Wasabi wprowadza doładowanego menedżera schowka na iPhone’y z jailbreakiem

Wasabi wprowadza doładowanego menedżera schowka na iPhone'y z jailbreakiem 1

W świecie, w którym wielozadaniowość staje się coraz ważniejsza dla przeciętnego użytkownika iPhone’a i iPada, korzystanie ze schowka na platformach iOS i iPadOS pozostawia wiele do życzenia po wyjęciu z pudełka. Niestety, to nie wygląda na taki obszar Apple dąży do poprawy w najbliższym czasie.

Jasną stroną tego konkretnego scenariusza jest to, że nowo wydana modyfikacja jailbreak została nazwana Wasabi autorstwa programisty iOS, Nepeta, zapewnia jailbreakerom korzystanie ze schowka, na które zasługują wszyscy użytkownicy iPhone’a i iPada.

Jak pokazano na powyższych przykładach zrzutów ekranu, Wasabi to dobrze zaprojektowany menedżer schowka dla iOS i iPadOS, który integruje się bezpośrednio z natywną klawiaturą systemową. Naciskając przycisk kuli ziemskiej, użytkownicy zobaczą i będą mogli wchodzić w interakcję z interfejsem zawierającym ich ostatnio skopiowane lub wycięte elementy.

Jak można się spodziewać, samo dotknięcie dowolnego elementu schowka powoduje wklejenie go tam, gdzie znajduje się kursor. To powiedziawszy, gdybyśmy umieścili kursor pod napisem „Hello World!” ciąg tekstowy w Note a następnie stuknął w link do strony iDownloadBlog w naszym schowku, automatycznie wstawiłby to łącze tuż pod wspomnianym ciągiem tekstowym.

Wasabi to ulepszenie oszczędzające czas dla zaawansowanych użytkowników, nie tylko dlatego, że natywne wrażenia wyglądają słabo, ale także dlatego, że zapewnia dostęp do więcej niż jednego elementu schowka na raz. Oznacza to, że użytkownicy nie będą musieli tak bardzo przełączać się między aplikacjami, aby kopiować / wycinać i wklejać kilka elementów z rzędu, ponieważ wszystkie skopiowane / wycięte elementy pojawiają się jako seria w interfejsie Wasabi.

Po zainstalowaniu Wasabi dodaje panel preferencji do aplikacji Ustawienia, w którym użytkownicy mogą skonfigurować kilka opcji:

Wasabi wprowadza doładowanego menedżera schowka na iPhone'y z jailbreakiem 2

Tutaj możesz:

  • Włącz lub wyłącz Wasabi na żądanie
  • Pokaż nazwy aplikacji wskazujące, skąd element został skopiowany / wycięty
  • Pokaż ikony aplikacji wskazujące miejsce skopiowania / wycięcia elementu
  • Włącz reakcję dotykową dla interakcji Wasabi
  • Użyj przycisku Dictation, aby przywołać Wasabi
  • Skonfiguruj, ile elementów schowka można przechowywać w Wasabi jednocześnie
  • Zresetuj wszystkie ustawienia do wartości domyślnych i respring

Jeśli masz dość Apple zapewniając użytkownikom absolutne minimum w zakresie interfejsu użytkownika i funkcjonalności, poświęcając większość czasu i zasobów na bezużyteczne funkcje, takie jak Animoji, a następnie możesz jailbreakować swój telefon i pobierz za darmo ulepszenie Wasabi z osobistego repozytorium Nepety. Ulepszenie obsługuje urządzenia z iOS 13 po jailbreaku.

Jeśli nie korzystasz jeszcze z repozytorium Nepety, możesz dodać je do wybranego menedżera pakietów, korzystając z następującego adresu URL:

https://repo.nepeta.me

Czy doładujesz korzystanie ze schowka w swoim telefonie dzięki Wasabi? Podaj nam swoje zamiary w sekcji komentarzy poniżej.