Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

W jaki sposób sprzedawcy internetowi mogą uzyskać więcej powtarzalnych transakcji?

W jaki sposób sprzedawcy internetowi mogą uzyskać więcej powtarzalnych transakcji?

Świat e-commerce jest niezwykle konkurencyjny, a firmy muszą ciężko pracować, aby utrzymać biznes swoich klientów. Nawet w przypadku wysoce wyspecjalizowanych dziedzin produktów dokonanie sprzedaży nie doprowadzi do większej sprzedaży, jeśli firmy nie podejmą przemyślanych działań, aby utrzymać zaangażowanie klientów. Wymaga to skutecznych inicjatyw poprawiających doświadczenia klientów i sprawdzonych taktyk motywujących ludzi do dokonywania zakupów. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby wygenerować więcej powtarzalnych transakcji dla swojego sklepu e-commerce.

Użyj wskaźników, aby poznać swoich klientów

Historia zakupów Twoich klientów zawiera mnóstwo informacji na ich temat. Wykorzystaj analitykę, która rzuca światło na zainteresowania klientów i produkty, którymi byliby zainteresowani personalizacja e-commerce narzędzi, możesz umieścić produkty, które chcą zobaczyć klienci, w centrum Twojej witryny oraz wysyłane im oferty promocyjne.

Powtórz biznes

Używaj komunikacji e-mailowej strategicznie

Utrzymywanie zaangażowania dzięki powiadomieniom e-mail może skłonić ludzi do ponownego odwiedzenia Twojego sklepu po dokonaniu zakupu. Musisz jednak powstrzymać się od zasypywania skrzynek odbiorców e-mailami, które ich nie dotyczą. Może zaszkodzić nadmierna ilość wiadomości e-mail, które nie mają nic osobistego ani merytorycznego do przekazania kupujący online zrezygnować z listy e-mailowej swojej firmy.

Staraj się personalizować wiadomości e-mail w sposób, który sprawi, że będą one bardziej odpowiednie dla poszczególnych osób. Taka taktyka może zapewnić lepszy odbiór niż uniwersalna komunikacja masowa.

Podziękuj swoim klientom

Starając się podziękować swoim klientom może być sposobem na zdobycie dobrej woli i utrzymanie ich zaangażowania. W większości przypadków ludzie doceniają fakt, że firma ceni ich działalność. Możesz zacząć dziękować od razu po złożeniu zamówienia przez klienta, ale musisz to kontynuować, korzystając z innych okazji, aby wyrazić swoją wdzięczność.

Dziękowanie klientom po otrzymaniu zamówienia to dobry sposób na utrzymanie otwartych kanałów komunikacji. Drobna notatka lub gadżet promocyjny to fantastyczna opcja personalizacji realizacji zamówienia. Następnie wyślij e-mail i rozważ dodanie zaproszenia do recenzji produktów lub oferty promocyjnej.

Rozwiń Opcje wysyłki

Sprzedawcy e-commerce powinni dążyć do oferowania swoim klientom więcej niż jednej lub dwóch opcji wysyłki. Idealnie byłoby, gdybyś chciał zapewnić bezpłatną wysyłkę. Wielu kupujących online, którzy przyzwyczaili się do funkcji bezpłatnej wysyłki u dużych sprzedawców detalicznych, szydzi z pomysłu płacenia w ogóle cokolwiek za wysyłkę. Płacenie kosztów wysyłki może wydawać się dla nich bardziej opłacalne, jeśli szybko otrzymają zamówienia. Jeśli klient nie jest skłonny zapłacić dodatkowej opłaty za przyspieszoną dostawę, najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy może być pobranie kosztów wysyłki zamiast obciążania klientów opłatami.

Oczywiście nie powinieneś chcieć wysyłać każdego zamówienia bezpłatnie. Utwórz stałą minimalną kwotę zakupu, aby zakwalifikować się do bezpłatnej wysyłki.

Kiedy potrafisz zamienić jedną sprzedaż w wielokrotną, możesz znacznie zwiększyć swoje zyski i zapewnić swojej firmie pozycję do wzrostu. Liczba powtarzających się transakcji, które generujesz, jest świadectwem jakości produktów Twojej firmy i obsługi klienta.