W jaki sposób Google Assistant pomaga mi każdego dnia. Przydatne polecenia – AndroidInsider.ru

Aktywnie korzystam Asystent Google, a zatem każdą aktualizację rozszerzającą jej funkcjonalność traktuję bardzo osobiście. Możliwość odzyskania pieniędzy za błędnie zakupione oprogramowanie, głośne czytanie tekstu na otwartych stronach internetowych, sterowanie głosem interfejsu w Google Chrome – to wszystko kiedyś bardzo mnie ucieszyło. Doskonale jednak rozumiem, że raczej nie będziesz musiał codziennie zwracać aplikacji do Google Play, więc postanowiłem skompilować wybór najpopularniejszych pytań, które sam zadaję Asystentowi. Być może tobie też się przydadzą.

W jaki sposób Google Assistant pomaga mi każdego dnia. Przydatne polecenia - AndroidInsider.ru 1

Co OK, Google może zrobić?

Asystent Google jest bardzo zorientowany na daty, w przeciwieństwie do mnie. Dlatego dzięki niemu w ogóle nie otwieram kalendarza, odnosząc się wyłącznie do niego. Asystent Google doskonale wie, który dzień tygodnia przypada na konkretną datę, ile dni pozostało do konkretnego wydarzenia, a także ma doskonałą pamięć i potrafi zapamiętać urodziny Twoich bliskich, jeśli masz z tym problemy. Oto polecenia dotyczące tego tematu:

W jaki sposób Google Assistant pomaga mi każdego dnia. Przydatne polecenia - AndroidInsider.ru 2

 • Ok Google, ile dni pozostało do nowego roku? (można zastąpić dowolnym innym świętem)
 • Ok Google, jaki będzie numer za 30 dni?
 • Ok Google, przypomnij mi gratulacje babci z okazji jej urodzin 30 sierpnia
 • Ok Google, jaki to będzie dzień tygodnia 1 Styczeń 2034?

OK Google przelicznik walut

Asystent Google jest nie tylko dobrze zorientowany w datach, ale także w wartościach, doskonale przekładając się na siebie. Nie obchodzi go, co to będzie: pieniądze, dystans, waga czy cokolwiek innego. Asystent dokona obliczeń z maksymalną dokładnością na podstawie najnowszych danych, co jest bardzo ważne przy przeliczaniu walut.

W jaki sposób Google Assistant pomaga mi każdego dnia. Przydatne polecenia - AndroidInsider.ru 3

 • Ok Google, ile gramów w 13 uncjach?
 • Ok Google, ile kosztuje 3348 dolarów w juanach?
 • Ok Google, ile łyżek znajduje się w jednej filiżance?
 • Ok Google, ile milimetrów jest na 24 kilometrach?

OK Google jak liczyć

Asystent Google ma wbudowany kalkulator i rozwiązuje proste problemy matematyczne. Oczywiście wciąż daleko mu do równań kwadratowych, które rozwiązuje Google Lens, ale dodawanie, odejmowanie i mnożenie jest dla niego bardzo dobre. Pamiętam w ten sposób np. kalkulowałem ile dolarów powinienem zapłacić w tureckiej restauracji, gdzie ceny były podane w lirach. Gdyby nie Asystent Google, przyznaję, że mogliby mnie oszukać, ale na szczęście tak się nie stało. To prawda, tutaj lepiej jest formułować żądania w najprostszym możliwym języku:

W jaki sposób Google Assistant pomaga mi każdego dnia. Przydatne polecenia - AndroidInsider.ru 4

 • Ok Google, 321 minus 18%
 • Ok Google, podziel 556 przez 1,5
 • Ok Google, ile tuzinów jest w dwóch tysiącach

OK Polecenia Google

Pomimo tego, że komputery są wyraźnie mocną stroną Asystenta Google, używam go również do wyszukiwania innych informacji. Na przykład dzięki swojej wysokiej świadomości potrafi wyszukiwać bardzo konkretne informacje, takie jak numery telefonów różnych organizacji, transport publiczny, który jeździ w tym czy innym kierunku (nie wszędzie działa), a nawet pokazuje podsumowanie daty infekcji koronawirusem.

W jaki sposób Google Assistant pomaga mi każdego dnia. Przydatne polecenia - AndroidInsider.ru 5

 • Ok Google, podaj czas odjazdu
 • Ok Google, ile osób jest zarażonych koronawirusem w Rosji?
 • Ok Google, jaki rodzaj transportu jedzie do centrum miasta?
 • Ok Google, znajdź numer telefonu funduszu emerytalnego
 • Ok Google, przetłumacz na rosyjski Co robiłeś ostatniej nocy?

Jak widać, funkcjonalność Asystenta Google jest dość rozbudowana, co czyni go jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, asystentem głosowym w dzisiejszych czasach. Tak, jest też Alice z Yandex, która ma przyjemniejszy i bardziej humanizowany głos, a znacznie lepiej współpracuje z popularnymi w Rosji usługami. Jeśli jednak wolisz korzystać z asystenta głosowego na smartfonie, a nie na głośniku, dużo lepszy w tym sensie byłby Asystent Google, którego przynajmniej można wywołać głosowo, w przeciwieństwie do Alicji, którą trzeba aktywować ręcznie kiedy chcesz się z nią skontaktować.