W ten sposób przenieś swoje konto Google Authenticator na inny smartfon

Uwierzytelnianie dwuetapowe jest jednym z najlepszych mechanizmów, które zostały opracowane w celu ochrony bezpieczeństwa kont w dowolnej usłudze. Korzystając z faktu, że smartfon jest narzędziem, które zawsze mamy przy sobie, polega ono na wysłaniu wiadomości, abyśmy potwierdzili, że rzeczywiście jest właścicielem konta, które wchodzi. W tym sensie Google Authenticator jest doskonałą alternatywą do tego celu. Co jednak dzieje się z dostępem do konta po zmianie telefonu?

Biorąc to pod uwagę, przedstawimy kroki, które należy wykonać, jeśli masz nowy komputer i chcesz zsynchronizować uwierzytelnianie z tą aplikacją.

Jak zsynchronizować Google Authenticator z moim nowym smartfonem

Włączenie uwierzytelniania dwuetapowego jest dodatkową warstwą bezpieczeństwa, którą łączymy z naszym kontem w celu uzupełnienia silnych haseł. Jednak przy zmianie smartfona wydaje się, że nadal będziemy polegać na starym urządzeniu, jednak ustanowienie synchronizacji z nowym urządzeniem nie jest problematyczne. Proces jest niezwykle prosty i to tylko kwestia dostępności nowego smartfona i komputera.

Zainstaluj aplikację i zaloguj się na swoje konto Google

Aby rozpocząć, zainstaluj Google Authenticator na nowym urządzeniu, możesz go znaleźć po tym linku. Natychmiast przejdź do dwuetapowej sekcji uwierzytelniania Google z tego linku.

W ten sposób przenieś swoje konto Google Authenticator na inny smartfon 1

Tam kliknij przycisk „Start”, a następnie dane logowania zostaną poproszone o zalogowanie się.

Skonfiguruj Google Authenticator

W ten sposób przenieś swoje konto Google Authenticator na inny smartfon 2

Następnym krokiem jest zlokalizowanie sekcji „Google Authenticator” i kliknięcie przycisku „Konfiguruj”.

W ten sposób przenieś swoje konto Google Authenticator na inny smartfon 3

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okna, w którym będziesz musiał określić, czy Twoje urządzenie to Android, czy iPhone, a następnie przejść do innego ekranu, na którym pojawi się kod QR.

Otwórz Google Authenticator na smartfonie i wybierz opcję „Skanuj QR”. Po zeskanowaniu kodu Twoje konto Google zostanie zsynchronizowane z nowym smartfonem.