Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Użyłem Galaxy Fold na tydzień… I zwróciłem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Użyłem Galaxy Fold na tydzień… I zwróciłem

Przeglądanie smartphones to z pewnością przyjemna praca. Możesz korzystać ze wszystkich najnowszych rozwiązań smartphones od niedrogich modeli za 100 dolarów po flagowce za 1000 dolarów. Jednak jesteśmy w momencie, w którym większość smartphones wypuszczenia na rynek, zaczynają wydawać się raczej, uh, powiem tak, nudne. Nie zrozumcie mnie źle, wszystkie najnowsze specyfikacje, w tym najwyższej klasy chipsety Snapdragon, wiele aparatów z funkcjami teleskopowymi i wyświetlacze o wysokiej częstotliwości odświeżania, z pewnością przenoszą smartfony na nowy poziom w porównaniu do tego, co było kilka Lata temu. Jednak te batoniki nie mają zbyt wiele wyjątkowości. Wtedy zdałam sobie sprawę, że chcę jakiejś zmiany. Chciałem spróbować czegoś innego.

Szczerze mówiąc, jedyną „inną” kategorią w przestrzeni smartfonów, która przyciąga obecnie uwagę i wydaje się futurystyczna i wyjątkowa, są urządzenia składane. Niewiele marek próbowało swoich sił w składach, ponieważ po pierwsze, technologia jest wciąż w powijakach, a po drugie, składane urządzenia są drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Motorola spróbowała swoich sił w składach, wskrzeszając słynnego Razra, który teraz doczekał się nawet następcy. Microsoft właśnie wypuścił na rynek swój Surface Duo, który technicznie nie jest tak naprawdę składanym, ale dwoma oddzielnymi ekranami dołączanymi na wzór wcześniejszej realizacji LG.

Jednak, jak wszyscy wiemy, jednym z pierwszych pionierów telefonów składanych był Samsung. Pierwsza generacja Galaxy Fold pojawił się na początku zeszłego roku, ale z powodu pewnych problemów ze składanym ekranem nigdy nie trafił w ręce konsumenta końcowego. Później jednak wypuścili ulepszoną wersję, której cena detaliczna w USA wynosiła blisko 2000 dolarów i kosztowała Rs. 1w Indiach (liczba ta została później zwiększona w celu uwzględnienia wzrostu stawek podatku GST). W przypadku bardziej ogólnych flagowców, takich jak iPhone’y lub własne „S” i „S” firmy SamsungNote’ seria smartphones sprzedając się bliżej 1000 dolarów, the Fold nie był telefonem, który przeciętny konsument mógłby kupić.

Jest to zrozumiałe, ponieważ od Fold był pierwszą tego typu technologią pierwszej generacji, był kosztowny i niedoskonały. Oprócz wysokiej ceny konsumentów martwiła się także trwałością telefonu, za który płacą 2000 dolarów. Chociaż nie każdego było na to stać Galaxy Fold w chwili premiery ogłosił początek nowej formy dla smartphones w przyszłości. Duże ekrany są składane, aby zmieścić się w kieszeniach.

Sam Samsung poszedł śladem Galaxy Fold z Galaxy Z Flip na początku tego roku. Chociaż był to nadal model składany, Samsung zdecydował się na konstrukcję z klapką w Z Flip i wprowadził pewne obiecujące ulepszenia w konstrukcji zawiasów i jakości używanego wyświetlacza. W przeciwieństwie do plastikowego, elastycznego wyświetlacza OLED w FoldW modelu Z Flip zastosowano ultracienkie szkło, a zawias mógł teraz pozostać otwarty pod dowolnym kątem.

Będąc maniakiem technologii, uważnie śledzę metamorfozę składanych urządzeń i mocno w nie wierzę smartphones są przyszłością. Faktycznie, miałem szczęście, że skorzystałem z tzw Galaxy Fold w zeszłym roku, kiedy Samsung przesłał nam próbkę do recenzji i był pod wrażeniem postępu technologicznego w ciągu ostatnich kilku lat. Niestety telefon otrzymaliśmy w prezencie na około tydzień, co oznaczało, że mogłem z niego korzystać zaledwie przez dwa dni (dzięki temu, że mój redaktor wykorzystał swoje uprawnienia dyrektora generalnego). Dwa dni to oczywiście za mało, żeby ocenić telefon, ale wystarczyły, żeby zaintrygować mnie składakami.

