Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Vendor Central vs Seller Central: ciągła walka

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Vendor Central vs Seller Central: ciągła walka

Szeroka gama towarów, globalny zasięg klienta, a nawet wysyłka – nic dziwnego Amazon jest jedną z głównych platform e-commerce. Oprócz różnych przyjaznych dla użytkownika funkcji dla kupujących, strona zapewnia również wiele bonusów dla tych, którzy chcą zarabiać na sprzedaży swoich produktów online.

Według niektórych badań AMZ jest tak rozległy, że wkrótce może pokonać Google. To największy i najcenniejszy rynek zarówno dla kupujących, jak i handlowców. Dlatego podjęcie decyzji, jak sobie z tym poradzić, może stać się trudnym zadaniem.

Podczas gdy kupujący zwykle odwiedzają platformę podczas zakupów niektórych towarów, handlowcy mają więcej opcji interakcji z platformą. Są to AMZ Vendor Central i AMZ Seller Central.

Co to jest Centrum Sprzedawcy?

To interfejs internetowy dla sprzedawców i marek. Służy do promowania i sprzedaży produktów bezpośrednio klientom. Co więcej, platforma jest dość intuicyjna, ale wciąż potężna – dowiedz się, jak działa Sellers Central, aby potwierdzić to osobiście. Korzystając z tego typu konta, stajesz się sprzedawcą zewnętrznym. Sprzedawcy zewnętrzni mają różne opcje zarządzania swoją wirtualną witryną sklepową.

Amazon oferuje system płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem dla indywidualnych sprzedawców. Dla sprzedawców z dużym wolumenem dostępna jest opcja sprzedawcy PRO. Profesjonalny sprzedawca może również wybrać opcję Realizacja przez Amazon (FBA). W FBA AMZ zajmuje się wysyłką, zwrotami i obsługą klienta.

Co to jest Vendor Central?

Jest to portal internetowy pt Amazon stosowane przez producentów i dystrybutorów. To sprawia, że ​​jesteś pierwszym sprzedawcą. Jesteś dostawcą prowadzącym hurtową dystrybucję na rynek. Możesz zostać Amazon Sprzedawca tylko na zaproszenie. Firmę sprzedającą za pośrednictwem tego systemu łatwo rozpoznać po wyrażeniu „wysyłka z i sprzedaż przez Amazon.com.” To może przyciągnąć tysiące klientów do Twoich produktów.

Sprzedawca czy Sprzedawca: którą Centralę wybrać?

Co jest Amazon Sprzedawca i jakie są różnice między tymi dwoma systemami? Główna różnica między sprzedawcą a sprzedawcą Amazon modele to kto będzie sprzedawał Twoje towary. W przypadku Seller Central dotrzesz do klientów bezpośrednio. Jednak w przypadku Vendor Central AMZ pełni rolę mediatora; jego zespół ds. sprzedaży detalicznej będzie kupować i odsprzedawać Twoje produkty klientom.

Pod względem popularności najczęściej stosowanym systemem jest Seller Central. Większość traderów stosuje ją, ponieważ taka platforma jest łatwa do skonfigurowania. Jest bardziej odpowiedni dla indywidualnych handlowców, którzy chcą odkrywać nowe możliwości. Z drugiej strony Vendor Central to płatna funkcja opracowana głównie dla uznanych firm i marek.

A co jeśli nie chcę wybierać? Czy mogę korzystać zarówno z usług AMZ, jak i opcji dostawy centralnej? No tak! Z wyjątkiem central sprzedawcy i sprzedawcy, platforma ma Amazon System Vendor Express. Jest to swego rodzaju pomost łączący dwa wyżej wymienione modele i dający możliwość uzyskania tego, co najlepsze z dwóch światów. Ale zanim przejdziemy do konkretów, przedstawmy krótki przegląd każdej centralnej platformy i sprawdźmy ich drobne różnice.

Amazon Sprzedawca kontra Amazon Vendor Central: duże porównanie

Głównymi powodami uzyskania statusu Vendor jest wysoki potencjał sprzedażowy i zaufanie klientów do marki AMZ, a także dostęp do ekskluzywnych programów marketingowych takich jak: Amazon Vine do tworzenia recenzji produktów. Z drugiej strony Sprzedawcy tracą możliwość wpływania na ceny. Zmuszeni są corocznie wchodzić w złożone i długotrwałe negocjacje z AMZ, w dużej mierze rezygnując z kontaktu z klientami końcowymi.

