W Google Meet na Androida pojawią się niestandardowe tła

W Google Meet na Androida pojawią się niestandardowe tła

Google wprowadza nową funkcję w Google Meet na urządzeniach z Androidem – możliwość dodawania tła wideo do rozmów. Do tej pory tło podczas rozmów wideo można było zastępować tylko obrazami statycznymi w przeglądarce i na urządzeniach mobilnych, ale najnowsza aktualizacja umożliwia użytkownikom zastępowanie tła filmami.Obecnie użytkownicy Google Meet mogą wybierać spośród sześciu filmów stworzonych przez Google, takich jak klasa, impreza, plaża i kilka innych. Jednak dostępnych jest więcej opcji, więc będziesz musiał z nich korzystać, dopóki nie pojawią się nowe.

Warto wspomnieć, że aktualizacja jest dostępna tylko w Google Meet na Androida, ponieważ ta funkcja jest już dostępna w przeglądarce i na iOS. Według Google jest to stopniowe wdrażanie, co oznacza, że ​​od 28 września uzyskanie tej funkcji zajmie wszystkim użytkownikom Meet do dwóch tygodni.

Jeśli chodzi o dostępność, nowa funkcja jest dostępna dla wszystkich klientów Google Workspace, a także klientów G Suite Basic i Business. Fajna, fajna funkcja, która nie tylko zachowa prywatność, ale także sprawi, że rozmowy wideo będą przyjemniejsze, wreszcie trafia do użytkowników Androida.