Przenieśmy się szybko do końca 2020 roku, kiedy zaczęły mnie nudzić monotonne premiery smartfonów, zdałem sobie sprawę, że potrzebuję odmiany i postanowiłem przepuścić wszystkie pieniądze, które zaoszczędziłem podczas kwarantanny, nie jedząc pizzy i wychodząc na przypadkowe wyjścia z przyjaciółmi A Galaxy Fold. Note że stało się to po ogłoszeniu przez firmę Samsung Galaxy Z Fold 2 więc jeśli twoim argumentem jest powód, dla którego kupiłem roczek Galaxy Fold że także po ogłoszeniu jego następcy odpowiedzią jest cena. Znalazłem naprawdę świetną ofertę (~70 000 rupii / 950 dolarów) na pierwszą generację Galaxy Fold tutaj, w Indiach, dzięki temu, że urządzenie zostało sprowadzone z Korei. Wzięłam ją do ręki i gdy tylko ją rozpakowałam, byłam zachwycona. Biorąc pod uwagę, że właśnie były moje urodziny 4 dni przed zakupem telefonu Galaxy Fold poczułam się jak idealny prezent dla siebie.

Włożyłem kartę SIM do środka i pobrałem wszystkie potrzebne aplikacje. Za każdym razem, gdy rozkładałem Galaxy Fold, sam czynnik nowości był dla mnie wystarczający, aby uzasadnić cenę, jaką za niego zapłaciłem. Nie chodziło jednak tylko o możliwość składania. Pomimo tego, że ma rok, chip Snapdragon 855 przeleciał przez interfejs użytkownika i każdą aplikację, którą uruchomiłem, a korzystanie z niego było przyjemne YouTube filmy i programy Netflix na tym ogromnym wyświetlaczu nie miały sobie równych. Chociaż początkowo spodziewałem się, że żywotność baterii będzie przeciętna, Galaxy Fold zaskoczył mnie solidną wytrzymałością dzięki temu, że Fold ma chip Snapdragon zamiast zwykłego odpowiednika Exynos, którego Samsung używa w swoich telefonach w Indiach.

W tym momencie byłem zachwycony moim zakupem i poczułem się niesamowicie szczęśliwy, że zdobyłem tak świetną ofertę. Jednak nie zajęło mi dużo czasu, zanim zacząłem znajdować wady tego, co początkowo wydawało mi się idealnym pakietem.

Najpierw zakryjmy wyświetlacz. Podczas gdy korzystanie z wewnętrznego składanego ekranu było przyjemnością, zewnętrzny wyświetlacz w Galaxy Fold był zbyt mały, aby można go było wykorzystać do zrobienia czegokolwiek produktywnego. W świecie, w którym średni rozmiar ekranu telefonów przekracza normę 6.5-calowy znak, mały wyświetlacz na okładce Fold sprawiało mi trudność nawet podczas odpowiadania na powiadomienia, ponieważ klawiatura była za mała i wąska. Chociaż osłonę wyświetlacza można używać jako wizjera do robienia zdjęć, jest on za mały, co oznacza, że ​​musiałem otworzyć Fold za każdym razem, co dodaje ten dodatkowy krok w porównaniu z konwencjonalnym telefonem.

Samsung rozwiązał ten problem w Galaxy Z Fold 2 poprzez dodanie wyświetlacza pokrywającego cały przód telefonu. Na pierwszej generacji Foldjednak wyświetlacz na obudowie nie jest zbyt praktyczny i sprawia, że ​​chcesz otworzyć telefon nawet w celu udzielenia odpowiedzi na powiadomienie, co wymaga dodatkowego czasu i wysiłku. I tak, do otwarcia potrzebne są dwie ręce, więc jeśli jedna z nich jest zajęta, pisanie na malutkim wyświetlaczu na okładce będzie trudne.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby pisanie na wewnętrznym składanym wyświetlaczu było dobre. Biorąc pod uwagę, że wewnętrzny ekran Galaxy Fold jest duży, ale też szerszy niż konwencjonalny smartfon w stanie rozłożonym, przez co trzymanie telefonu w jednej ręce jest w zasadzie niemożliwe. To prowadzi mnie z powrotem do wcześniejszego punktu, w którym jeśli mam zajętą ​​jedną rękę i muszę szybko do kogoś napisać, po prostu nie da się pisać na klawiaturze na wyświetlaczu wewnętrznym, ponieważ jest on rozłożony na dużym obszarze i nawet przy największym z dłoniach i najbardziej elastycznych palcach, nie ma możliwości dotarcia do wszystkich zakątków klawiatury.

Co więcej, jeśli należysz do osób, które podczas pisania w dużym stopniu polegają na przesuwaniu palcem po klawiaturze, wewnętrzny wyświetlacz Galaxy Fold pod tym względem również Cię rozczaruje z dwóch głównych powodów – ponownie rozmiar wyświetlacza jest zbyt duży, aby można było przesuwać kciukami z jednego końca klawiatury na drugi, a po drugie, fakt, że wewnętrzna wyświetlacz jest wykonany z plastiku, co oznacza, że ​​łatwo się rozmazuje, a nawet jeśli Twoje palce się spocą, będą szorstkie na plastikowym wyświetlaczu, w związku z czym będziesz musiał uciekać się do pisania bez gestów machnięcia.

