W ten sposób AI może zmienić sposób, w jaki patrzymy na zdrowie

Zarządzanie swoim zdrowiem jest co najmniej skomplikowane. Wykonanie tego skutecznie wymaga wielu badań, które mogą być czasochłonne i odstręczające. Ale co, jeśli aplikacja może ci w tym pomóc? Taki jest cel Pulse by Prudential. Pomaganiem w tym, między innymi, jest sztuczna inteligencja (AI).

Aby zrozumieć sposób, w jaki to działa, musimy najpierw zrozumieć koncepcję uczenia maszynowego. Uczenie maszynowe jest formą sztucznej inteligencji, która pomaga ludziom zrozumieć duże ilości danych. Pozwala sztucznej inteligencji znaleźć możliwe korelacje między częściami informacji, które mogą od razu nie mieć dla nas sensu.

Jest to bez wątpienia przydatne w przypadku naszego zdrowia. Istnieje niezliczona ilość różnych kombinacji objawów, które mogą wskazywać na tyle samo problemów zdrowotnych. AI może pomóc ci zrozumieć ogólny stan zdrowia, porównując informacje dotyczące twojej historii medycznej z dużą bazą wiedzy medycznej.

W ten sposób AI może zmienić sposób, w jaki patrzymy na zdrowie 1

I tu właśnie pojawiają się funkcje aplikacji Pulse. Pierwsza nazywa się Healthcheck. Po włączeniu tej funkcji, pierwszą rzeczą, którą robi, jest zadawanie serii pytań. W oparciu o twoje odpowiedzi, a także informacje z krajowych wytycznych i standardowej praktyki medycznej, zapewnia interaktywne wizualne przedstawienie ogólnej oceny stanu zdrowia i odpowiednich porad dotyczących dobrego samopoczucia.

Informacje podane przez Ciebie w aplikacji są ściśle chronione i spełniają malezyjskie standardy ochrony danych. Więc nie musisz się martwić, że dostanie się w ręce ludzi, którzy nie powinni tego mieć.

W ten sposób AI może zmienić sposób, w jaki patrzymy na zdrowie 2

Po kontroli zdrowia znajduje się Kontroler Objawów. Korzystając z tego, możesz powiedzieć aplikacji o objawach, które możesz napotkać lub się martwić. Następnie aplikacja zadaje szereg innych pytań, ustalonych przez klinicystów.

Następnie podaje informacje o możliwych przyczynach, istotnych problemach medycznych i czy wprowadzony objaw wymaga pomocy medycznej lub leczenia. Aplikacja przypomina również, że nie zastępuje prawdziwego lekarza, a informacje, które przekazuje, nie są diagnozą medyczną.

W ten sposób AI może zmienić sposób, w jaki patrzymy na zdrowie 3

Trzecią funkcją, która wykorzystuje inną sztuczną inteligencję, jest Dengue Alert. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje dane do przewidywania, gdzie nastąpi następna epidemia dengi z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Pomaga to w miarę możliwości unikać dotkniętych obszarów. Jeśli nie, to przynajmniej będziesz wiedział, jak podjąć środki ostrożności przeciwko komarom, jeśli musisz udać się do tych miejsc.

Oprócz tych, które wykorzystują sztuczną inteligencję, istnieją trzy inne funkcje, które można znaleźć w aplikacji Pulse. Jedna z nich to Konsultacja online, która pozwala rozmawiać z lekarzem za pośrednictwem połączenia wideo lub audio z dowolnego miejsca. Chociaż jest to opcja dostępna za pośrednictwem aplikacji, powinieneś spotkać się z lekarzem twarzą w twarz w celu uzyskania poważniejszych schorzeń.

Następnie znajduje się Fitness Tracker. Jak można się spodziewać po funkcji o takiej nazwie, importuje ona dane zdrowotne z innych aplikacji zdrowotnych i urządzeń do noszenia, których używasz do wyświetlania ich w Pulse. Zapewnia ci również troskę, która może ci pomóc w osiągnięciu celów zdrowotnych.

Puls by Prudential to przydatna aplikacja, która pomaga monitorować i zarządzać własnym zdrowiem za pomocą sztucznej inteligencji. Jest teraz dostępny do pobrania na stronie Apple Sklep z aplikacjami i Google Play Store.

Ten artykuł jest dostarczany przez Prudential.