W przeciwieństwie do Dostawców, Sprzedawcy mają większą elastyczność w ustalaniu cen i danych o zamówieniach, słowach kluczowych i statystykach koszyka. Jednak wśród wad są wyższe koszty pozyskania i utrzymania klientów.

Rekommenderad:  Potężna finałowa walka: dzieło NES, które pastiszowe słynne beat'em all firmy Capcom

Oto kompleksowe porównanie głównych różnic między posiadaniem konta Seller Central i Vendor Central.

Sprzedawca centralny Centrala dostawcy
Otwarty dla każdego tradera Program tylko dla zaproszonych
Sprzedawaj bezpośrednio klientom końcowym Sprzedaj zespołowi sprzedaży detalicznej Amz
Więcej możliwości logistycznych Naprawiono metodę logistyczną
Błyskawiczne warunki płatności Tradycyjne warunki płatności
Możesz zmienić ceny Amz wpływa na cenę produktów
Niewielkie możliwości reklamowe Wiele możliwości reklamowych
Złożony proces sprzedaży Tradycyjna relacja między sprzedawcą a sprzedawcą
Zajmujesz się obsługą klienta Amz przejmuje obsługę klienta

Profesjonaliści z konta sprzedawcy

Zaufanie konsumentów

Zapewnienie zaufania konsumentów do Twojego produktu przynosi wiele korzyści. Jest to coś, co bez trudu uzyskasz, sprzedając jako pierwsza osoba w ramach tego programu. Daje pieczęć aprobaty. Kupujący zaczynają wierzyć, że to rynek, a nie Ty sprzedajesz te produkty.

Narzędzia marketingowe

Konto Vendor Central oferuje różne programy promocyjne, takie jak Subskrybuj i oszczędzaj. Możesz uczestniczyć we wszystkich z nich, gdy sprzedajesz za pośrednictwem tego konta. Stajesz się również uprawniony do Amazon Wino. Tam Twój produkt jest używany i oceniany przez najlepszych recenzentów. Wszystko to dzieje się na długo przed tym, zanim Twój produkt trafi na półki.

Kupujący zawsze cenią sobie opinie innych kupujących. To, co mówią recenzje o Twoim produkcie, ma znaczący wpływ na klientów. Treści generowane przez użytkowników mają teraz znacznie większy wpływ niż tradycyjne reklamy.

Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących uzyskiwania Amazon recenzje i generowanie opinii klientów.

Zawartość +

Podczas korzystania z tego programu otrzymasz ulepszoną zawartość znaną jako zawartość A +. Ta treść to więcej niż zwykle w zwykłym opisie produktu. Dzięki świetnej treści otrzymasz także teksty do zeskanowania i szczegółowe strony produktów. Definiują produkty dalej oprócz zdjęć produktów. Możesz także skorzystać z wykresów porównawczych. W rezultacie Vendor Central Amazon prawdopodobnie zwiększy marżę zysku.

Uproszczony model biznesu

O wiele łatwiej jest robić interesy za pośrednictwem konta sprzedawcy niż sprzedawcy. Głównym celem dostawców jest wypełnianie rachunków i zamówień oraz unikanie obciążeń zwrotnych. Wręcz przeciwnie, sprzedawcy będą odpowiedzialni za zobowiązania podatkowe, utracone zapasy i uzgodnienie sprzedaży.

Wady konta sprzedawcy

Analityka

Portal sprzedawcy ma bardzo rozbudowane możliwości analityczne. Analityka pomaga sprzedawcom zewnętrznym w prognozowaniu popytu. Musisz jednak kupić pakiet premium dla raportów analitycznych dla podobnego doświadczenia na koncie dostawcy. Przed przeniesieniem musisz również zweryfikować kupującego AMZ. Powodem jest to, że opcja zakupu raportów analitycznych premium nie jest gwarancją.

Tylko zaproszenia

Dołączenie do tego programu dla dostawców to cała sprawa. Możesz być jego częścią tylko wtedy, gdy Amazon zaprasza. Jeśli nie zostaniesz zaproszony do zostania dostawcą, po prostu nie możesz z niego skorzystać. Możesz poprosić platformę o wysłanie Ci zaproszenia. Nie ma jednak gwarancji, że kiedykolwiek ją otrzymasz.

Magazynowanie

Korzystanie z Vendor Central na Amazon.com oznacza, że ​​jesteś dostawcą. Dlatego nakłada na twoje barki ogromną odpowiedzialność. Powodem jest to, że musisz dostarczać produkty do wszystkich magazynów AMZ w całych Stanach Zjednoczonych. Dlatego wymaga dobrej koordynacji. Rynek naliczy również opłaty za przechowywanie, jeśli Twoje produkty zbyt długo zajmują półki.