Jeśli podobnie jak ja piszesz SMS-y lub przeglądasz media społecznościowe, leżąc w łóżku, trzymanie słuchawki jest po prostu niepraktyczne. Galaxy Fold zbyt długo w pozycji rozłożonej, bo będziesz musiał używać obu rąk, a po chwili zaczną boleć. Korzystanie z niego w pozycji złożonej oznacza konieczność patrzenia na wyświetlacz na obudowie, który jest zbyt mały, aby Twoje zaspane oczy mogły przez dłuższy czas czytać tekst.

Istnieją również inne drobne niedogodności, takie jak fakt, że zawias jest częścią ruchomą i czasami wydaje dźwięki, które nie są zbyt uspokajające. Biorąc pod uwagę, że moje urządzenie zostało zaimportowane i nie było objęte gwarancją, zawsze zastanawiałem się, kiedy będę musiał wydać więcej na naprawę telefonu, na który już wydałem dużo pieniędzy. The Fold nie ma żadnego stopnia ochrony IP (co jest zrozumiałe) i chociaż niekoniecznie musi to dla mnie oznaczać zerwanie umowy, miło jest wiedzieć, że mogę korzystać z telefonu podczas deszczu lub przez pomyłkę wylać na niego szklankę wody i nie martwię się tym.

The Galaxy Fold jest również masywny i mocny, ale przyzwyczaiłem się do tego w niecałe dwa dni. Choć może się wydawać, że problemy, o których wspomniałem, nie są aż tak istotne, jeśli spojrzeć na szerszą perspektywę oraz na rodzaj produktywności i nowości, jakie zapewnia Fold przynosi z tym ogromnym wyświetlaczem, to jednak mija się z celem, jeśli mogę uruchomić trzy windows jednocześnie z łatwością i robię notatki podczas oglądania filmów i przeglądania Internetu, ale nie mogę wykonywać podstawowych zadań, takich jak łatwe wysyłanie SMS-ów lub przeglądanie mediów społecznościowych, jedną ręką, jedząc drugą.

Bez wątpienia, Galaxy Fold to narzędzie, które może zapewnić Ci przewagę w zakresie produktywności i wielozadaniowości. Może nawet dać ci przewagę w życiu towarzyskim, gdy jesteś poza domem, ponieważ z pewnością przyciągnie wiele osób, gdy wyciągniesz gadżet z kieszeni i rozłożysz go, aby odsłonić ogromny wyświetlacz. Jednakże osobiście uważam, że konwencjonalny batonik jest nadal najlepszym wyborem pod względem praktycznym.

Tydzień korzystania z Galaxy Fold, podjąłem świadomą decyzję o jego zwróceniu. Na szczęście sprzedawca, od którego go kupiłem, był osobą, z którą miałem do czynienia w przeszłości wiele razy i zgodził się go odebrać bez potrącania jakichkolwiek pieniędzy. Po powrocie do OnePlus 8 Pro, nie mam już znajomych pytających, czy piszę nosem, ani nie boję się, że popsuję wyświetlacz śladami paznokci.

Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, że Galaxy Fold to cud techniki. Możliwość złożenia dużego wyświetlacza i zmieszczenia go w kieszeni nadal wydaje się sceną z filmu science-fiction. Wady, o których wspomniałem, mogą nie wydawać się tak problematyczne, dopóki nie będziesz korzystać z telefonu codziennie. Tak naprawdę, gdyby ktoś mi powiedział, że jedną z niewielu wad tego rozwiązania Galaxy Fold było to, że nie mogę pisać jedną ręką, odrzuciłbym to i uznałem, że to marny powód, aby nie używać składanego telefonu. The Galaxy Z Fold 2jeśli o to chodzi, wydaje się, że rozwiązałem większość problemów, jakie miałem z plikiem Galaxy Fold poprzez zwiększenie rozmiaru wyświetlacza na okładce.

Z perspektywy czasu konwencjonalne telefony batonikowe wydają się po prostu bardziej praktyczne i wyrafinowane w porównaniu do telefonów składanych. Moje dążenie do doświadczenia zmiany w świecie przyziemnym, wszechobecnym smartphones skończyło się na powrocie do przyziemnego, wszechobecnego smartfona, bo dopiero gdy korzystałem z mniej dopracowanej technologii, zaczynałem doceniać mniejsze rzeczy, takie jak wygoda i łatwość obsługi. Chyba zaoszczędzę na więcej pizzy, kiedy wszystko wróci do normy. Och, czekaj, iPhone 12 już prawie tu jest.

Table of Contents