Użytkownicy zgłaszają wyskakiwanie głośników, wygaszanie ekranu na nowym 16-calowym MacBooku Pro

Użytkownicy zgłaszają wyskakiwanie głośników, wygaszanie ekranu na nowym 16-calowym MacBooku Pro 1

Nowy 16-calowy MacBook Pro rozwiązał wiele problemów AppleOferta notebooków. Ale, niestety, mógł wprowadzić własne.

Od czasu wydania nowego notebooka pojawiły się dwa osobne problemy: „trzaskający” dźwięk głośnika i efekt „zjawy”. Oto, co powinieneś wiedzieć o problemach.

Problem z wyskakiwaniem głośników

Poprzednie modele MacBooka Pro miały problemy z „trzaskaniem” dźwięków podczas normalnego odtwarzania dźwięku. Według wielu raportów użytkowników ten błąd wrócił do nowego 16-calowego modelu.

Błąd powoduje „trzaskanie”, „wycinanie” lub „szczypanie” dźwięku, gdy użytkownik zatrzymuje odtwarzanie dźwięku, przeskakuje do innej części dźwięku lub zamyka okno z odtwarzanym dźwiękiem.

Przykład wyskakującego błędu można zobaczyć w klipie poniżej.

Dla większości użytkowników może to nie być problem związany z łamaniem urządzeń, ale niewątpliwie jest denerwujący. Nie jest jasne, jak rozpowszechniony jest błąd ani co go powoduje. Niektóre raporty sugerują, że nawet wyświetlają 16-calowe jednostki MacBook Pro w Apple Dotyczy to jednak sklepów.

Podczas Apple nie ogłosił publicznie problemu, odpowiedział na niektóre skargi użytkowników, informując ich, że wie o problemie i pracuje nad rozwiązaniem.

W międzyczasie niektórzy użytkownicy znaleźli kilka obejść tego błędu.

W szczególności, jeśli otworzysz okno QuickTime i klikniesz nowe nagranie audio, błąd się nie pojawi. Nie musisz nagrywać żadnego dźwięku, po prostu pozostaw otwarte okno QuickTime.

Inni użytkownicy wskazują, że otwierają utwór lub film YouTube a SoundCloud, a następnie przejście do innej strony sprawi, że trzaskający dźwięk zniknie tymczasowo.

Efekt „zjawy”

Drugi problem zgłaszany przez użytkowników na 16-calowym MacBooku Pro to powolny czas reakcji z szerokiego, kolorowego wyświetlacza urządzenia.

Ten czas reakcji może najwyraźniej powodować irytujący efekt „zjawy”, gdy użytkownicy przewijają tekst, zgodnie z innym długim wątkiem z raportami o problemie.

Jednak nie wszystkim to przeszkadza. Podłączenie MacBooka Pro do zewnętrznego monitora również wydaje się pomóc niektórym złagodzić błąd.

Szczerze mówiąc, powolny czas reakcji może być związany z częstotliwością odświeżania MacBooka Pro 60 Hz. Użytkownicy, którzy są przyzwyczajeni smartphones przy częstotliwości odświeżania 90 Hz lub iPady Plus przy częstotliwości odświeżania 120 Hz mogą powodować, że ekran MacBooka Pro będzie nieco wolniejszy.

Z drugiej strony niektórzy użytkownicy, którzy dokonali aktualizacji MacBooka Pro z 2014 lub 2015 roku, stwierdzili, że ich poprzednie urządzenia – które również miały częstotliwość odświeżania 60 Hz – nie wykazywały powolnej reakcji.

Możliwe jest również, że długi czas reakcji ekranu jest związany ze zdolnością nowego MacBooka Pro do zmiany częstotliwości odświeżania. Warto się udać System Preferencje > Wyświetla i granie z ustawieniem częstotliwości odświeżania, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.