Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

W przypadku schematu często zadawanych pytań: upewnij się, że jest poprawny, zgodny z zasadami Google i że Twoja witryna jest wystarczająco godna zaufania

W przypadku schematu często zadawanych pytań: upewnij się, że jest poprawny, zgodny z zasadami Google i że Twoja witryna jest wystarczająco godna zaufania

Specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera na hangocie o schemat często zadawanych pytań. Wyjaśnili, że na wielu stronach mają schemat FAQ, który nie wyświetla żadnych błędów w Google Search Console.

Jednak Google nadal nie wyświetla najczęściej zadawanych pytań w wynikach wyszukiwania.

Zastanawiali się, czy może to wynikać z problemu zaufania do treści w ich witrynie?

John wyjaśnił, że wyniki zawierające często zadawane pytania są zasadniczo podobne do innych typów wyników z elementami rozszerzonymi, ponieważ mają kilka poziomów, które są uwzględniane przed wyświetleniem ich przez Google.

Z jednej strony schematy często zadawanych pytań muszą być poprawne pod względem technicznym, a z tego, co opisał profesjonalista, wydaje mu się, że są one poprawne pod względem technicznym.

Z drugiej strony muszą być zgodne z zasadami Google.

John powiedział także, że jego zdaniem nie istnieją żadne istotne zasady dotyczące wyników zawierających często zadawane pytania, poza faktem, że treść musi być widoczna na stronie.

Trzecią kwestią, która czasami pojawia się w tym przypadku, jest to, że Google musi zrozumieć, że dana witryna jest pod tym względem godna zaufania: że może rzeczywiście ufać, że dane w danej witrynie są prawidłowe.

Czasami dzieje się tak, gdy z jakościowego punktu widzenia, jeśli Google nie jest przekonany co do konkretnej witryny, nie pokaże jej.

Oto trzy kroki, które John zaleca: upewnić się, że schemat jest poprawny technicznie i czy jest zgodny z zasadami Google?

Jeśli wszystko się zgadza, spróbuj rozważyć, co ogólnie poprawiłoby jakość Twojej witryny, aby zyskać większe zaufanie.

Dzieje się to mniej więcej w 36:14 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 36:14
Na kilku stronach mamy schemat często zadawanych pytań, który nie pokazuje żadnych błędów technicznych w Search Console. Czy istnieją pozatechniczne powody, dla których Google nie wyświetla najczęściej zadawanych pytań w wynikach wyszukiwania pod postami? Czy może to być kwestia zaufania do treści w naszej witrynie?

Jana (odpowiedź) 36:29
Zatem wyniki bogate w często zadawane pytania są zasadniczo podobne do innych typów wyników rozszerzonych, ponieważ mamy kilka poziomów, które bierzemy pod uwagę, zanim pokażemy je w wynikach wyszukiwania. Z jednej strony muszą być poprawne technicznie, wygląda na to, że są poprawne technicznie.

Z drugiej strony muszą być zgodne z naszymi zasadami. Nie sądzę, że mamy jakąkolwiek istotną politykę dotyczącą wyników zawierających często zadawane pytania, poza tym, że treść powinna być widoczna na stronie.

Trzecią kwestią, która czasami pojawia się w tym przypadku, jest to, że musimy zrozumieć, że ta witryna internetowa jest pod tym względem w pewnym stopniu godna zaufania i że możemy ufać, że te dane są prawidłowe. Czasami zdarza się, że z punktu widzenia jakości nie jesteśmy przekonani do strony internetowej i wtedy jej nie pokazujemy.

Ale to są trzy kroki, którym bym się przyjrzał. Czy jest to poprawne technicznie? Czy jest to zgodne z naszymi zasadami? A jeśli wszystko się zgadza, zastanowię się, co mogę zrobić, aby ogólnie znacząco poprawić jakość mojej witryny internetowej?