VirtualShield VPN Review – Technipages

VirtualShield VPN Review - Technipages 1

VirtualShield jest dostawcą VPN dla platform mobilnych i stacjonarnych. Chociaż wygląda na przyzwoitą usługę, ukrywa pewne informacje i pobiera wysoką cenę od niektórych funkcji.

Plusy Cons
Mimo że podlega jurysdykcji USA, twierdzi, że nie rejestruje danych. Główny używany protokół VPN jest nieznany
Przyzwoity zasięg geograficzny serwerów Znany protokół VPN ma słabe zabezpieczenia
Ograniczony rozmiar sieci
Standardowa cena jest wysoka jak na to, co dostępne
Dostępnych jest wiele bardzo drogich dodatków, niektóre z nich niewiele.
Usługi przesyłania strumieniowego są zablokowane za płatnym dodatkiem

Bezpieczeństwo

VirtualShield VPN korzysta z najnowocześniejszego 256-bitowego AES do szyfrowania połączenia między urządzeniem a serwerem VPN. Niestety, nie wszystkie używane protokoły VPN są ujawnione, dostępne opcje to UDP, TCP i L2TP. UDP i TCP to typy połączeń, ale nie protokoły VPN, nie jest jasne, jaki rzeczywisty protokół VPN jest używany dla tych dwóch ustawień. L2TP to słaba opcja protokołu VPN, której zasadniczo nie należy używać. W takim przypadku może to jednak być lepsza opcja niż nieznane zabezpieczenia opcji UDP i TCP.

Usługi UDP i TCP są zablokowane przy użyciu jednego portu, odpowiednio 1194 i 110. Oznacza to, że jeśli te porty są zablokowane w sieci, do której jesteś podłączony, te typy połączeń po prostu nie będą działać. Na szczęście możesz przynajmniej wybrać jedną z trzech opcji, więc istnieje szansa, że ​​nie wszystkie możliwości są zablokowane. Lepiej byłoby jednak pozwolić na szerszy zakres portów.

Port UDP 1194 jest generalnie powiązany z protokołem OpenVPN, natomiast port TCP 110 jest powiązany z protokołem e-mail POP3. Sugeruje to, ale w żaden sposób nie gwarantuje, że zastosowanym protokołem VPN jest OpenVPN.

Prywatność

VirtualShield VPN wyraźnie stwierdza, że ​​nie rejestruje żadnych połączeń ani danych dotyczących przeglądania, takich jak strony internetowe, adresy IP i znaczniki czasu. W związku z tym, mimo że jest spółką z siedzibą w USA i dlatego jest otwarta na wymogi prawne dotyczące danych od rządu USA, nie ma danych do przekazania.

Mały rozmiar sieci

VirtualShield VPN ma serwery w zaledwie 10 krajach, chociaż rozprzestrzenianie się na całym świecie może być lepsze, nie jest też złe. Serwery są dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji, Holandii, Indiach, Wielkiej Brytanii, Australii, Japonii i Singapurze. Rozprzestrzenianie się krajów oznacza, że ​​większość użytkowników spoza Ameryki Południowej, Bliskiego Wschodu i Afryki powinna mieć do dyspozycji stosunkowo bliski serwer.

Dostęp

Torrentowanie w ogóle nie jest dozwolone w VirtualShields VPN. Dodatkowy pakiet transmisji strumieniowej jest dostępny za dodatkowe $90,99 miesięcznie. Twierdzi, że zapewnia nieograniczone przesyłanie strumieniowe do usług takich jak Netflix, jednak przy małej liczbie serwerów możliwe jest, że usługa ta przestanie działać niezawodnie w dowolnym momencie.

Cena i platformy

VirtualShield oferuje tylko płatne plany, które zaczynają się od $40,99 miesięcznie na plan dwuletni. 30-dniowy bezpłatny okres próbny jest dołączany do wszystkich nowych zakupów, które zapewniają dostęp do wszystkich funkcji oprócz tych, które zapewniają płatne dodatki.

Aplikacje są dostępne na Windows, macOS, Linux, iOS i Android. Rozszerzenia przeglądarki są również dostępne dla Chrome, Firefox i Opera.

Wskazówka: należy pamiętać, że żadne rozszerzenie przeglądarki VPN nie chroni ruchu innych aplikacji, wpływa tylko na ruch przeglądarki.

Dodatki

VirtualShield oferuje szereg płatnych dodatków do swojej usługi: Ochrona plus kosztuje 12,99 USD miesięcznie i powinna skanuj i blokuj nawet najbardziej złośliwe DDOS i cyberataki. Dodatek nieograniczonego strumieniowania kosztuje $9.99 miesięcznie i ma niezawodnie odblokowywać US Netflix i inne strony streamingowe.

Dodatek Premium Phone Support kosztuje 14,99 USD miesięcznie i zapewnia dostęp do usługi pomocy telefonicznej na żywo. Miesięczna konserwacja kosztuje $5.99 miesięcznie i ma VirtualShields certyfikowani eksperci ds. bezpieczeństwa przeglądają Twoje konto co miesiąc, aby zapewnić pełną ochronę.

Ostatnie dwa dodatki to Webcam Privacy Basic i Plus. Kosztują odpowiednio 49,99 USD rocznie i 79,99 USD rocznie. Podstawowy plan może blokować kamerę internetową, mikrofon, bezpiecznie usuwać pliki i historię. Plan plus może zrobić to samo, a także obejmuje niszczenie plików i usuwanie śmieci.

Żadne inne tradycyjne dodatkowe funkcje nie są dostępne, takie jak dedykowane adresy IP, blokowanie reklam lub podwójna usługa VPN.