W Runecie 52% odbiorców korzysta z Telegrama

W Runecie 52% odbiorców korzysta z Telegrama 1

Według statystyk ponad połowa całego rosyjskojęzycznego segmentu światowej sieci to aktywni użytkownicy Telegrama. Konkretnie jest to 52%, choć sama aplikacja jest instalowana przez 61%. Zastanawiam się o co chodzi 5 lata temu posłaniec był używany nie więcej niż 7%. A skoro mowa o miesięcznych statystykach, to mamy tu 38 milionów użytkowników, którzy ukończyli 12 lat. Ale miesiąc wcześniej liczba ta wynosiła tylko 30 milionów. Jak widać wzrost w ciągu miesiąca jest duży.

Jeśli chodzi o ogólną ocenę, Telegram, pomimo wszelkiego rodzaju rekordów, nadal zajmuje drugą linię. Pierwsze miejsce od dawna zajmuje WhatsApp. Ta aplikacja jest używana przez 82% całego rosyjskiego Internetu, a 86% pobrało ją na smartfony. Trzecia linia należy do Vibera ze wskaźnikami odpowiednio 49% i 55%.

Jeśli mówimy o rosnącej popularności Telegrama, eksperci uważają, że rząd odegrał w tym dużą rolę. Rzeczywiście, w 2018 roku podjęto decyzję o zablokowaniu dostępu do tego komunikatora. Ale blokada nie została osiągnięta i już w 2020 roku została ostatecznie usunięta. Drugim najważniejszym wydarzeniem dla podniesienia ratingu Telegrama była waluta Gram, która jednak nigdy nie weszła na rynek kryptowalut.