Brak kontroli nad cenami

Amazon nie zawsze będą zgodne z wytycznymi dotyczącymi minimalnej ceny reklamowej (MAP), które określają producenci. To prawdopodobnie jeden z największych minusów konta Vendor Central. Amazon zawsze ma prawo do wprowadzania zmian w cenach detalicznych. Mogą to zrobić w dowolnym momencie na podstawie danych wewnętrznych.

Rekommenderad:  Co to jest kanoniczny adres URL? Przewodnik po SEO

Wymagania logistyczne

Amazon ustanowiła ścisłe i szczegółowe wytyczne dotyczące wypełniania zamówień. W rezultacie ci dostawcy, którzy nie byli w stanie skutecznie realizować zamówień, mogą płacić ogromne obciążenia zwrotne.

Brak kontroli obsługi klienta

Jesteś zależny od obsługi klienta firmy Amazon jeśli chodzi o konta dostawców. Jeśli wystąpi problem z kontrolą jakości lub wysyłką, nie możesz skontaktować się z klientem w celu wyjaśnienia sprawy. Podobnie może zaszkodzić Twojej firmie, jeśli kupujący nie jest zadowolony z obsługi klienta Amazon.

Zalety konta sprzedawcy

Szczegółowe raporty biznesowe

Użytkownicy Seller Central mają do dyspozycji niezwykle bogaty i interaktywny dashboard. Pozwala użytkownikom śledzić wiele wskaźników, takich jak współczynniki konwersji, ruch i sprzedaż. Współczynniki konwersji i ruchu nie są obecnie dostępne dla dostawców. Te raporty i dane biznesowe mogą Ci pomóc na wiele sposobów.

Raporty te mogą pomóc w identyfikacji nowych możliwości i trendów sprzedaży. Ponadto możesz także analizować negatywne opinie i zwroty. O tym, jak usunąć Amazon opinii sprzedawcy, kliknij łącze. Te pomocne narzędzia pomogą Ci przyciągnąć miliony nowych klientów. Ponadto możesz dzięki nim znacznie rozwinąć swój biznes.

serwis FBW

To niesamowita usługa oferowana przez AMZ. Możesz go użyć, aby zmaksymalizować Amazonobsługi klienta i możliwości realizacji. Na przykład FBA pozwala Amazon wysyłać produkty do centrów realizacji Amazon być zaopatrzony, a następnie przekazany kupującym.

Amazon oferuje również zwroty i obsługę klienta produktów FBA. Ponadto program FBA sprawia, że ​​produkty kwalifikują się również jako Prime Eligible. W rezultacie Twoje produkty kwalifikują się do bezpłatnej wysyłki do Amazon Pierwsi nabywcy.

Fakt, który sprawia, że ​​ten konkretny punkt jest tak ważny, polega na tym, że generalnie kupujący Prime wydają znacznie więcej w porównaniu do kupujących innych niż Prime. To sprawia, że ​​​​jest to krytyczny punkt do rozważenia. Ponadto wielu kupujących wybiera filtr „tylko najlepsze produkty” podczas przeglądania różnych przedmiotów. Użytkownicy spoza FBA muszą zadbać o ich realizację, przechowywanie, obsługę klienta i zwroty.

Subskrybuj i oszczędzaj

Ta funkcja FBA umożliwia kupującym kupowanie kwalifikujących się przedmiotów po obniżonej cenie za pośrednictwem programów subskrypcyjnych. Wiele kategorii obsługuje funkcję Subskrybuj i Zapisz. To fantastyczna opcja dla produktów, które ludzie często kupują. Ostatecznie pozwala markom rozwinąć wyższy poziom lojalności wobec swoich klientów.

Kontrola nad nieautoryzowanymi listami

Często producenci w jakiś sposób dowiadują się o listach swoich partnerów handlowych. W rezultacie zaczynają sprzedawać starsze wersje swoich produktów bez pozwolenia. Te aukcje zazwyczaj mają ograniczoną liczbę obrazów i treści. Jedyną metodą kontrolowania takich nieautoryzowanych list jest centralne konto sprzedawcy.

Szybkie płatności

Jeśli masz konto sprzedawcy, będziesz otrzymywać płatności co dwa tygodnie. Zapewnia znaczną ilość gotówki w kasie na prowadzenie działalności. Dodatkowo zawsze będziesz dokładnie wiedzieć, kiedy nadejdzie Twoja płatność.

Możesz kontrolować ceny

Masz kontrolę nad cenami detalicznymi. Oznacza to, że możesz utrzymać ceny detaliczne również dla innych członków kanału. Możliwe jest również utrzymanie cen u konkurencji, aby pozostać w grze.

