Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Użyj Noindex w wynikach wyszukiwania w witrynie wewnętrznej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Użyj Noindex w wynikach wyszukiwania w witrynie wewnętrznej

Podczas 10/1/2021 Podczas Hangouta Johna Muellera jeden z webmasterów zapytał o wyniki wyszukiwania w witrynie i o to, czy powinny umożliwiać ich indeksowanie.

John wyjaśnił, że na stronach wyników wyszukiwania w serwisie wewnętrznym należy używać noindex. Google chce mieć możliwość rozpoznawania tych stron. Można w tym pomóc, dodając do stron indeks noindex.

To idealna sytuacja, ponieważ alternatywą byłoby złe doświadczenie użytkownika — odsyłanie użytkowników do pustych stron wyników wyszukiwania w SERPach Google (stronach wyników wyszukiwania).

Ta rozmowa ma miejsce mniej więcej w 37:16 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (pytanie) 37:16

Pytanie związane z niejawnymi stronami internetowymi. Mam listy reklam w wynikach wyszukiwania, pozwalam na przeszukiwanie i indeksowanie, nie mam list reklam. Czy na jakiś czas powinienem zabronić indeksowania, czy też powinienem pozwolić Google zdecydować, czy wyniki wyszukiwania nie zawierają list reklam, a wykluczenie tych stron z mapy witryny również byłoby dobrą praktyką?

Jana (odpowiedź) 37:41
Dlatego myślę, tak dla jasności, że wyniki wyszukiwania, które ta osoba ma na myśli, to wyniki wyszukiwania w jej własnej witrynie internetowej. Jeśli więc ktoś szuka określonego rodzaju treści, witryna zbiera wszystkie znane reklamy i są to wyniki wyszukiwania, a nie wyniki wyszukiwania Google.

A ja… zasadniczo kierunek jest taki, co powinieneś zrobić z pustymi stronami wewnętrznych wyników wyszukiwania.

Zasadniczo preferujemy możliwość rozpoznawania tych pustych stron z wynikami wyszukiwania wewnętrznego, co można osiągnąć po prostu nie dodając indeksu do tych stron. To w pewnym sensie idealna sytuacja, ponieważ chcemy uniknąć umieszczania takiej strony w naszym indeksie, gdzie w zasadzie można by powiedzieć: „Och, ktoś szuka niebieskiego samochodu tego modelu i tej marki” i mamy to stronę w Twojej witrynie.

Ale jest tam napisane: Nie znam nikogo, kto sprzedaje tego typu samochody, zatem wysyłanie ludzi do Twojej witryny w celu uzyskania takiego zapytania byłoby naprawdę nieprzyjemnym doświadczeniem dla użytkownika.

Spróbujemy więc rozpoznać te strony i powiemy, że to albo miękki błąd 404 i rozpoznajemy pustą stronę wyników wyszukiwania, albo nie umieścisz na nich żadnego indeksu. I mówisz nam, że to pusta strona wyników wyszukiwania.

Zasadniczo jest to rodzaj kierunku, w którym należy podążać. Jeśli potrafisz to rozpoznać z wyprzedzeniem, generalnie wolelibyśmy mieć brak indeksu bezpośrednio z Twojej strony. Jeśli nie możesz tego rozpoznać z wyprzedzeniem, opcją może być użycie JavaScript w celu dodania indeksu.

Jeśli chodzi o mapę witryny lub nie, plik mapy witryny pomaga nam jedynie w dodatkowym indeksowaniu witryny. Nie uniemożliwia nam to indeksowania tych stron. Zatem usunięcie tych stron z pliku mapy witryny nie spowoduje usunięcia ich z wyszukiwania ani rozpoznania, że ​​w rzeczywistości nie zawierają one żadnej treści.

Zatem usunięcie czegoś z pliku mapy witryny nie wpłynęłoby negatywnie na naturalne przeszukiwanie i indeksowanie, które wykonujemy dla poszczególnych stron.

Więc myślę, że to są dwa aspekty. Jeśli rozpoznajesz, że jest to pusta strona wyników wyszukiwania, umieść na niej indeks bez indeksu. Usunięcie go z pliku mapy witryny nie spowoduje usunięcia go z naszego indeksu.