Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Uzyskaj panel powiadomień Androida na MIUI i inne skórki Androida

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Uzyskaj panel powiadomień Androida na MIUI i inne skórki Androida

Niestandardowa skórka Xiaomi na Androida – MIUI – to niewątpliwie najbardziej polaryzujący ROM na rynku. Jednak niezależnie od tego, po której stronie się opowiadasz, nie można zaprzeczyć, że firma musi odświeżyć swój przestarzały odcień powiadomień. Xiaomi wprowadziło kilka zmian w ostatnich aktualizacjach. Ale jeśli kiedykolwiek korzystałeś z telefonu innej firmy niż Xiaomi, nadal trudno jest z tym żyć. Na szczęście dostępna jest już aplikacja, która zastępuje domyślny panel panelem ze standardowego Androida.

Nazywa się „Material Notification Shade” i pozwala zainstalować standardowy panel powiadomień Androida na prawie każdym telefonie, nie tylko Xiaomi. Dlatego też, jeśli wdrożenie Twojego OEM pokrzyżowało Twoje doświadczenia, masz szansę się uwolnić. Przepraszam, trochę mnie poniosło, ale naprawdę martwię się o was.

Przetestowaliśmy tę aplikację na wielu telefonach, w tym na tych z MIUI 8MIUI 9 i EMUI Honora. I działa dobrze na wszystkich tych telefonach. Chociaż uwielbialiśmy mieć panel powiadomień podobny do standardowego Androida na naszym telefonie Redmi, po zainstalowaniu tej aplikacji przegapiliśmy fajne funkcje, takie jak „Kopiuj OTP”.

Uzyskaj standardowe centrum powiadomień podobne do Androida w MIUI

OK, wracamy do aplikacji. Jest w większości darmowy, chociaż możesz stracić kilka dodatkowych dolarów ($1.99) dla kilku funkcji Pro. „Cień powiadomienia o materiałach” zasadniczo polega na zastosowaniu motywu giełdowego na istniejącym panelu powiadomień. Dlatego kilka funkcji, takich jak przełączanie danych mobilnych, nie będzie działać, jeśli nie masz zrootowanego telefonu. Oprócz tego możesz wybierać spośród wielu motywów i teł, w tym ciemnego dla ekranów OLED. Oto jak zacząć.

  1. Proces konfiguracji jest zaskakująco prosty – pobierz „Cień powiadomienia o materiale” ze Sklepu Play.
  2. Po zainstalowaniu uruchom go i przyznaj wymagane uprawnienia na stronie docelowej.
  3. Następnie wystarczy włączyć przełącznik znajdujący się na górze i to wszystko.
  4. Warto tutaj wspomnieć, że aplikacja nie jest kompatybilna z Androidem Oreo, ale tak, z pewnością nie jest to przeszkodą w zerwaniu umowy, jeśli czytasz ten artykuł.
  5. W aplikacji możesz także dostosować prawie wszystko na temat panelu, w tym suwak tła i kolory akcentów.
  6. Ponadto dostępne są również opcje zmiany liczby wierszy i kolumn siatki. Niestety większość z nich to funkcje płatne (kosztują 0,5 dolara).10,99).

Jednak nadal warto pobrać, zwłaszcza jeśli korzystasz z MIUI. Ponadto zapewnia standardowe funkcje Androida, takie jak szybkie odpowiedzi, czego obecnie MIUI całkowicie brakuje. Przede wszystkim nie musisz męczyć się z przesunięciem dwóch palców, aby rozwinąć powiadomienia. W tej chwili występuje kilka drobnych problemów, takich jak nieprawidłowe ustawienie, ale nie jest to nic poważnego i jestem pewien, że wraz z przyszłymi aktualizacjami będzie lepiej.

Wskazówka dla profesjonalistów: jeśli szukasz fajnego motywu MIUI opartego na systemie Stock-Android, sprawdź motyw Android Oreo autorstwa Andy’ego Walkera. Ładnie współpracuje z aplikacją panelu powiadomień.

Możesz pobrać „Material Notification Shade”, klikając poniższy link.

Link do Sklepu Play