Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Używanie ccTLD do międzynarodowej implementacji SEO jest bardzo oczywistą i dobrą praktyką

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Używanie ccTLD do międzynarodowej implementacji SEO jest bardzo oczywistą i dobrą praktyką

Jeden ze specjalistów SEO był ciekawy międzynarodowej implementacji SEO, nad którą pracuje.

Ich witryna jest obecnie silnie obecna w USA z domeną .com. W tej chwili nie ma międzynarodowego wdrożenia SEO.

Jednakże pracują nad zwiększeniem swojej obecności międzynarodowej w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, a dziś znajdują się na rozdrożu.

Ich główne pytanie brzmi: czy powinni używać domeny ccTLD, czy po prostu zachować domenę .com na czas rozwoju międzynarodowego?

Jest to firma zajmująca się nieruchomościami, więc ich strony są powiązane z lokalizacją. Prawdopodobnie w ciągu najbliższego roku lub dwóch dotrą do kilkunastu krajów.

Ich proces myślowy polega na możliwości wykorzystania lokalnego kierowania w Google Search Console za pomocą ccTLD.

Nie są jednak w stanie tego zrobić w przypadku globalnej domeny .com.

Technologia nie jest dla nich problemem.

Tak czy inaczej, to działa. Chcą więc po prostu ustalić, czy korzystanie z domeny ccTLD przyniesie korzyści w przypadku międzynarodowych wdrożeń SEO i czy będzie to łatwiejsze dla Google, biorąc pod uwagę sposób, w jaki jest to zrobione.

John wyjaśnił, że jeśli chodzi o międzynarodowe SEO, w grę wchodzi kilka rzeczy.

Jednym z nich jest aspekt posiadania wielu witryn w porównaniu z posiadaniem jednej naprawdę mocnej witryny.

Jeśli masz kilkanaście różnych lokalizacji, nie stanowi to większego problemu. Być może jest to coś, co w końcu się uda.

Innym problemem jest kierowanie geograficzne. Google korzysta z niego, gdy rozpoznaje, że ludzie szukają czegoś lokalnego.

Tak czy inaczej, John zaleca upewnienie się, że Google może dowiedzieć się, na co jest skierowana dana witryna, a domeny ccTLD są najłatwiejszym sposobem, ponieważ dzięki temu wszystko staje się bardzo oczywiste.

John uważa, że ​​dobrym podejściem jest wykorzystanie ccTLD we wdrożeniach międzynarodowych.

Jedyne, czego by nie zrobił, to użycie parametrów adresu URL lub czegoś w tym rodzaju.

Jeśli używasz losowych parametrów adresu URL, utrudnia to Google kierowanie geograficzne.

Dzieje się to mniej więcej w 20:17 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 6 20:17

Jan. Dzień dobry. Cześć. Mamy więc dość silną obecność w domenie .com w USA, w tej chwili bez rzeczywistego wdrożenia międzynarodowego. Zaczynamy jednak rozszerzać naszą działalność na Kanadę i Wielką Brytanię i dziś znaleźliśmy się na rozdrożu. Czy powinniśmy wybrać domeny ccTLD, czy pozostawić je tylko w domenie .com? Jesteśmy firmą z branży nieruchomości, więc nasze strony są dość specyficzne dla lokalizacji.

Prawdopodobnie w ciągu najbliższego roku lub dwóch będziemy działać w kilkunastu krajach. Tak więc mój proces myślowy polega na tym, że mogę skorzystać z możliwości kierowania reklam lokalnie w Search Console, gdzie za pomocą ccTLD, gdzie nie mogę tego zrobić za pomocą global.com. Technologia nie jest dla nas problemem. Więc wiesz, tak czy inaczej, to działa. Zastanawiam się więc, czy jest korzyść z pójścia w tę czy w drugą stronę?

A może jest to łatwiejsze dla Google w ten czy inny sposób?

Jana 21:16
Myślę, że w grę wchodzi wiele rzeczy. Jednym z nich jest prawdopodobnie także aspekt posiadania wielu witryn w porównaniu z posiadaniem jednej naprawdę mocnej witryny, podobnie jak w przypadku poprzedniego pytania. Jeśli mówisz o kilkunastu różnych lokalizacjach, być może nie stanowi to większego problemu.

Może to coś, co się sprawdzi. Inną sprawą jest kierowanie geograficzne. Korzystamy z niego, gdy wiemy, że ludzie szukają czegoś lokalnego. Tak czy inaczej, postarałbym się upewnić, że możemy ustalić, jakiego kierowania geograficznego użyć w przypadku witryny, a domeny ccTLD są bardzo oczywiste. To jest, moim zdaniem, dobre podejście. Subdomeny są opcją, podkatalogi będą opcją.

Czego bym nie zrobił, to po prostu użyć parametrów adresu URL lub czegoś w tym rodzaju, gdzie jest tak, że masz swoją główną witrynę globalną i możesz wyszukiwać pojedynczy kraj, a następnie gdzieś w adresie URL ten kraj jest również wspomniany. Zasadniczo oznaczałoby to, że w przypadku Internetu nie możemy w ogóle stosować kierowania geograficznego. Prawidłowy.

Profesjonalista SEO 6 22:23
Prawidłowy. Dobra. Tak, teraz robimy tak, wiesz, strona deweloperska wygląda jak /frca. Albo szukamy domeny .ca dla Kanady.

Ale po prostu próbujemy dowiedzieć się, co ma sens. Mamy coś w rodzaju: nasza witryna w USA ma 40 milionów stron, nasza witryna w Kanadzie miałaby prawdopodobnie pół miliona stron i zawierałaby tylko, no wiesz, 5 procent z nich jest w rzeczywistości jeden do jednego, ponieważ są one specyficzne dla lokalizacji.

Więc nie wiem, czy to może coś zmienić.

Jana 22:56
Myślę, że z technicznego punktu widzenia wszystkie byłyby w pewnym sensie równoważne. Może się zdarzyć, że z punktu widzenia rankingu SEO można uzyskać pewne korzyści, opierając się na istniejącej domenie.

Ale myślę, że zależy to również trochę od Twoich celów marketingowych. Jeśli chcesz naprawdę pozycjonować je jako „jesteśmy firmą zajmującą się nieruchomościami w Kanadzie”, to w pewnym sensie chcesz mieć własną domenę. Jeśli chcesz pozycjonować nas tak, jakbyśmy byli firmą globalną i działamy również w Kanadzie, umieszczenie tego w istniejącej domenie może być w porządku.

Więc myślę, że z technicznego punktu widzenia, wszystkie te opcje są otwarte, a którą drogą pójdziesz, jest to prawie jak decyzja strategiczna.

Table of Contents