Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Użytkownicy Chromebooków będą teraz mogli wybierać 2-Milion Google Play Store Aplikacje

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Użytkownicy Chromebooków będą teraz mogli wybierać 2-Milion Google Play Store Aplikacje

Google zwiększa wysiłki w zakresie Chromebooków i teraz Google Play Store w końcu pojawi się na Chromebooku. Ta wiadomość pojawia się zaraz po tym, jak w tym kwartale Chromebook wyprzedził MacBooki w USA. Gwałtowny wzrost sprzedaży przypisuje się szkołom w USA, które preferują dla uczniów niedrogie maszyny. Co więcej, maszyna działała natychmiastowo przez cały czas, w przeciwieństwie do Windows co wymaga czasu na uruchomienie i zamknięcie.

Jednak poza oczywistymi zaletami, które są dostarczane w pakiecie z Chromebookiem, brakowało także aplikacji. Pomimo faktu, że w sklepie Google Chrome większość aplikacji jest już dostępna w wersji uproszczonej, w niektórych przypadkach nadal zmniejsza to produktywność. Oliwy do ognia dodał fakt, że Google powoli dodawał obsługę kodeków, a odtwarzacz wideo był wręcz podstawowy.

Wsparcie Playstore nie tylko zapewni mnóstwo aplikacji na Chromebooka, ale także zasygnalizuje pojawienie się aplikacji na Androida dla laptopów. Aplikacje na Androida dodadzą także nowy wymiar użyteczności, na przykład użytkownicy Chromebooków będą teraz mogli bez trudu tworzyć Skype Dzwoń, korzystaj z aplikacji Office, a także graj w gry na Androida. Google obiecuje ponadto, że aplikacje działające na Androidzie smartphones i tablety będą także działać na Chromebookach. Już sam fakt, że użytkownicy Chromebooków mogą teraz wybierać 2-Milion aplikacji wygląda atrakcyjnie.

Google będzie stopniowo udostępniać kanał dla programistów, zaczynając od ASUS Chromebook Flip, Acer Chromebook R11 i Chromebook Pixel. Kolejnym ekscytującym aspektem jest to, że Google współpracuje już ze swoimi partnerami nad wersją Chromebooka dla Play. Jeśli nie wiesz, czy Twój Chromebook będzie obsługiwał Playstore, oto lista żeby ci w tym pomóc.

Wcześniej próbowałem zainstalować plik Android.apk na moim Chromebooku za pomocą Arcwelder i zadziałało dobrze, mimo że aplikacja nie została przeniesiona do pracy na dużych ekranach. Dzięki możliwości instalowania aplikacji ze sklepu Google Play Chromebooki w końcu będą miały szansę pokłócić się z konkurencją, a my mamy tylko nadzieję, że wrażenia użytkownika pozostaną nienaruszone/ulepszone.

Table of Contents