W jaki sposób hakerzy atakują graczy online?

Granie jest poza cieniem wątpliwości, że przeżywa złotą erę. Przyciągając ogromną liczbę graczy w różnych gatunkach, od zwykłych mobilnych puzzli po wyszukane MOBA, w które grają miliony ludzi na całym świecie, gry wideo zyskały miano jednej z najpopularniejszych obecnie form rozrywki. Ale skoro cyberprzestępczość również wykazuje oznaki bezprecedensowego wzrostu w ciągu ostatnich kilku lat, czy może to oznaczać, że gracze online są bardziej narażeni na ataki hakerów? Rzućmy okiem na dowody.

Rozwój globalnego rynku gier: Zwiększona pula celów dla hakerów?

Globalny rynek gier rośnie w dużej mierze dzięki postępom technologicznym, które sprawiły, że sprzęt do gier stał się przystępny, oraz studiom deweloperów, które wypuszczają jeden starannie zaprojektowany tytuł gry wideo po drugim, przyciągając uwagę głównego nurtu. Szacuje się, że gracze na całym świecie kwota między 2.2 i 2.6 miliard osób, podczas gdy wartość rynkowa oprogramowania do gier osiągnie 137 USD.9 miliard w 2018 roku, a do 2021 roku ma osiągnąć ponad 180 miliardów dolarów 5 rynkami w 2017 r. pod względem wydatków konsumenckich były Chiny, USA, Japonia, Niemcy i Wielka Brytania, a gry wideo ugruntowały swoją pozycję jako popularny i zyskowny sektor.

W jaki sposób hakerzy atakują graczy online? 1

Źródło: Pexels

W rzeczywistości, Grand Theft Auto V jest najbardziej dochodowym produktem rozrywkowym w historii, z 90 milionami egzemplarzy sprzedanymi na całym świecie i oszałamiającymi dolarami6 miliard przychodów do kwietnia 2018 r., przewyższając nawet takie filmy Gwiezdne Wojny w $4 miliard i Awatara w $2.8 miliard lub gry podobne Call of Duty Modern Warfare który osiągnął 26.5 milion jednostek sprzedaży. Wzrost przychodów z gier wideo będzie kontynuowany wraz ze wzrostem e-sportu i profesjonalistów z branży gier, z takimi graczami jak KuroKy (Kuro Takhasomi), Miracle (Amer Al-Barqawi), UNiVeRsE (Saahil Arora), Scarlett (Sasha Hostyn) i BaiZe (Wang Xinyu) zarabiający miliony i przyciągający duże grono.

Badania pokazują, że gracze są celami

Jednak wraz ze skupieniem uwagi na graczach uwaga hakerów również rośnie. Przy tak dużej liczbie graczy udostępniających swoje dane uwierzytelniające i płatności online dostawcom, naturalne jest, że cyberprzestępcy będą próbowali znaleźć sposób. W jaki sposób gracze mogą zachować ochronę? Niestety nie ma jednego sposobu, który mógłby zagwarantować 100% bezpieczeństwa. Aplikacje internetowe i loginy to jeden z popularnych sposobów na hakerów w celu uzyskania nieautoryzowanego dostępu, dlatego bardzo ważne jest upewnienie się, że zapora aplikacji sieciowej w celu odfiltrowania szkodliwego ruchu jest niezbędna, podobnie jak ustawienie silnego hasła, które jest trudne do złamania i nigdy nie używa tego samego hasła. w różnych usługach, takich jak poczta elektroniczna i bankowość internetowa.

Jeśli kontynuujesz karierę jako ekspert bukmacherski online i chcesz śledzić wiarygodne strony bukmacherskie, zaprojektowane do śledzenia i znajdowania najbezpieczniejszych miejsc do prowadzenia zakładów online. BetNJ.com, na przykład, strona poświęcona wiadomościom o zakłady sportowe online nowa koszulka, gdzie można znaleźć bezpieczne przewodniki dotyczące zakładów i recenzje dotyczące popularnych platform. Wszystkie witryny są szyfrowane za pomocą protokołu SSL i służą jako filary przed atakami hakerów na wysokim poziomie.

W jaki sposób hakerzy atakują graczy online? 2

Źródło: Pexels

Według badań opublikowanych na BleedingCool.com 24 stycznia 2018 r. 16% osób, które zhakowały konta internetowe lub próbowały się zhakować, wskazało swoje profile gier jako konto docelowe, co zwiększa się do 21% w przypadku mężczyzn. 55% respondentów stwierdziło również, że nie mogą szybko przywrócić swoich danych do gry po ataku, co może prowadzić do katastrofalnych rezultatów. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że 27% używa swojego smartfona do grania, co oznacza, że ​​uzyskują dostęp do swoich kont za pośrednictwem mniej bezpiecznych urządzeń mobilnych, a 56% stwierdziło, że nie wzmacnia swoich zabezpieczeń, logując się do sieci publicznych, aby grać , i tylko 5% określiło swoje profile gier online jako najlepsze 3 kont, które wymagają najsilniejszych haseł.

Gracze są bardziej niebezpieczni, niż zdają sobie sprawę, a tę podatność dodatkowo potęguje ich widoczna nieprzygotowanie do podjęcia odpowiednich środków bezpieczeństwa w celu ochrony swoich kont do gier.