Wady konta sprzedawcy

Opłaty za wykonanie

Koszty realizacji i wysyłki szkodzą działalności indywidualnego lub profesjonalnego sprzedawcy. Koszty te ograniczają ich zdolność do handlu tanimi produktami na AMZ. Koszty realizacji i wysyłki mogą wydawać się nieistotne dla niektórych osób. Jednak to nieprawda. Te pozornie niewielkie koszty zaczynają robić ogromną różnicę. To prawda, zwłaszcza gdy masz do czynienia z produktami hurtowymi, oferującymi niskie marże.

Ostra konkurencja

Każdy, kto ma zapasy, może być sprzedawcą zewnętrznym. To sprawia, że Amazon niezwykle konkurencyjna platforma. Wojny cenowe o Buy Box mogą rozpocząć się w dowolnym momencie, znacznie zmniejszając zyski. Możesz być Amazonbezpośredniego konkurenta, sprzedając te same przedmioty, co oni.

Rekommenderad:  Domniemany wyciek słuchawek „AirPods Studio”, wycieki produktów walka na pięści Twitter

Spora inwestycja energii i czasu

Amazon portal dostawcy stosunkowo oferuje niewielką ulgę. Ale jednocześnie konto sprzedawcy na rynku wymaga więcej ciężkiej pracy, uwagi i czasu, aby odnieść sukces. Sprzedaję dalej Amazon a zarabianie rozsądnych pieniędzy nie jest dziecinnie proste. Od realizacji zamówienia po strategię cenową, wszystkie inne elementy, które znajdują się pomiędzy, wymagają wysiłku. Musisz być energiczny, zdolny i wytrwały, aby poradzić sobie ze wszystkimi aspektami biznesu.

FBM lub FBA włączone Amazon: Która platforma jest dla Ciebie odpowiednia do sprzedaży na AMZ?

Więc po pierwsze, nie masz wielkiego wyboru. Po otrzymaniu zaproszenia możesz zarejestrować się jedynie jako Sprzedawca. Ale jeśli przyjąłeś zaproszenie, nadal możesz zadać sobie pytanie, czy powinieneś z niego skorzystać, czy lepiej po prostu pozostać w Seller Central. To zależy od tego, czego szukasz i co jest najważniejsze.

Oba rozwiązania mają wiele zalet. FBA oferuje korzyści z Buy Box i SEO, jednocześnie czyniąc towary natychmiast kwalifikującymi się do Prime. Sprzedawcy, zwłaszcza ci, którzy są handlowcami tylko w AMZ, mogą wybierać i preferować procedurę bezobsługową od realizacji i obsługi klienta, która pozwoli im skoncentrować się na aspekcie sprzedaży. Za dodatkową opłatą platforma będzie realizować zamówienia z innych kanałów sprzedaży poprzez Multichannel Fulfillment Program (MCF). W przypadku AMZ FBA dodatki są świetne, ale wiążą się z wieloma opłatami.

Sprzedawcy uzyskują większą kontrolę i przewidywalność nad swoimi towarami i operacjami realizacji za pośrednictwem programu FBM. Sprzedawcy posiadający doświadczenie w sprawnym działaniu i dobrą wiedzę logistyczną mogą poprawić swoje marże. Mają również przewagę w doświadczeniu klienta, skutecznie pomagając klientom. Amazon Sprzedawca Fulfilled Prime (SFP) pozwala sprzedawcom aktywnie uczestniczyć w Prime, zwiększając potencjał sprzedaży swoich towarów. Podczas gdy sprzedawcy FBM tracą trochę bonusów Buy Box i SEO w porównaniu z FBA, daje to większą kontrolę sprzedawcom, którzy chcą wziąć na siebie dodatkową odpowiedzialność.

Amazon FBA vs. Vendor Central: jaka opcja jest dla Ciebie najlepsza?

Jak widać, użytkownicy Seller Central mają większy wybór funkcji. Więc jeśli zaczniesz sprzedawać dalej Amazon lub prowadzisz małą firmę, ta opcja jest dla Ciebie dużo lepsza.

Z kolei jeśli zarządzasz firmą produkcyjną lub dystrybucyjną, lepiej zostać partnerem Vendor Central. Zapewni ci to znacznie więcej możliwości marketingowych, ale będziesz musiał stawić czoła wyzwaniom logistycznym i słabej obsłudze klienta. Ponadto będziesz musiał poczekać, aż otrzymasz pieniądze od Amazon. Wybór nalezy do ciebie.