utrzymać na zawsze. Ale to niczego nie zmienia dla Twojej witryny. Więc to trochę jak zmarnowana praca. Ale nadal zalecałbym przejrzenie Twojej witryny i próbę stworzenia czegoś w rodzaju wykresu powiązań między rzeczami.

Myślę, że niektóre, a prawdopodobnie większość narzędzi SEO ma taką możliwość, umożliwiając indeksowanie witryny i tworzenie czegoś w rodzaju wykresu, na którym znajdują się różne kwiaty i drzewa lub cokolwiek innego, aby pokazać strukturę witryny. A kiedy na to patrzysz, czasami na pierwszy rzut oka widać, czy istnieje czysta struktura? A może jest zupełnie nieuporządkowane?

A jeśli jest tam całkowicie bałagan, myślę, że zdecydowanie jest miejsce, aby to posprzątać i wyjaśnić, jaka powinna być struktura. Tworząc jaśniejszą strukturę, pomagasz nam zrozumieć, które strony Twoim zdaniem są ważniejsze.

Zdecydowanie jest to coś, co chciałbym znaleźć sposób na oczyszczenie. To znaczy nie, nie chodzi mi o to, że Twoja witryna będzie miała lepszą pozycję w rankingu, jeśli będzie miała przejrzystą strukturę. Ale to coś więcej, jeśli rozumiemy, że Twoja witryna powinna znajdować się w tym przedziale, które z tych stron są najważniejsze i to właśnie tam nam mówisz.

I to jest coś, co dodaje Ci wartości i sprawia, że ​​odsyłasz ludzi na strony, na których Ci zależy. Więc z pewnością jest to coś, czym chciałbym się zająć. Myślę, że to dobry sposób na wykorzystanie czasu, szczególnie w przypadku większych witryn internetowych, które ewoluowały przez wiele lat.

Z biegiem czasu robi się naprawdę organicznie bałagan i od czasu do czasu potrzeba czasu i energii, aby coś zrestrukturyzować i upewnić się, że wszystko znów jest dobrze zorganizowane, i to jest coś, z czego zobaczysz efekty.

Profesjonalista SEO 9 55:03
Ok, dzięki. A co z wewnętrznym rankingiem strony, który jest dość łatwy do obliczenia? Czy poleciłbyś zrobienie czegoś takiego, aby sprawdzić, które strony mają największe znaczenie i mają największą wagę z linków wewnętrznych? A może powiedziałbyś, że jest to coś, co nie jest konieczne?

Jana 55:23
Nie wiem. Robię to dla rzeczy, którymi się bawię. Ale myślę, że to coś dla ludzi, którzy lubią bawić się tymi rzeczami. Jasne. To dość interesujące. Ale aspektem, którego tak naprawdę nie można tam modelować, jest to, że poszczególne strony będą miały różne linki zewnętrzne. A to zasadniczo wpływa również na wewnętrzny ranking strony.

Na przykład, jeśli wszyscy odsyłają do Twojej strony z Warunkami świadczenia usług, nagle jest to coś, co ma dużo PageRank, a PageRank to coś, czego używamy w naszych systemach, ale używamy wielu innych rzeczy.

Więc jest to dość ciekawe, nie wiem, prawie jak gadżet z technicznego punktu widzenia. Ale nie postrzegałbym tego jako czegoś nadkrytycznego z praktycznego punktu widzenia.

To bardziej w stylu: Och, lubisz bawić się liczbami i wykresami? Pewnie, że możesz to obliczyć. Nie postrzegałbym tego jako czegoś, co znajduje odzwierciedlenie w Google.

Profesjonalista SEO 9 56:27
Dobra. Może bardziej sensowne byłoby obliczenie wewnętrznego rankingu strony, ignorując linki zewnętrzne i skupiając się tylko na wszystkich linkach znajdujących się w witrynie?

Jana 56:38
To znaczy, jasne. To znaczy, w pewnym sensie modelujesz rzeczy dla siebie. I tak, OK. Możesz zdecydować, jak chcesz to modelować.

Dobra. Myślę, że w funkcjach PageRank jest też czynnik tłumiący i inne rzeczy, z którymi możesz pokombinować. I można się tym pobawić. Tak, widzisz, co by to zmieniło?

I czy widzę coś, co wyróżnia się jako szansę dla mojej witryny internetowej? Ale nie postrzegałbym tego jako jednego magicznego narzędzia, które mówi ci, jak zająć pierwsze miejsce.

Table of Contents