Virgin Mobile zostaje zamknięty

Virgin Mobile zostaje zamknięty 1

Sprint ogłosił, że zamierza zabić Virgin Mobile na początku przyszłego miesiąca w ramach zbliżającego się połączenia z T-Mobile.

Przedpłacona marka urządzeń mobilnych zostanie zamknięta w lutym. 2 a dotychczasowi klienci zostaną przeniesieni do Boost Mobile, Sprint powiedział w ogłoszeniu w tym tygodniu.

Zgodnie z aprobatą Departamentu Sprawiedliwości dotyczącą połączenia T-Mobile i Sprint, ten ostatni przewoźnik był zobowiązany do sprzedaży swoich przedpłaconych marek.

Rzecznik Sprint powiedział Bezlitosny że ci klienci będą mogli zachować swój stary numer telefonu i urządzenie i zapłacą tę samą cenę. Będą nawet technicznie nadal w sieci Sprint jako klienci Boost.

Z drugiej strony, Boost Mobile powiedział, że nie będzie obsługiwał kont PayPal ani opcji płatności doładowania w 45/90 dni. Dlatego klienci mogą wymagać dostosowania sposobu płatności za usługę mobilną.

Ale chociaż Virgin Mobile przestanie istnieć w obecnej formie (chociaż brytyjski odpowiednik pozostanie niezmieniony), może nie być to ostatni raz, gdy słyszymy markę „Virgin” w amerykańskim przemyśle bezprzewodowym.

Virgin Group, brytyjska międzynarodowa firma venture capital założona przez Sir Richarda Bransona, wyraziła zainteresowanie odzyskaniem praw do marki Virgin Mobile po przeniesieniu. Rzecznik Virgin Group dodał, że rozważa pracę nad opcjami ponownego uruchomienia „nowoczesnej oferty mobilnej” w Stanach Zjednoczonych.

To jednak prawdopodobnie nie nastąpi od razu. Przedstawiciel Virgin powiedział The Verge że firma będzie musiała „poświęcić trochę czasu na ocenę możliwości rynku mobilnego w USA, aby w odpowiednim czasie zacząć rozmawiać z zainteresowanymi stronami o potencjalnych partnerstwach”.

Oczywiście do tego czasu istniejąca baza klientów Virgin zostanie przeniesiona do Boost.

Boost jest oczywiście własnością Sprint. Ale przewoźnik prepaid jest obecnie w trakcie sprzedaży na Dish, zgodnie z zaleceniami DoJ. Ten ruch, choć nie jest wcale zaskakujący, wydaje się sposobem Sprint na uproszczenie swoich przedpłaconych marek na zbliżającą się sprzedaż.

Jak zauważyliśmy wcześniej, połączenie Sprint i T-Mobile sprawi, że Dish stanie się czwartym co do wielkości przewoźnikiem w USA, wypełniając wolne miejsce pozostawione przez sam Sprint.