Użyj telefonu z Androidem jako kamery internetowej na PC

Użyj telefonu z Androidem jako kamery internetowej na PC 1

Rozmowy wideo za pomocą komputera lub laptopa naprawdę wymagają tylko kilku rzeczy – komputera, połączenia z Internetem, mikrofonu i zestawu słuchawkowego oraz kamery. Co jeśli jedna z nich zaginie? Podczas gdy laptopy są zazwyczaj dostarczane z aparatem, inne maszyny zazwyczaj nie. Dobrą wiadomością jest to, że możesz używać swojego smartfona z Androidem jako aparatu stacjonarnego, nawet jeśli nie chcesz lub nie możesz bezpośrednio dzwonić z telefonu.

Jest to względnie łatwy sposób: skorzystanie z Wi-Fi. Spójrz na poniższe instrukcje.

Aby to zrobić, musisz połączyć telefon i komputer z Internetem za pomocą tego samego routera bezprzewodowego. Jeśli oba urządzenia nie są podłączone do tej samej sieci, to nie zadziała. Upewnij się, że to wymaganie jest spełnione, i wykonaj poniższe czynności.

Aby to zrobić, potrzebujesz aplikacji innej firmy – po prostu przejdź do sklepu z aplikacjami i pobierz Kamera internetowa IP. Po zainstalowaniu uruchom go, a pojawi się monit o jego skonfigurowanie.

    Skonfiguruj aplikację

Będziesz miał do wyboru zestaw opcji do wyboru. Nie czuj się przytłoczony różnymi dostępnymi tutaj opcjami. Nie musisz ich wszystkich zmieniać.

Użyj telefonu z Androidem jako kamery internetowej na PC 2Strona aplikacji przy pierwszym uruchomieniu.

Jeśli znasz się nieco na aplikacji, możesz chcieć tutaj dodać rozszerzenia lub efekty, ale na razie upewnij się, że ustawienia wideo są zgodne z Twoimi potrzebami. Otwórz odpowiednią sekcję menu i ustaw kamery zgodnie z własnymi preferencjami. Ponieważ Twój telefon prawdopodobnie ma przedni i tylny aparat, upewnij się, że jest odpowiedni do Twoich celów.

Użyj telefonu z Androidem jako kamery internetowej na PC 3Ustawienia wideo i preferencje.

Możesz także ustawić tutaj orientację ekranu, a jeśli masz problemy z kanałem, możesz tu wrócić, aby dokonać korekty odcieni kolorów i równowagi. Gdy jesteś zadowolony ze swoich ustawień, wróć do głównej opcji ustawień i przewiń w dół.

Użyj telefonu z Androidem jako kamery internetowej na PC 4Przycisk Start Server i opcja FAQ.

Musisz się upewnić, że dźwięk jest włączony. Poza tym domyślne opcje powinny działać wystarczająco dobrze, więc kliknij Start Server u dołu, gdy będziesz gotowy. Na tej stronie można również znaleźć link do sekcji FAQ, która może pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów.

    Skopiuj adres IP

Twój telefon wyświetli kanał wideo z tekstem u dołu – ten tekst to lista adresów IP. Note u góry, a jeśli to nie zadziała, wypróbuj pozostałe dwa. Note że te adresy IP będą UNIKALNE dla twojego telefonu i sesji, więc za każdym razem będzie generowany nowy.

Użyj telefonu z Androidem jako kamery internetowej na PC 5Przykładowy kanał wideo i adres IP – pamiętaj, że ten adres IP nie będzie dla ciebie działał, a twoja sesja wygeneruje własny.

    Idź do adresu IP

Następnie wpisz adres IP w przeglądarce komputera. Pojawi się kolejny zestaw opcji, ale Twój aparat powinien już działać! Ustaw Video Renderer u góry na Przeglądarkę, abyś mógł łatwo oglądać swój obraz z kamery. W dalszej części strony znajdziesz opcje robienia zdjęć, zmiany kierunków aparatu i więcej.

Użyj telefonu z Androidem jako kamery internetowej na PC 6Strona internetowa, która zostanie załadowana po wprowadzeniu adresu IP z aplikacji.

Jeśli chcesz połączyć się z określoną usługą itp., Skorzystaj z opcji w prawym górnym rogu Inne metody przeglądania. Po prostu wybierz ten, którego potrzebujesz i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wszystko skonfigurować.